Keyifli Hayatın Dergisi

Bora Aksu’dan Feminenliğin Yeni Tanımı

412 0
Bora Aksu’dan Feminenliğin Yeni Tanımı
   

Londra merkezli Türk tasarımcı Bora Aksu, Sonbahar/Kış 2016-17 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda severlerin beğenisine sundu. Kalbinde Folk-Romantik bir hikaye yatan koleksiyonun defilesini iş, sanat, moda ve sosyal yaşam dünyasından bir çok ünlü isim takip etti.

Dünyaca ünlü Türk tasarımcı Bora Aksu 2016-17 Sonbahar-Kış koleksiyonunu MBFWI kapsamında moda severlerin beğenisine sundu. Ünlü modacı yeni koleksiyonunda aristokrat bir yaşamın içinde dünyaya gelen bir kızın daha sonra her şeyi bırakıp bir çiftliğe yerleşmesi ve çiftlik hayatını yaşamasını konu alıyor. Moda takipçilerinin büyük beğenisini kazanan koleksiyonda düşeslikten çiftlik hayatına uzanan yolculuğun hikayesi sunulurken ünlü modacının ilham kaynaklarını basitlik ve zenginliğin karşıtlığında folk-romantik bir his rol oynuyor.

Feminenliğin yeni bir tanımı olarak sunulan koleksiyon aslında güçlü ve yumuşak unsurların bir arada olabileceğini ortaya koyarken; bu karşıtlık koleksiyonda sert ve yumuşak kumaşların harmonisiyle vücut buluyor. Kalın el nakışlarının, zengin ve yoğun renklerin yanında pastel tonlarının kombinasyonu ve siyahlarla kontrastı koleksiyon boyunca devam ediyor.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.