Keyifli Hayatın Dergisi

2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

588 1
2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
   

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği bünyesinde Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin destekleriyle, ayakkabı sektöründe tasarım ve inovasyona katkıda bulunmak ve ihracatı arttırmak amacıyla ikinci kez düzenlenen “2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” ödülleri Conrad Istanbul Bosphorus Otel’de sahiplerini buldu.

 

Ayakkabı sektöründe 2016-2017 yılı ilkbahar yaz döneminin modasının belirlendiği “2.Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” 1810 başvuru ile Türkiye İhracatçılar Meclisi bünyesinde gerçekleştirilen en geniş katılımlı yarışma oldu. İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan’ı Mustafa Şenocak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen final gecesine Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan’ı Mehmet Büyükekşi’nin onur jüriliğini yaptığı yarışmanın asil jüriliğini ise Ruken Mızraklı, Demet Sabancı ve Didem Çapa gibi birbirinden önemli 12 isim yaptı. Yarışmanın ev sahipliğini yapan İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan’ı Mustafa Şenocak “İhracatta öne çıkmak ve ürünlerde katma değer yaratmak için özgün tasarımlara sahip olmak zorundayız. Tasarım yarışmamız sayesinde ortaya çıkan ürünlerin; sektörümüzü bir adım daha öne çıkarmasını amaçlıyoruz dedi.

3 Kategoride Ödüller Sahiplerini Buldu

Tasarımcılar ‘akademisyen ve profesyoneller’, ‘lisans öğrencileri’ ve ‘ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri’ olmak üzere üç kategoride yarıştı. Yarışma, ‘Akademisyen ve profesyoneller’ ile lisans öğrencileri’ kategorilerinde 2017 İlkbahar-Yaz Kadın ve Erkek ayakkabısı temalarında gerçekleştirildi ve her kategoride kadın ve erkek temalarında dereceye girenler ayrı ayrı ödüllendirildi.  ‘Akademisyen ve profesyoneller’ ve ‘lisans öğrencileri’ kategorilerinde kadın ve erkek temalarının birincileri ayrı ayrı 15’er bin TL, ikincileri 5’er bin TL, üçüncüleri de 2 bin 500’er TL para ödülü kazandılar. ‘Lisans öğrencileri’ kategorisinde ayrıca kadın ve erkek temaları birincilerinden en yüksek puanı alan yarışmacı Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile 150 bin TL değerinde yurt dışı eğitim imkânının sahibi oldu. Geleceğin ayakkabılarını tasarlayan çocuklar için ise, “Neşeli Ayakkabılar” temalı, serbestçe hayal ettikleri kadın, erkek, çocuk ve her çeşit ayakkabı çizimleriyle yarışmaya katılan son 5 finalist ödüle layık görüldü.

   

İlgili Haberler

One Comment

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.