Keyifli Hayatın Dergisi

AŞKIN MODASI

483 0
   

Sevgililer Günü’ne özel hazırladığımız haberimizde cemiyet hayatının örnek çiftlerine, birlikteliklerinin şifrelerini sorduk.

Sevgililer Günü’ne özel hazırladığımız haberimizde cemiyet hayatının örnek çiftlerine, birlikteliklerinin şifrelerini sorduk. Tanışma hikayeleri, nasıl bir evlenme teklifi aldıkları ve ilişkilerinin olmazsa olmazlarına kadar detaylı sorular yönelttiğimiz ünlü çiftler oldukça samimi cevaplar verdi.

Hazırlayan: Özgür KARABULUT, Derin GÖKCE

NİHAN-CENK TANGİL

Nasıl tanıştınız?

İkimiz de Yükseliş Koleji’nde okuduk ama tanışmıyorduk. Birbirimizi biliyorduk ama resmi tanışmamız, aradan yıllar geçtikten sonra, ben Setur’da çalışırken oldu. Daha sonra ortak arkadaşlarımızla aynı ortamlarda daha sık bir araya gelmeye başladık ve ilişkimiz başladı.

Kaç yıldır berabersiniz?

Bir yıl çıkma, 14 yıl evlilik, toplam 15 yıldır beraberiz.

Sizi en etkileyen Sevgililer Günü hangisidir?

Bu günü özel olarak kutlamak için çok birşey yapmıyoruz. Bir gün önce Cenk’in doğum günü olduğu için iki günü bir arada kutluyoruz. Böyle özel günlere büyük anlamlar yükleyip, zorunlu kutlamalar yapmak pek tarzımız değil ama genelde hoş ve samimi geçer Sevgililer Günü.

Sizin ilişkinizin olmazsa olmazı nedir?

Samimiyet, doğallık ve saygı. İkimiz de baştan beri neysek oyuz.

Nasıl bir evlenme teklifi aldınız?

Ben iş için İstanbulda iken, Cenk de sürpriz yapıp geldi. Akşam yemeğinde buluştuk. Cenk, aslında bir ay sonra, doğum gününde evlenme teklif etmeyi planladığını ama bekleyemeyeceğini söyledi ve öyle içten, öyle samimi bir konuşma sonrası evlenme teklif etti ki benim için hep çok özel, anlamlı ve unutulmaz bir anı oldu.

FİLİZ-NACİ YILMAZ

Nasıl tanıştınız?

Naci ile 2000 senesinin Eylül ayında tanıştık. O yıl ben İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi’nde okuyordum. Tatil döneminde ofis stajı için Ankara’da bulunduğum dönem, bir araştırma için Bilkent Üniversitesi’nin kütüphanesindeydim ve Naci ile orada tanıştık.

Kaç yıldır berabersiniz?

Üç yıllık çıkma süreci ve okul mezuniyetlerimizden sonra 2003’te evlendik. 2014 yılı birlikteliğimizin 14. yılı olacak.

Sizi en etkileyen Sevgililer Günü hangisidir?

Eşim, benim hayatım. Onunla her özel günüm etkileyicidir, ayırt edemem .

Sizin ilişkinizin olmazsa olmazı nedir?

İlişkimin olmazsa olmazı sevgidir.

Nasıl bir evlenme teklifi aldınız?

Üç yıldır birlikte olduğumuz için bir evlenme teklifi bekliyordum artık. Bir akşam yemeğe çıktık. Orada yüzüğü çıkardı ve evlenme teklifinde bulundu. Evlenme teklifi beklememe rağmen yine de büyük bir sürpriz oldu benim için. Çok şaşırmıştım.

Aldığınız en ilginç Sevgililer Günü hediyesi nedir?

Naci, sadece bir güne sadık kalmaz. Genelde hediye almayı sever.

Evlendikten önce ve sonraki Sevgililer Günü arasında fark var mıdır?

Çocuk olana kadar sevgili gibi devam ediyor ama çocuklarla birlikte Sevgililer Günü’nden daha çok aile günü oluyor. Yine de fırsat buldukça Naci ve ben bir yerlere kaçıp kendimize özel günler yaratıyoruz.

MİNE-HAKAN ALP


Nasıl tanıştınız ?

Benim yakın bir arkadaşım Hakan’ın yakın bir arkadaşıyla flört ediyordu. O sayede tanıştık.

Kaç yıldır berabersiniz?

22 yıldır beraberiz. Şaka değil tam 22 yıl önce tanıştık ve o gün bugündür beraberiz. Yaşımızın çok genç olması, ideallerimizi gerçekleştirmemiz derken evliliğe ancak bundan dokuz yıl önce adım attık.
Ben İstanbul’da yaşıyordum ve kendime ait bir işim vardı. Eşim ise Ankara’da yaşıyordu ve işi dolayısıyla burada kalmalıydı. Evlilik kararımızla ben, işimi ablama devrettim ve evlenip Ankara’ya yerleştim. Bu süreçte bir erkek ve bir kız çocuğu sahibi olduk. Eşimle evlenerek ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüp her gün Allah’a şükrediyorum.

Sizi en etkileyen sevgililer günü hangisidir?

Bir Sevgililer Günü’nde, çok yakın arkadaşlarımızla Kartalkaya’ya gitmiştik. Yeni doğum yapmış olduğum bir dönemdi ve zor günler geçiriyordum. Uzun zaman sonra ilk kez o gün müthiş eğlenmiştim. Benim için doping gibi birşeydi. Bu nedenle o Sevgililer Günü’nü hiç unutamam.

Sizin ilişkinizin olmazsa olmazı nedir?

Sevgi, güven, paylaşım, ortak zevklerimiz ve tabii ki çocuklarımız.

Nasıl bir evlenme teklifi aldınız?

“Biz ne zaman evleneceğiz” diye diye evlendik (gülüyor). Gündemimizde sürekli evlilik vardı ama bir türlü orta yolu bulamıyorduk. En son Kuruçeşme Divan’da sohbet ederken evlilik teklifi aldım. Size romantik bir hikaye anlatmak isterdim ama bir Oğlak burcu erkeğiyle evliyseniz beklentiye girmeyin derim (gülüyor).

NAGEHAN-SEFA ÇOL


Nasıl tanıştınız?

1990-91 yıllarıydıve Bilkent Üniversitesi’ni bitirmek üzereydim. Nagehan’ı ilk gördüğümde “hayatımdaki kadın bu” dedim ve peşine düştüm.

Kaç yıldır berabersiniz?

22 yıldır birlikteyiz.

Sizi en etkileyen Sevgililer Günü hangisidir?

Sefa, yatak odamıza benim resmimi yaptırmıştı ve tüm oda benim resimlerimle doluydu. Öyle birşey yaptırmış olmasından çok etkilenmiştim.

Sizin ilişkinizin olmazsa olmazı nedir?

Çok saygılıyız, birbirimize çok güveniyoruz ve seviyoruz. 22 yıldır beraberiz, inişler çıkışlar mutlaka olmuştur. Ama biz birbirimizi çok seviyoruz.

Nasıl bir evlenme teklifi aldınız?

Sefa, bana çıkma teklifi etmedi, direkt evlenme teklif etti. Zaten bir kere evlenme teklifi aldım, onda da zaten evlendik.

BETÜL-BÜLENT GÖNCÜ


Nasıl tanıştınız ?

Öncelikle arkadaşlık sonra da sevgili diyelim. 27 sene olunca adını koyamadık. Ben de bu böyle olmayacak dedim ve öylece evlendik.

Kaç yıldır berabersiniz?

30 seneden beri beraberiz.

Sizi en etkileyen Sevgililer Günü hangisidir?

Hediyeyi yöneten kişi her zaman olduğu gibi kadındır. Ben hep kalıcı şeyler olması taraftarıyım. Birbirimizi hatırlatacak, maddi değerinden ziyade manevi değeri benim için daha çok önemlidir. Melesa bu seneki kolyem benim için değeri çok büyüktür.

Sizin ilişkinizin olmazsa olmazı nedir?

Sevgi ve saygıdır. Önce saygı sonra sevgi gelir.

Nasıl bir evlenme teklifi aldınız?

Her uzun süreli ilişkilerde olduğu gibi bizim de ufak tefek ayrıntılarla, kavgalarla yürüdü. Son dönemimizde ben artık adını koyamadığım bir birliktelik olduğunu savundum. Bülent de o zaman adını koyalım dedi ve öyle evlendik. Ankara evlenmemizi güzel hatırlar. Bir düğün istemedim. İstanbul’da evlendik.

NESLİHAN-KAMİL UZEL


Nasıl tanıştınız ?

Ortak bir arkadaşımız vasıtasıyla Tunalı Hilmi’de tanışmıştık. Çok beğendim ve şu an beraberiz.

Kaç yıldır berabersiniz?

Dokuz sene çıktık ve dokuz sene sonunda evlenme teklif etti, evlendik. 1988’den beri beraberiz, 1997 yılında da evlendik.

Sizi en etkileyen Sevgililer Günü hangisidir?

Sevgililer Günü’nde özel bir hediye almıyoruz. Ancak bizim için en önemlisi doğum günlerimiz ve çocuklarımızın doğum günüdür. En mutlu olduğumuz an çocuklarımızla, arkadaşlarımızla olduğumuz andır.

Sizin ilişkinizin olmazsa olmazı nedir?

Saygı ve sevgi. Bizim ilişkimizde tabii ki önce saygı sonra aşk, sevgiye dönüşmüş bir aşk. Bir de hayata aynı yönden bakıyoruz.

Nasıl bir evlenme teklifi aldınız?

1997 yılıydı. Ramazan ayıydı. Gaziosmanpaşa’daki Mest Restorant’a iftara gittik. Kamil, daha önce birkaç kere evlenme teklifi etmişti ama neticelendirememiştik. O akşam aynı zamandan benim doğum günümdü. Kamil, bir anda ceketinden tek taş pırlanta yüzük çıkardı ve birkaç romantik cümle söyleyerek “benimle evlenir misin?” dedi. Ben de evvelki durumlara bakarak 3-4 garsonu yanıma çağırdım ve “siz şahidimsiniz, bana evlenme teklif etti. Bu sefer geri dönüşü yok” dedim. Çok keyifli bir evlenme teklifiydi, yedi ay sonra Ekim ayında da evlendik.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.