Keyifli Hayatın Dergisi

AYÇA ÜNAL İLE YAZ SOHBETİ

456 0
   

Ankara cemiyet yaşamının renkli isimlerinden Ayça Ünal hakkında merak edilenleri Moda Dergi’ye anlattı. Antalya Kundu’da sahibi olduğu Venezia Palace’da gerçekleştirdiğimiz röportajda Ayça Hanım sorularımıza samimi yanıtlar verdi.

Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?
Ankara’da doğdum, büyüdüm. Eğitim hayatımı da Ankara’da tamamladım. İki çocuk annesiyim. Büyük oğlum Emre 18 yaşında, Bilkent Üniversitesi iç mimarlik 2. sınıf öğrencisi. Küçük kızım Beril 12 yaşında, bu yıl 7. sınıfa başladı. Hayattaki en önemli varlığım, herşeyim onlar.

Yaşam tarzınızı nasıl ifade edersiniz?
Hayatımda önceliğim elbetteki ailem, eşim ve çocuklarım. Bugüne kadar hayatımın rotasını onlara göre çizdim. Bundan sonrada öyle olacaktır. Ailemle birlikte olduğum bir yaşam tarzım var. Önceliğimiz birlikte daha çok keyifli, kaliteli ve sağlıklı zaman geçirmek, dolu dolu yaşamak. Bazen iş hayatı yada çocuklarımın eğitimin dolayı çok zaman bulamasak da zaman yaratmaya çalısıp olan vakti de dolu dolu yaşamayı seviyoruz.

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?
Belli bır stilim var, şudur diyemem. Kendime yakıştırdığım her parçayı kullanırım. Her zaman fazla abartıdan kaçınırım. Çok fazla iddalı değilim, açıkçası buna gerek de duymuyorum. Önemli olan aynada bakınca güzel bır gülümseme çıkıyorsa o zaman tamamdır, hazırız demektir.

Modaya bakış açınızı anlık kararlarınız mı belirler yoksa yaşam tarzınız mı?
İkisi de zaman zaman etkili oluyor. Kimi zaman takıntılı olduğum, sık kullandığım parçaları tercih ediyorum ama ayakkabı ve çantada kesinlikle moda diyorum. İş hayatında klasik giyinmeyi severken akşam yemeğinde çok daha farklı tarz seviyorum. Bu durumda yaşam tarzım daha ağır basıyor heralde.

Yemekle aranız nasıl, yapmayı ve yemeyi seviyor musunuz?
Yemekle aram olduğunu söyleyemeyeceğim ama tabi ki çocuklarımın sevdiği yiyecekleri zevkle ve keyifle hazırlıyorum. Bir de çok begenirlerse değmeyin keyfime. Kızımla beraber mutfakta vakit geçirmek çok keyifli, sanırım o annesinden daha becerikli olacak.

Formunuzu nasıl koruyorsunuz?
Açıkcası dikkat ediyorum dengelemeye çalışıyorum. Sporla destekliyorum. Kilo konusunda biraz takıntım var o yüzden sınırlı ölçüde ve kaliteli beslenmeye çalışıyorum.

Sizin için güzel bir gün nasıl geçer?
Benim için güzel bir gün sevdiklerimle geçirilir. Bazen de yalnız kendime vakit ayırarak da geçirilir ama ben yalnızlığı hiç sevmiyorum. Yanımda hep sevdiklerim olsun isterim, günümü dolu dolu geçirmeyi severim. Yalnızlığın insanlara göre olduğunu düşünmüyorum.

Boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Boş zamanlarımı aileme ayırıyorum. Haftasonlarımı ailemle ve sevdiklerimizle geçiriyoruz.

Turizm sektöründe Antalya’nın yerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Turizmde Antalya’nın yeri çok farklı. Bu eskiden beri böyle. Türkiye’de turizmin başkenti Antalya dır. Bunun aksi söylenemez. Diğer bölgeler Antalya’dan sonra keşfedildi. Türkiye’de ilk turizm yerleşkesi Antalya. Hem tarih hem doğa hem mevsim olarak çok daha farklıdır. Ülke ekonomisindeki turizm katkı payında Antalya birinci sıradadır.

Bildiğimiz üzere siz de tatilinizi otelinizde geçiriyorsunuz, tatilciler neden Venezia Palace’ı tercih etmelidir?
Venezia Palace, öncelikle mimari olarak hem yerli hem de yabancı misafirlerimizin dikkatini çekmektedir. Dünyadaki sayılı mimari yapılardan birine sahiptir. Bütün misafirler bizim için önceliklidir. Her alanda, her sahada kalite standardı ön plandadır. Doğayla iç içe, denizden esen rüzgarı odanızın içinde hissedecek kadar ferah bir alana yerleşmiş, Küçük Venediktir.

Röportaj ve Fotoğraf: Umutcan ÖREN
Mekan: Venezia Palace/Antalya

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.