Keyifli Hayatın Dergisi

Ankara Uluslararası Film Festivali

543 0
Ankara Uluslararası Film Festivali
   

Bu yıl 27’ncisi düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali, görkemli bir geceyle açıldı. Geceye ünlü oyuncular ve siyasiler katılırken, festivalde yer alan filmlerden özel seçkiler konuklarla buluştu.

27. Ankara Uluslararası Film Festivali, MEB Şura Salonu’nda düzenlenen gala gecesiyle start aldı. Festivalin açılışına, Türkan Şoray, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Doğulu gibi ünlü isimlerin yanı sıra çok sayıda sinemasever katıldı. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nca düzenlenen gecenin sunuculuğunu Ceyda Düvenci üstlendi. Gecede ilk olarak Vakıf Başkanı İrfan Demirkol konuşma yaptı. Amatör ve sanatsal filmlerin festival kapsamında sinemaseverler buluştuğunu ifade eden Demirkol, “Ankara Uluslararası Film Festivali kurulduğu günden beri kısa ve belgesel filmlere ayrı bir önem veren, geleceğin sinemacılarını yetiştirmek için uğraşan bir festivaldir. Gelecek yıldan itibaren ilk uzun filmini çeken gençlere para ödülü vermeyi arzuluyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından, festivale sponsor olan ve destekleyen kurum, kuruluş ve şirketlere teşekkür plaketleri verildi. Sanat Çınarı Ödülü Elif Dağdeviren tarafından Turan Erol’a, Aziz Nesin Emek Ödülü sinemaya katkılarından dolayı Beren Saat Doğulu tarafından Yönetmen Tomris Giritlioğlu’na verilirken, “Kitle İletişim Özel Ödülü”, toplumsal iletişime katkıları nedeniyle Beşiktaş Kültür Merkezi’ne (BKM) verildi. Ödülü, BKM adına Yılmaz Erdoğan, Türkan Şoray’ın elinden aldı. Ödül töreninin ardından konuklar Ayhan Sicimoğlu ve Orkestrası’nın eğlenceli performansıyla eğlendi.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.