Keyifli Hayatın Dergisi

Akkaya Dünya Devlerini Kıskandıracak

1.21K 0
Akkaya Dünya Devlerini Kıskandıracak
   

Ünlü modacı Hakan Akkaya Maslak Arena’ da gerçekleştirdiği ‘The 120 Days Of Sodom’ defilesi ile izleyenleri adeta büyüledi. Defilenin baş mankenliğini Çağla Şikel üstlendi.


 
Hakan Akkaya, Sodom’ un 120 Günü isimli eserden ilham alarak oluşturduğu koleksiyonunu Maslak Arena’ da sergiledi. Gecede, koleksiyon kadar dekorasyon ve görkemli şovlar izleyenleri adeta büyüledi. “THE 120 DAYS OF SODOM” defilesi, Gülşen Aybaba yönetmenliğinde ve Umut Eker kreatif danışmanlığında çekilen tanıtım filminin gösterimiyle başladı. Ünlü koreograf Uğurhan Akdeniz imzası taşıyan gecenin moda direktörlüğü Mert Yemencioğlu tarafından yapıldı.

 
Gecenin baş mankeni Çağla Şikel kendisi için özel olarak hazırlanmış iki farklı tasarımla podyumda yürüdü. Dev çadırda dev bir organizasyonla gerçekleşen defilenin açılışında 34 kafes kurulumu için toplamda 1,5 ton demir kullanıldı. Defilede 150 kadın, 110 erkek olmak üzere toplam 260 parçadan oluşan HAKAN AKKAYA’ nın ‘The 120 Days Of Sodom’u etkileyici sunumu ile izleyenleri şaşırttı.

Koleksiyonu yaklaşık 8 ay gibi bir sürede oluşturulan defilede Elmas, Yakut, değerli taşlarla işlenmiş 500.000 TL tutarında mücevher takı kullanıldı. Siyahın asaletinin tasarımlara yansıdığı koleksiyonda toplamında 1000 metre kumaş kullanılırken 100 bin adet değerli taş elbiselere 25 kişilik özel ekip tarafından el işçiliğiyle işlendi.

Hakan Akkaya Türkiye de bir ilke imza attığı defilesinden sonra Londra da bir defile yapacağının söylerken dünya modacılarının arasına girmeye aday olduğunun sinyallerini verdi. Türk basını ile birlikte dünya basının da takip etmesi gözlerden kaçmadı.

Geceye ünlü sanatçılar Hande Yener ,Yıldız Tilbe, Bengü,Gonca Vuslateri ünlü tasarımcı Hakan Akkaya’nın tasarladığı elbise ile katıldılar

Başarılı modacı Hakan Akkaya ise hazırladığı defileyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Moda dünyasında bir ilki gerçekleştirdik. Çok heyecanlıyım. Konuşmakta güçlük çekiyorum. Şu zamana kadar hiç yapmadığım bir moda şovuna imza attık. 300 kişiyle hazırladık. Dev bir konseptle çok özel bir projeye imza attık.”dedi

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.