Keyifli Hayatın Dergisi

2014’ün trendi romantik saçlar, feminen görünüm, fosforlu renkler…

400 0
   

Geçmiş yılların izlerini taşıyan saç modellerinde, romantik hava yaratan topuz ve örgü öne çıkıyor. Mali Kuaför, moda trendleri kendi tarzıyla yorumlayarak uyguluyor.

Başarısıyla adından söz ettiren, moda ve sanat dünyasının yakından takip ettiği Mali Kuaför, geçmişten izler taşıyan saç kesimlerinin ve modellerinin bu sezona da damga vuracağını söylüyor.

Rönesans ve retro etkisiyle, topuz ve örgü gibi romantik modellerin öne çıktığı sezonda, asi ve iddialı saç modelleri de görülüyor. Sezonun en çok öne çıkan modeli ise; maskülen ama kadında seksi bir görünüm yaratan, hafif ıslak görünümlü, geriye doğru taranmış kısa saçlar. Hemen her stile uyum sağlayan örgü saçlar da sezonun anahtar trendlerinden biri. Hem kuaförlerin hem de hanımların sevdiği bu tarzda özellikle tek taraflı yandan örgü romantik bir hava yaratıyor. Balerin topuzları ve ensede yapılan at kuyrukları da en popüler modeller arasında yer alıyor.

Bir diğer dikkat çeken detay ise uzun kaküller. 60’ları andıran düz kaküller, uzun saçlarla mükemmel bütünlük sağlıyor. Geniş ve iri dalgalar ile şekillendirilmiş hacimli saçlar feminen görünümü tamamlarken; kolayca uygulanan ve rahat kullanılan dağınık topuzlar asi ve salaş bir hava yaratıyor.

Saç rengi trendlerinde ise “bal” renginin hakimiyetinin görülüyor. Bal kahve, bal kumral, bal karamel gibi saç tonları çok tercih ediliyor. Küllü kumral, küllü sarı, karamel kahve, altın kumral, kumral dore, altın kahve, doğal sarı da yine sezonun trendy saç renkleri arasında.

Saç renklerinde ayrıca fosforlu renkler de bu sezon oldukça dikkat çekiyor. Saçların arasana atılan gölgelerle fosforlu renkler, baharın renkleri ile uyum sağlıyor.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.