Keyifli Hayatın Dergisi

11. İTHİB Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

422 0
   
Çağla Şikel

Çağla Şikel

11. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması Four Seasons Hotel de dev bir organizasyon ile gerçekleşti.

 

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ve Yönetim Kurul Başkanı İsmail Gülle ev sahipliğinde yapılan İTHİB uluslararası kumaş tasarım yarışması rekor başvurusu ile uluslararası yarışmalar arasında yerini aldı. 10 finalist tarafından üretilen kumaşlar ünlü modacı Hakan Akkaya tarafından tasarlanarak Çağla Şikel, Ebru Şallı, Özge Ulusoy ve 55 mankenle birlikte 110 parça olarak podyumda tanıtıldı.

Hande Yener

Hande Yener

İş, sanat ve cemiyet dünyasının yoğun katılım gösterdiği bu gecenin sunuculuğunu Öykü Serter yaptı. Defile sonrasında sahneye çıkan ünlü pop yıldızı Hande Yener performansı ile herkesi büyüledi.

Özge Ulusoy

Özge Ulusoy

Yarışmanın jüri üyeliğini Aslı Filinta, Deniz Berdan, Dilek Hanif, Fatih Bilici, Gülden Yılmaz, Mehmet Hotiç, Bengü Erdem, Fatya Mamcu, Natalija Zarkovic, Abdullah Kiğılı, Süleyman Orakçıoğlu, Edgar Schuster, Hakan Peker’den oluşan dev isimler yaptı.

Ebru Şallı

Ebru Şallı

Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen; İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen İTHİB 11. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışmasının birincilik ödülünü Peri Alagöz aldı ve 10.000 Euro ödülün sahibi olurken 100.000 TL değerinde yurt dışı eğitim ödülü kazandı.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.