Keyifli Hayatın Dergisi

AHMET ÖZCEYHAN’DAN BENZERSİZ TASARIMLAR

427 0
   

Ahmet Özceyhan Modaevi’nde özel dizayn ceketler ve farklı koleksiyonlar, ünlü modacı Ahmet Özceyhan tarafından tasarlanıyor.

Ahmet Özceyhan Modaevi’nde özel dizayn ceketler ve farklı koleksiyonlar, ünlü modacı Ahmet Özceyhan tarafından tasarlanıyor. Ahmet Özceyhan Türkiye’de yetişmiş, tasarladığı kıyafetler ve çalıştığı ünlü isimlerle adından söz ettirmiş, Fransız ekolünden gelen usta bir kreatör. Günümüzde 24 farklı ülkede, Türkiye’yi temsil eden Özceyhan, tarihi ve kültürel değerleri her yönü ile kumaşların üzerine nakşederek, dünya çapında ünlenmeye devam ediyor. Özellikle geleneksel motifleri, çağdaş formlarla buluşturan Özceyhan’ın kültürel kodları yorumlama biçimi her zaman övgü topluyor.

Ahmet Özceyhan Modaevi’nde bulunan koleksiyonların en önemli özelliği, gramajının hafif olması ve sentetik malzeme kullanılmaması. Modellerin birer adet üretilmesi de tasarımların bir diğer önemli özelliği.

Tasarımın her zaman uygulama konusundaki üstün marifetlerle ortaya çıktığı ilkesiyle üretim yapan Ahmet Özceyhan Modaevi; mükemmel sonuç için, kapsamlı bir uygulama süreciyle, tüm detaylar üzerinde çalışmalar yapıyor. Desenlerin devamlılığı için her türlü dikiş, kup, kol takımı ve tüm birleşim noktaları titizlikle bir araya getiriliyor. Örnek vermek gerekirse; bir kamelya, orkide ya da gül dalının kıyafette tamamen gösterilmesi ustalık ve özel bir dizayn çalışması gerektiriyor. Ahmet Özceyhan Modaevi, bu özene sahip parçaları tasarlayan dünyaca ünlü firma Etro ile eşdeğer ürünler üretiyor. Tasarımlarda, kumaş malzemesinin standardın üzerinde kullanıldığı da düşünülürse, Ahmet Özceyhan koleksiyonlarının değeri, moda dünyasında iddialı bir noktada yer alıyor.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.