Keyifli Hayatın Dergisi

Burger Tutkunlarının Yeni Gözdesi

644 0
Burger Tutkunlarının Yeni Gözdesi
   

Piel Roja, Ankara’da gerçek Amerikan burgeri yapan nadide restoranlardan biri. Mekana adım attığınız anda kırmızı detayların ön plana çıktığı iştah açıcı bir tasarımla karşılaşıyorsunuz. Duvarlarındaki Kızılderili resimleri ve işaretleri, restoranın konseptinin bir parçası. Kızılderili anlamına gelen Piel Roja’nın menüsündeki lezzetler de Kızılderili kabilelerinin isimlerinden oluşuyor ve her birinin farklı bir hikayesi var. Piel Roja’nın eşsiz burgerlerinin tadına bakarken, restoranın iki genç patronu Kaan Özdemir ve Efe Taner’den bu ilginç hikayeleri de öğrenebileceğinizi tahmin ediyorum.

Renkli iç tasarımı, ilginç konsepti ve farklı lezzetleriyle Bilkent’te hizmet veren Piel Roja’yı genç patronları Efe Taner ve Kaan Özdemir’den dinledik. Taner ve Özdemir, kısa zamanda büyük popülarite kazanan ve eşsiz lezzetleriyle Ankaralıların uğrak mekanlarından biri haline gelen restoranlarını yeni şubelerle taçlandırmayı hedefliyor. İki ismin hedefleri arasında franchising’ler vererek isimlerini Türkiye’de yurt dışında duyurmak da var.

PIEL ROJA

Öncelikle sizi tanımak ve sektöre giriş hikayenizi dinlemek istiyoruz.

Kaan Özdemir: 1988 doğumluyum. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık mezunuyum. Mezun olduktan hemen sonra Mutfak Sanatları Akademisi’nde eğitim almaya başladım. Dünya mutfaklarından eğitimler veren bu akademide İtalyan mutfağı üzerinde uzmanlaşmak istedim. Ardından İtalya’da ALMA isimli İtalyan mutfağı okulunda eğitim gördüm. İtalya’da çalışmaya başladım ve bir süre sonra Ankara’ya geri döndüm. House Cafe, Num Num ve Mezzaluna’ da şef olarak çalıştım. İstanbul’da ise Mitte Restoran’da çalıştım.

Efe Taner: 1983 doğumluyum. 14 yıldır yiyecek içecek sektörünün içindeyim. Ankara’da çeşitli yerlerde işletmecilik yaptım. Ankara’nın merkezinde yılların bize sunduğu tecrübe ile size Piel Roja’yı getirdik. Biliyoruz ki artık hamburger evini buldu, hem bizim hem de Ankara’nın hamburger severleri için.

Piel Roja isminin anlamı nedir? Bu konsept nasıl ortaya çıktı?
Kızılderili anlamını taşıyor. Latince kökenlidir. Piel yüz, roja ise kırmızı demek.
Birlikte düşünürken isimi Efe, Navajo ismini önerdi. Buradan yola çıkarak eskiden izlediğim bir belgeselin isimi Piel Roja‘yı bulduk. En iyi burgerimizin ismini de Navajo koyduk. Kızılderili fikri Efe’nin bulduğu bir konsept. Bu işin mutfağını yıllarca takip ettik, araştırdık, öğrendik ve düşündük ki Ankara’da yaşayan tüm hamburger severlerin, iyi hamburger yerken hoş sohbet vakit geçireceği bir yere ihtiyacı var. Ankara’nın merkezinde, yılların bize sunduğu tecrübe ile size Piel Roja’yı getirdik.

PIEL ROJA (5)

Özellikle hamburger alanında oldukça iddialısınız. Bu konuda sizi farklı kılan etkenler neler?
Türkiye’de olmayan burger çeşitlerimiz var. Lezzetimiz ön planda. Sosyal medyada da oldukça popüleriz. Yemek Sepeti’nde varız, orada da burger çeşitliliğimiz ve lezzetimiz sayesinde ilk sıralardayız. Ara sıra restoranımıza gurmeler geliyor ve iyi not alıyoruz. Butik Amerikan Burger konseptini biz başlattık. Dünya peynirlerini kullanıyoruz. Türkiye’de olmayan Beef Jerky özel peynirlerimiz arasında. Soslarımızın büyük bir kısmını biz yapıyoruz. Sloppy Joe adlı özel bir burgerimiz var, kavrulmuş dana kıymasıyla yapılıyor. Türkiye’de bizden başka yapan yer neredeyse yok diyebiliriz. Menüdeki burger isimleri Kızılderililerin kabilelerinin ve kabile reislerinin isimleri. Hepsinin bir hikayesi var. Bear Ponca isimli balık burger Alaska mezgiti içeriyor. Bear Ponca aslında bir balıkçının babası. Yani hepsinde bir ilişkilendirme olayı var.

PIEL ROJA (4)

Piel Roja markasıyla ileriye dönük hedef ve projelerinizden bahseder misiniz?
Yeni şubeler açmayı hedefliyoruz. Diğer şubelerimizde burger ile beraber pub olarak devam edeceğiz. Servis elemanlarımız Pocahontas kızları olacak. Bunun yanında butik Piel Roja’lar da alışveriş merkezlerinde olsun istiyoruz. Menü çeşitlenmesi yapacağız fakat burger konseptinden çıkmayacağız. Dünyada geçerli olan standartlarda franchising vermek istiyoruz. Yatırım amaçlı yapılabilecek iyi bir konseptimiz var. İnsanların zevkle işletebileceği bir mekan burası. Yeni ve keyifli iş yapmak isteyenlere kapımız açık.

Adres: Üniversiteler Mahallesi Park Sitesi B1 Blok (İhsan Doğramacı Bulvarı) Bilkent/ANKARA

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.