Keyifli Hayatın Dergisi

CLIP-ON ZAMANI

358 0
   

80’li yıllardan ilham alan güneş gözlükleri, clip on detayıyla bu yaz çok maskülen.

Keskin, köşeli ve sivri güneş gözlükleri bu sezon oval devrim yaşadı. Yaz kombinlerinin işlevselliğiyle vazgeçilmez aksesuarı olan gözlükler, sezon koleksiyonlarının sunulduğu moda haftalarında; eğimli köşeleri, yumuşatılmış ve dairesel formları ile çıktı karşımıza. Yuvarlak lensler ılımlı bir çizgiye sahip olsa da farklı materyallerin bir arada kullanıldığı çerçevelerin maskülen ve retro duruşu, tasarımların gücüne güç katıyor. Bu gücü pekiştiren en önemli tasarım unsuru ise çerçevelerin clip-on imajı. Clip-on çerçevelerde, burun üstünde çift kemer ya da kaş hizasına yerleştirilmiş tek bir kemer bulunuyor. Unisex kullanılabilen clip-on, round modellerin yaratıcıları, steampunk akımından ve 1980’lerin flip up modellerinden ilham almış.

Güneşi Yansıt

1980’li yılların hit parçalarından, aynalı güneş gözlükleri, geçtiğimiz yazdan beri tekrar kendini göstermeye başladı. Spectre’nin Latince ‘cesaret’ anlamına gelen Audacia koleksiyonunda, clip-on çerçeveler ile aynalı camlar bir arada.

Sıfır Beden

35 yıl öncesinin tasarım anlayışıyla, modern çizginin mükemmel birleşimi. Steam punk sadece güneş gözlüklerinde değil, numaralı lenslerde de etkisini gösteriyor. Üstelik Avusturya’nın handmade markası Seeoo’dan gelen bu tasarım, kredi kartı büyüklüğündeki ebatıyla son zamanların en işlevsel ürünlerinden.

Mekanik Çerçeveler

Hi Tek tasarımları, mekanik bilim kurgunun imajında yer alan tüm öğelerden nasibini almış. Dişliler, vidalar, çarklar ve metalik duruş. Bu tasarımlar Steampunk’ın ta kendisi.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.