Keyifli Hayatın Dergisi

Asla mantık kadını olmadım

379 0
   

Şuan hayatında biri yok, üstelik zor da beğeniyor. Magazinin içinde büyüdü, ama rolünün sorumluluklarını da biliyor. Senaryosuna ve karakterine inandığı rol için her şeyi yapmaya hazır. Kariyerinin başında olduğunu söylüyor. Peki ya oynamak istediği roller, karakterler, filmler hangileri? MODA Dergi Mart sayısı kapak ismi Burcu Kıratlı çok özel röportajı ile karşınızda!

BURCU KIRATLI KAPAK

Çocukluğundan bu yana tiyatro ve gösteri dünyasında yer alırken ailesinden gizli katıldığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi seçmelerinde 300 kişi arasından seçilmeyi başaran ünlü oyuncu Burcu Kıratlı, aşık olduğu oyunculuk için rolünün gerektirdiklerini yapmaya hazır. Son olarak rol aldığı Diriliş Ertuğrul dizisi setini ve dizideki ‘Gökçe’ karakterini röportajımıza verdiği samimi cevaplarıyla anlatan Kıratlı, kariyerine dair birbirinden özel açıklamaları da bizimle paylaştı.

Burcu Kıratlı’yı sizden dinleyebilir miyiz? Kendinizi nasıl tanımlarsınız?
Tamamen duygularımla haraket eden biriyim. Asla mantık kadını olmadım. Çevremdekiler genelde çok eğlenceli olduğumu söyler. Evimde köpeklerimle vakit geçirmeyi çok severim. Müthiş enerjik ve hızlıyımdır. Buna galiba büyüklerimiz çok aceleci diyorlar (gülüyor). İdeallerimin peşinden giderim ve elde edene kadar da vazgeçmem. Çok fazla realist biriyim, ben de hayallere yer yoktur. Ama aynı zamanda inanılmaz merhametliyimdir.

Hayat sizin için ne anlama geliyor?
Hayat, yaşadığın anlardan ibaret aslında. O yüzden hayatın anlamı o anlara göre değişiyor.

Hayatınızı detaylı araştırmayanlar sizi Kenan Erçetingöz’ün kızı olarak biliyor. Ayrıca siz de O’na “baba” diye hitap ediyorsunuz. Bu hikayeyi sizden dinleyebilir miyiz?
Altı yaşımdan beri birlikteyiz onunla. Birlikte büyüdüm, hayatımın her aşamasında yanımda ve arkamdaydı. Bir baba-kız ilişkisi nasıl oluyorsa bizimki de öyle. Kimi zaman hayat öğretmenim, kimi zaman dert ortağım, kimi zaman yol gösterenim oldu.

Her başarılı oyuncuya sorulduğu gibi, oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin seçmelerinde kadroya seçildiğimde başlamıştım. Ailemin karşı gelmesine rağmen gizli gizli katılmıştım (gülüyor).

Çekimlerden geriye kalan boş zamanınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Evde köpeklerimle vakit geçiriyorum, film izliyorum ve tabii ki arkadaşlarımla programlar yapıyorum.

Aşk hayatınız ne durumda? Şu sıralar nasıl bir dönemdesiniz?
Şu anda hayatımda biri yok, zaten çok yoğun çalışıyoruz. Bir de üstüne benim zor beğenmem eklenince…(gülüyor)

Sizi farklı projelerde farklı karakterlerle izledik. Sizi en çok zorlayan rol hangisiydi?
Saçlarımı kazıttığım sahne beni duygusal anlamda çok zorlamıştı. Kendimde en sevdiğim şey saçlarımdı ve ondan vazgeçmek benim için çok zor olmuştu. Anlayacağınız aşık olduğum oyunculuk için aşık olduğum saçlarımdan vazgeçtim.

Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında söylemek istedikleriniz var mı? Tarihle aranız nasıl? Rolönüzü seviyor musunuz? (Siz Ertuğrul’a aşıksınız ama onun gönlü başkasında)
Böyle bir projede yer aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Oyuncu arkadaşlarımdan tutun, set ekibine kadar herkesle çok iyi bir uyum sağladık. Kayıt dışında çok eğleniyoruz. Gökçe karakteri çok naif bir kız. Kendini bildi bileli Ertuğrul’a aşık ve tek istediği onunla evlenmek. Ablasının hırsıyla Ertuğrul’a olan saf aşkının arasında sıkışıp kalmış. Ama ben Gökçe’yi çok sevdim ve o karakteri keyifle oynuyorum. Onun o sadık aşkı beni de etkiliyor. Aslında derin bir iç dünyası var.

Diriliş Ertuğrul dizisinin settinden bahseder misiniz. Mesela size en çok kim takılır?
Söylediğim gibi kayıt dışında çok eğleniyoruz. Herkes birbiriyle çok iyi arkadaş oldu. Set dışında da görüşüyoruz ama en çok Didem Balçın’la takılıyoruz birbirimize (gülüyor).

Kenan Bey Türkiye’de magazinin duayeni diye anılıyor. Sizin magazinle aranız pek iyi değil diye tahmin ediyorum…
Magazinin içinde büyüdüm. Sevmiyor değilim ama oyuncu olduğun için oynadığın karakterin inandırıcılığı ve rol model durumuna girdiğiniz için ekstra her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bu durumda magazinden uzak durmanız gerekebiliyor.

Baş rolünü oynağınız Peri Masalı filminde senaryo gereği saçlarınızı kazıttınız. Burdan mesleğinize ne kadar çok önem verdiğiniz anlıyorum. Peki sizin rol gereği de olsa (Türkan Şoray kuralları gibi) asla yapmam dediğiniz bir şey var mı?
Senaryosuna ve karakterine inandığım zaman rolüm için her şey yapabilirim.

Yakın gelecekteki Burcu Kıratlı Projeleri neler? Hayallerinizin ne kadarını tamamladınız?
Daha çok başındayım yolun. Yapmak istediğim çok şey, oynamak istediğim çok karakter var. Şu ana kadar hep farklı roller seçtim. Kendimi tekrarlamak istemiyorum.

En çok karanlıktan korkarım
Oyuncu olmasaydım yönetmen olmak isterdim
Gözlerimi kapatsam Miami’de olmak isterdim.
Sinirlendiğimde yalnız kalırım, üzüldüğümde müzik dinlerim
En büyük hayalim Merly Streep’le tanışmak
Beni en çok sevdiğim kişi güldürür/heyecanlandırır.
Beni en çok Babam ve Oğlum filmi ağlattı.
Vücudumda en çok gözlerimi beğenirim.
En güzel pilav ve kıymalı börek yemeğini yaparım.
En son Beymen’den alışveriş yaptım. Chiristian Louboutin ayakkabı aldım.
Bayılana kadar Buika dinlerim.
İstanbul’da en çok Dragon ve İstinyepark Masa’ya giderim. Gece ise Pizza ve Ulus29’a giderim.
En son Papary marka gözlük hediyeyi aldım.
Kaçış noktam evim
En sevdiğim mevsim yaz
Her erkeğin izlemesi gereken film Notebook
Türkiye’de en çok beğendiğim kadın oyuncu İpek Bilgin

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.