Keyifli Hayatın Dergisi

14. İSTANBUL BİENALİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

391 0
   

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda gerçekleştirilen 14. İstanbul Bienali’nin açılış töreni İstanbul Modern’de yapıldı. İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene sanat ve iş dünyasından ünlü isimlerin yanı sıra uluslararası sanat çevrelerinden bienali takip etmek üzere gelen konuklar katıldı.

İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı yaptığı konuşmada İstanbul Bienali’nin dünya ölçeğinde bir kültür-sanat kenti olan İstanbul’un gelişimine katkıda bulunduğunu ifade etti. Eczacıbaşı “İKSV tarafından 1987 yılında gerçekleştirilen ilk sergiden bu yana, İstanbul Bienali kendini hep yeniledi, gelişti ve uluslararası arenada git gide önem kazandı. 1 Kasım tarihine kadar sergilerimize tüm sanatseverleri ücretsiz olarak davet ediyoruz. Bienalin hepinize yeni bakış açıları, dünyayı ve hayatı daha farklı değerlendirmenizi sağlayacak bilgi ve düşünceler katmasını ümit ediyorum” dedi.

Gecede İstanbul Bienali’ni 2007 yılından bu yana destekleyen Koç Holding A.Ş. adına teşekkür plaketini alan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ise “ 2007 yılından bu yana ana sponsorluğunu üstlendiğimiz İstanbul Bienali, bugün ne mutlu ki Venedik, Sydney ve Sao Paolo Bienalleri ile birlikte dünyanın en önemli 4 bienalinden biri olarak anılıyor. Bu yıl da ücretsiz olarak ziyaret edilecek İstanbul Bienali’ne katılımın çok yüksek olacağına inanıyoruz” dedi. Açılış töreninin ardından konuklar sergi mekânlarından İstanbul Modern’i gezdiler.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.