Keyifli Hayatın Dergisi

Cemiyetin Süper Anneleri

925 0
Cemiyetin Süper Anneleri
   

Cemiyet hayatının seçkin anneleri çocuklarıyla birlikte MODA sayfalarının konuğu oldu. Çocukluk yıllarına giderek sorularımıza birbirinden eğlenceli cevaplar veren cemiyetin ünlü isimleri o yaşlarda kurdukları hayalleri paylaştı. Cemiyetin gözde çocuklarından da gelecek ile ilgili fikirlerini alarak anneler ve çocuklarını ortaya çıkan cevaplardan esinlenerek tasarlanan ilginç karikatürlerde buluşturduk.

Nisan sayısında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak Ankara cemiyetinin en sevilen annelerini çocuklarıyla birlikte mercek altına aldık. Sosyal yaşamın gözde simaları, çocukluklarının en unutulmaz anlarını, en sevdikleri çizgi kahramanlarını ve kendilerine o zamanlar yöneltilen “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna ne cevap verdiklerini, son olarak da çocukluklarında kurdukları hayallerin kaçını gerçekleştirdiklerini anlattılar. Ünlü isimleri çocukluk yıllarına götürdüğümüz dosya haberimizde, çocuklarının da Nisan ayına özel olarak; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili düşüncelerini, 23 Nisan’da hangi makama geçip, neyi değiştirmek istediklerini sorduk. Kendilerini üçer kelime ile tanımlamalarını istediğimiz cemiyetin genç isimleri büyüyünce hangi mesleği yapmak istediklerini, anneleri ve babalarında en sevdikleri özelliklerin neler olduğunu anlattılar. Ayrıca büyüyünce “Annem ve babam gibi yapmam” dedikleri şeyleri de bizimle paylaşan çocuklar, hangi süper kahraman olmak istediklerini de verdikleri birbirinden ilginç cevaplarla belirttiler. MODA Dergi olarak bu renkli cevaplarla dolu Anneler ve Çocukları dosyasını daha da özel hale getirerek başarılı çalışmaları ile tanınan Karikatürist Tan Yücel’in anne ve çocuklarının karikatürlerini çizdirdik. Bu renkli ve eğlenceli dosya haberimizi siz de merak ediyorsanız sayfaları çevirmeye başlayın!

CEREN ULUSOY

Çocukluğumda aile ile yapılan her türlü aktiviteden çok büyük bir mutluluk duyuyordum. Ne mutlu ki kalabalık bir aileye sahibim. Onlarla birlikte yapılan her aktivite beni çok mutlu ediyordu.

Çocukluğumda en çok Sevimli Hayalet Casper’ı severdim. Hiç kaçırmadan izlerdim. Onun görünmüyor olması çok hoşuma giderdi ama kendimle hiç özdeşleştirmemiştim. (gülüyor)

Güzel bir çocukluk dönemi geçirdiğime inanıyorum. Aile ile birlikte olmak, iç içe olmak bana maneviyatı çok yüksek değerler kattı. Bu güzel etkiyi de şuan kendi aileme yansıtıyorum.

Küçükken büyüyünce ne olacağımı soranlara hep öğretmen olmak istediğimi söylerdim. Çünkü ilkokul öğretmenimi çok severdim. Aynı zaman da güzel ve süslü bir öğretmendi. O dönem benim için o hep idoldü.

Çocukluğumda kurduğum hayaller arasında mutlu bir aileye sahip olmak, güzel bir yuva kurmak, anne olmak vardı. Allah’ıma binlerce kere şükür olsun ki hepsine sahibim şuan.

ALARA ULUSOY

23 Nisan’da Türk bayrakları, Atatürk bayrakları her yerden sallanıyor, bulutlardan jetler geçiyor, Atatürk çocukları çok seviyor, biz de onu cok seviyoruz.
Babamın iş yeri çok güzel, koltuğu çok güzel, yuvarlak ve dönüyor. Büyüyünce babama yardım edicem, çok iş yapıcam.
Kendimi üç kelime ile anlatırsam; çok tatlıyım, çok akıllıyım, ailemi çok seviyorum.
Büyüyünce iş makinası kullanmak, babamla iş gezmesine gitmek istiyorum (iş seyahatlerinden bahsediyor)
Annemin çok sevdiğim özelliği, kalbinin yumuşacık olması.
Babamın en çok sevdiğim özelligi Beşiktaşlı olması. Beşiktaşlı olduğu için babam çok güçlü.
Annem ve babam gibi yapmam dedigim şey; çocuklara yemek yedirmem, doktora götürmem.
Süper kahraman olsam Mickey Minie olurum, Mickey’nin oyun evi çok büyük ve güzel. Hep oyun oynanıyor, yemek yedirmiyorlar.

AKYA GENÇLER


<Çocukluğumda en çok Barbie bebeklerimle oynamayı, onlara değişik kıyafetler giydirip çıkarmayı severdim. Evde bulduğum çeşitli bez ve örtüleri kesip Barbie'lerime kendi kiyafetlerimi tasarlamaya bayılırdım. Çocukluğumda Peter Pan hikayesini çok sevdiğim için sanırım kendimi Tinkerbell ile özdeşleştirirdim. Çocukluğumda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda farklı ülkelerden geleneksel gösterileri sunmak için bir sürü cocuk gelirdi. Bende sosyal ve çok yönlü bir çocuktum. Bizim çocukluğumuzda 23 Nisan kutlamaları daha büyük coşkulara sahip olurdu. Ben de okulumun folklor ekibindeydim ve biz geleneksel danslarda Türkiye ikincisi seçilmistik. Henuz ilk okuldaydım, büyük stadyumda yapılan bu gösterilerden ve aldığımız dereceden çok gurur duyduğumu hatırlıyorum. Gösterimizi 23 Nisan'da yabancı çocukların gösterileriyle birlikte stadyumda sunmustuk. Çocukken okuldaki hemen hemen tüm müzikal ve gösterilerde başrol bana verilirdi. Öğretmenlerim aileme beni konservatuara göndermeleri konusunda hep baskı yaptılar ancak ailem yabancı dile olan yatkınlığımın üzerine gitmemi uygun gördü. Sonuç olarak İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki yabancı dilde mütercim tercüman oldum. Seçimimi bu yönde yaptığım için memnunum ama çocukken sorulsa belki de sahne sanatları, enstruman ya da tiyatro yani konservatuarı isterdim. Çok enteresan ama ben sürekli gelecege yönelik hayalleri olan bir çocuk değildim. Yaşadığım anın içerisinde çok mutlu ve huzurlu bir çocuktum. Sadece "Bu mutluluğum sürsün" şeklinde şükür ve dua ederdim. Çok küçüken değil ama biraz büyüdüğümde bir dönem iyi bir doktor hatta cerrah olmaya cok özenmiştim. Doktorluk ve özellikle cerrahi çok saygı duyduğum bir meslektir.

DEMİR GENÇLER

Atatürk biz çocukları çok sevdiği için bize 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı istediğimiz kadar eğlenelim kaynaşalım diye hediye etmis.
23 Nisan’da Sağlık Bakanı’nın makamına geçmeyi isterdim. Bütün ihtiyacı olan çocukların bedava tedavi edileceği hastaneler yaptırırdım.
Kendimi üç kelime ile tanımlarsam; yardımsever, cesur ve komik olduğumu belirtebilirim.
Ben büyüyünce dedem gibi birçok ödülleri olan çok iyi bir mimar olmak istiyorum.
Annem çok komik ve sevecen biridir.
Babam eğlenceli ve sevecendir.
Annem ve babam bazen bana sormadan eğlenceli olur diye düşünüp benim yerime program yapıyorlar ama ben istemeyebiliyorum. Büyüdüğümde annem babam gibi yapmayacağım şey; çocuğuma sormadan program yapmak olurdu herhalde.
Süper kahraman olsam İron Man yani demir adam olurdum. Çünkü benim adım Demir. Büyüdüğümde de adam olacağım ama en sevdiğim süper kahraman Batman’dir.

AYNAZ ÖZKAŞIKÇI

Çocukluğumda en çok ev dışındaki aktivitelere katılmayı severdim. Bisiklete binmek, ağaçlara tırmanmak, salıncak binmek gibi. Türkiye’ye geldiğimiz zamanlarda da Oran’da gezmeyi severdim.

Çocukluğumda Wonder Women’i çok severdim. Yardımsever oluşu çok hoşuma giderdi. Hala daha hoşuma gider. Bir de Scooby Doo’yu çok severdim. Komik kahramanlıkları hoşuma giderdi. Köpekleri çok severdim.

Küçüklüğümde beni etkileyen birçok anım var elbette. Ama ailemin bana hayvan sevgisini öğretmesi sayesinde hayatıma çok şey kattım diyebilirim. Hayvanlarla büyüdük. Hem Türkiye’de hem Teksas’ta at çiftliğimiz vardı. Hayvanlarla kurduğumuz bağ kişiliğimin de çok büyük bir parçası oldu. Küçük yaşta kurduğum bu bağın mutluluğunu hala yaşıyorum.

Çocukken avukat olmak isterdim. Avukat filmlerini görünce çok etkilenirdim. Bir dönem de kıyafet tasarımcısı olmak istedim. Kız kardeşim doğduğunda beş yaşındaydım. Onun çoraplarını keserek Barbie kıyafetleri yapardım. Her yer iğne iplik olurdu. Tatlı ve yaramazdım. Bütün ailedeki tek küçük çocuk ben olduğum için sevgi dolu bir çocukluk dönemi yaşadım.

Çocukluğumda kurduğum hayallerimin çoğunu gerçekleştirdim. Her kız çocuğu gibi benim de hayalim mutlu bir yuva, huzur dolu bir evlilik ve başarılı bir anne olmaktı. Bunlara sahip olmak zaten insanın hayatındaki en büyük başarı diye düşünüyorum.

ASIA ÖZKAŞIKÇI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevgi ve özellik ifade ediyor. Ailemle olmayı tercih ederek mutlu oluyorum.
23 Nisan’da hiçbir makama geçmek istemem.
Kendimi üç kelime ile tanımlarsam; sevimli, öğrenen, aileciyimdir.
Büyüyünce balerin olmak isterim.
Annemin en sevdiğim özelliği bizi her zaman koruyor ve sevgi veriyor olmasıdır. Benim annem çok güzel bir anne.
Babamın en sevdiğim özelliği ise sevinçli olması ve bizi çok güzel koruyor olmasıdır
Süper kahraman olsam Wonder Women olmak isterdim çünkü insanları koruyor. Güzel birisi

ADA ÖZKAŞIKÇI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı benim için çok şey ifade ediyor. Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu ülke için çok önemli bir gün.
Kendimi üç kelimede heyecanlı, hareketli, meraklı olarak tanımlayabilirim.
Büyüdüğümde ekonomi ile uğraşmak isterim.
Annemin en sevdiğim özelliği dürüstlüğüdür.
Babamın en sevdiğim özelliği yardımseverliğidir.
Babam genel olarak işiyle meşgul, bize ayıracağı zamanı artırmaya çalışırdım.
Annemin de bize çok zaman ayırdığını ve kendisine hiç zaman ayıramadığını düşünüyorum. Büyüdüğümde annem ve babam gibi yapmam dediğim şeyler bunlar olabilir.
Süper kahraman olsam Batman olmak isterdim.

BEYZA ÖZCAN

Çocukken en sevdiğim aktivite şarkı söylemekti. Sesim çok güzel değildi ama her çocuğun yaptığı gibi saç fırçalarını kendime mikrofon yapar, tüm gün şarkı söyleyip dans ederdim. Şimdi kızım aynısını yapıyor, o da bana çekmiş. Bazen kızımda kendimi görüyorum (gülüyor)

Çocukluğumda tüm masal kahramanlarını çok ama çok severdim. Tüm prenses masallarından çok etkilenirdim. Hayal dünyam çok büyüktü, hala da öyle (gülüyor) Onlarda kendimle özdeşleştirdiğim özellikler ise merhametli, cesur ve iyi olmalarıydı. Ama yine de en sevdiğim kahraman Catwomen’dır.

Çocukluğumla ilgili aklımda kalan en güzel anım; annem ve babamla çok güzel, çok büyük bir sirke gitmiştik. Benim için büyüleyici bir ortamdı.

Çocukluğumda avukat olmayı isterdim. Çünkü en ufak bir olayda kendimi ve arkadaşlarımı haklıysak, sonsuz savunurdum. Bu huyum da hala değişmedi (gülüyor)

Çocukluğumda kurduğum tüm hayallerim eşimle evlendiğimde gerçekleşti.

POYRAZ ÖZCAN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemi; “Bugünün küçükleri yarının büyükleridir” demiştir Atatürk’ümüz. Dünyadaki tüm çocuklar geleceğin, yarının büyükleridir.
23 Nisan’da bana yetki verilseydi, bütün insanlığa sevgi ve barışı sunardım.
Ben kendimi genellikle merhametli, cesur ve lider ruhlu olarak tanımlarım.
Büyüyünce tenisçi olmak isterim.
Annemin en sevdiğim özelliği her zaman sevgi dolu olmasıdır.
Babamın en sevdiğim özelliği cesur ve güvenilir olmasıdır.
Süper kahraman olma şansım olsa Thor olurdum.

DOĞA ÖZCAN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, barış ve sevgi altında dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır.
23 Nisan’da bana yetki verilseydi; sevgi ve barış altında yaşayacağımız, savaşın olmadığı, merhametin olduğu, hayvanların koruma altına alındığı bir dünya için mücadele ederdim.
Kendimi merhametli, cesur, çalışkan olarak tanımlayabilirim.
Büyüyünce tenis sporuyla ilgilenmek istiyorum.
Annemin en sevdiğim özelliği sevgi dolu olmasıdır.
Babamın en sevdiğim özelliği ise cesur ve güvenilir olmasıdır.
Süper kahraman olsam Sindirella olurdum.

ZEYNEP GÖKYAY

Çocukluğumda yapmayı en sevdiğim aktivite dışarıda arkadaşlarımla oynamaktı.

Çocukluğumda kendimi bir kahramanla özdeşleştirdiğimi hatırlamıyorum ama Hulk’ı çok severdim onu çok iyi hatırlıyorum (gülüyor)

Çocukluğumda beni etkileyen anım Londra’da büyüdükten sonra dönüşteki adaptasyon sürecinde yaşadıklarım ve dil konusunda zorlanmam olmuştu. Bir dönem bu konu beni etkilemişti.
Çocukken bana “Büyüyünce ne olacaksın” dediklerinde diplomat olmak istediğimi söylerdim (gülüyor)

Çocukluğumda kurduğum hayallerimden diplomat olma sevdası Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirinceye kadar sürdü. Ama sonra bu mesleğin bana uygun olmayacağına karar verdim ve akademik kariyer yapıp ekonomi doktoru oldum. Ayrıca tekneleri ve denizi çok sevdiğim için şimdi eşimle ortak bir tekne şirketimiz var. Son olarak da kız annesi olmayı hep çok istemiştim. Çok şükür bir kız çocuğum var. Sanırım bir çok hayalim gerçek olmuş.

HAZİRAN GÖKYAY

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk’ün biz çocuklara hediyesidir.
23 Nisan’da öğretmenimin yerine geçip bol bol oyun oynatırdım
Kendimi güzel ve akıllı olarak tanımlarım.
Büyüyünce itfaiyeci olmak istiyorum.
Annemin en çok sevdiğim özelliği beni çok sevmesidir.
Babamın en sevdiğim özelliği de beni çok sevmesidir.
İnsanlar süper kahraman olmaz! Ama prenses olmak isterdim.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.