Keyifli Hayatın Dergisi

Ankara’nın Sağlıklı Yaşam Noktası Juju Fresh

677 0
Ankara’nın Sağlıklı Yaşam Noktası Juju Fresh
   

Hazırlanış Şekli İle Meyve Ve Sebzelerin Vitamin, Mineral Ve Aktif Enzimlerini Koruyarak Karışım İçecekler Hazırlayan Ve Bunları Her Sabah En Taze Haliyle Müşterilerine Sunan Juju Fresh’i Bir Kez Deneyen Bir Daha Vazgeçemiyor. İnternet Üzerinden, Telefonla Ya Da Üsküp Caddesi’ndeki Merkezlerinden Doğrudan Ulaşabileceğiniz, Renkleriyle İştahınızı Kabartacak, Farklı Lezzetleriyle Hayatınızı Renklendirecek Ve En Önemlisi Sağlığınıza Büyük Katkı Sağlayacak Juju’ları Mutlaka Denemelisiniz!

Tamamı organik ürünlerden oluşan ve günlük hazırlanan meyve ve sebze suları ile Ankara’da hizmet vermeye başlayan Juju Fresh’in iki genç patronu İpek Gülen Girgin ve Işık Yargıcı sayfalarımıza konuk oldu. Amaçlarının özgür, hafit ve mutlu olmak ve bunu insanlarla paylaşmak olduğunu söyleyen Girgin ve Yargıcı meyve ve sebze sularının faydalarını ve içerdikleri vitamin, mineral ve aktif enzimlerin korunarak nasıl hazırlandıklarını bizimle paylaştı.

 

www.jujufresh.com

 

Sektöre giriş hikayenizi öğrenebilir miyiz?
Bizim için sağlıklı beslenme ve spor bir hayat rutini ve bizim insanlara da ulaştırmaya çalıştığımız kendi alışkanlığımız ile bu asla kısıtlayıcı ya da sıkıcı da değil. Amacımız özgür, hafif ve mutlu olmak. Bir de hayata tutunmak için insanın sevdiği işi yapması gerektiğine inanıyoruz. Bizim de sonuçlarına inandığımız, dünyada özellikle Amerika’da yayılmakta olan bu yeni sağlık alışkanlığını daha ulaşılabilir kılmaktan keyifli ve tatmin edici bir iş olamaz diye düşündük ve yola koyulduk.

Juju Fresh olarak verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?
Şuanda 10 farklı içeceğimiz ve 3 farklı kür paketimiz bulunuyor. Bunların haricinde kendi yaptığımız tamamen doğal ve raw sağlıklı atıştırmalığımız ve dışarıdan aldığımız glutensiz, diyabetik ürünlerimiz bulunmakta. Siparişleri web sitemiz www.jujufresh.com ‘dan, telefonla ya da atölyemizden alıyor ve müşterilerimizin bize vermiş oldukları adrese sabah saatlerinde teslim ediyoruz. Ankara’nın her yerine teslimatımız mevcut. Ayrıca müşterilerimiz siparişlerini gelip atölyemizden de teslim alabilirler. Şirin atölyemiz Ankara’nın merkezinde, Üsküp Caddesi (Eski Çevre Sok.) No:12’deyiz. Herkesi bekleriz!

Juicingden ve faydalarından bahseder misiniz? Neden meyve ve sebzeleri yemek varken suyunu tüketmeli insanlar?
Öncelikle size Coldpressed yönteminden kısaca bahsetmek isteriz. Evlerimizde kullandığımız santrifüj makinalar yüksek devir ile ısı üretiyor ve metal bıçaklar aracılığıyla rendeliyor. Coldpress ile ise meyve ve sebzeler düşük devirde parçalanıyor ve ardından hidrolik pressler tarafından suları sıkılıyor. Bu sayede sıkım esnasında sebze ve meyvelerin oksidasyonu önlenmiş oluyor ve sıkılan sebze ve meyvelerin yüksek hızdan dolayı doğal hücre yapılarının bozulması engelleniyor. Böylece daha yüksek besin değeri elde edilmiş oluyor ve sebze ve meyvelerin içerdikleri vitaminler, mineraller ve aktif enzimler korunuyor. Özellikle çiğ formda sebze neredeyse hiç tüketmiyoruz, ayrıca o sebzede vücudumuzun işine yarayacak her şey pişirme esnasında yok oluyor. Normalde yediğimiz bir sebze yemeğinde sindirim sistemimiz en fazla %70’ini sindirebiliyor. Ancak bu yiyeceklerin suyunu çıkarıp içtiğimizde sindirim sisteminiz zayıf bile olsa, %99’unu absorbe edebiliyor ve bunu yaparken sindirim için kullandığımız organları yormamakla birlikte, dinlendiriyor.

Juice Cleanse nedir?
Popülerliği son zamanlarda artan bir trend gibi görünsede Juice Cleanse, yeni bir icat değildir. İnsanlar yüzyıllardır gerek sağlık, gerek disiplin, gerekse ruhani sebeplerle oruç tutuyor, ya da belirli bir alışkanlıklarını kısa süreliğine bırakıp, vücutlarını, ruhlarını, zihinlerini dinlendiriyor, nefislerini kontrol altına alıyor ve “yeniden başlat”ıyorlar. Bizce Juice Clease rejim yapmak ya da mahrumiyet anlamına gelmiyor. İşlenmiş yiyecek ve abur cubur dolu öğünlerimiz yerine sebze suyu ağırlıklı 1 ya da bir kaç günlük bir kür uygulayarak, sindirim sistemimize hak ettiği bir tatili vermek, savunma sistemini güçlendirmek, normalde yiyemeyeceğimiz kadar çok çiğ meyve ve sebzeyi, vitamin, mineral ve enzimlerini kaybetmeden kısa sürede tüketerek vücudunuzu gerçek anlamıyla “temizlemek” anlamına geliyor.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.