Keyifli Hayatın Dergisi

Aşk’ın tarifini veren tasarımlar

519 0
   

İlkbahar, yeni aşklara yelken açma zamanı. Tabiat ananın doğadaki tüm canlılara en içten ve yalın hali ile sunduğu “aşk’,  bu kez tasarımcılara ilham kaynağı oldu. Göz alıcı ışıltı, sanatsal çizgiler ve kusursuz tasarım, altın ve mücevherle birleşerek takıya dönüştü.

Aşkın doğallığından hareketle hazırlanan tüm tasarımlar ise ‘Doğa’da Aşk Koleksiyonu’nda bir araya geldi. Aşkın gizemini hissedeceğiniz koleksiyon değerli taş ve altının büyüsünü taşıyor.
 
Her yıl sektöre yeni tasarım ve tasarımcılar kazandıran AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması, bu yıl “Doğa’da Aşk” diyerek yola çıktı. Altın ve değerli taş kategorisinde toplam 20 eserin oluşturduğu koleksiyon içinde her iki kategoriden üçer takı ödüle layık görüldü. Ödüllü eserler sponsor firmaların üretimiyle hayat buldu.  Doğa’da Aşk Koleksiyonu, kolye, küpe, bileklik, yüzük ve broş gibi özel tasarımlardan oluşuyor.
 
Koleksiyonun ilk on parçası yüzyıllardır zenginliğin ve asaletin simgesi olan altınla hayat buldu. Aşk tanrısı Eros’un okundan nasibini alan Apollon’un su perisi Daphne’ye duyduğu karşılıksız aşkı simgeleyen ‘Defne’ adlı kolye Hülya Mert imzası ile birinciliği elde etti. Art-Murat Kaya ise Defne’ye hayat verdi. Her canlının vazgeçilmezi suyun bir ağacın yaşam kaynağını oluşturmasını betimleyen ‘Bir Damla Su’ isimli küpe tasarımı Zeynep Nural’a ikinciliği getirdi. Bir Damla Su tasarımının üretimini ise Model Kuyumculuk üstlendi. Aşkı iki insanın birbirlerinin ruhuna ‘kök salmak’ olarak tanımlayan Ercan Tenekecioğlu, ‘Kapok Tree’ ile üçüncülüğe ulaştı. Bu özel tasarım Goldium Jewellery ile takıya dönüştü.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.