Keyifli Hayatın Dergisi

BUSE TERİM BİR İLKE İMZA ATTI: BUSE FOR DESA

422 0
   

Türkiye’nin en çok takip edilen moda blogu yazarı ve www.buseterim.com.tr‘ nin kurucusu Buse Terim, BUSE for DESA adlı kapsül koleksiyonuyla ilk kez tasarımcılığa adım attı.

Yenilikleri takip etmekten ve öğrenmekten vazgeçemediğini her zaman belirten ve “Alışılmış kalıpların dışına çıkmayı ve takipçilerime Buse’ce stiller yaşatmayı amaçlıyorum” diyen Buse Terim, bu kez yaratıcı kimliğini ve birikimlerini 11 parçadan oluşan BUSE for DESA adlı kapsül koleksiyon için değerlendirdi.

1972 yılında kurulan, dünyanın dev lüks moda markalarına çanta üretimi ve ihracatı yapan ve günümüzde 100’e yakın mağazası ile müşterilerine ulaşan DESA markasıyla işbirliği yapan Buse Terim, bu proje için DESA markasını tercih etme sebebini ise şöyle açıklıyor:
“Beni çok heyecanlandıran ve benim için bir ilk olan bu projede DESA ‘yı tercih etmemin sebebi firmanın yeniliklere açık, işçilik ve materyal anlamında kaliteli olması. Yapacağım işte bu çok önemli bir detay. DESA güncel trendleri takip eden bir marka ve deri ise çok trendy ve özgür bir materyal. Ucu açık, sınırsız tasarım yapma özgürlüğü veriyor.”
Deri ceket, ayakkabı, çanta, bileklik gibi deri ürünlerden oluşan bu kapsül koleksiyonda Buse Terim’in en çok sevdiği renk olan pembe ön planda. Su yeşili, kum rengi ve siyahın da dikkat çeken diğer renklerin olduğu koleksiyonda her bir ürüne “Buse” kelimesinin dünya dillerinde kullanımı isim olarak verildi.
Buse Terim’in , kendi isminin anlamı olması sebebiyle proje logosunda kulanılan pembe bir “öpücük” şekli, koleksiyonda da ürün detaylarında göze çarpmakta.
Genç, renkli, esprili ve dinamik BUSE for DESA koleksiyonuna, sadece Buse Terim takipçilerinin değil, tüm moda severlerin büyük ilgi göstermesi ve koleksiyonun geniş kitlelere ulaşması bekleniyor.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.