Keyifli Hayatın Dergisi

CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN DANİMARKA GEZİSİNE ANGİAD BAŞKANI SEMİZ DE KATILDI

371 0
   

Cumhurbaşkanı Gül’ün Danimarka gezisine ANGİAD’ı temsilen Başkan Fatma Semiz de katıldı. Gül’ün bu ülkedeki programlarının büyük bölümünde yer alan Semiz, heyetteki diğer isimlerle birlikte Danimarkalı işadamlarıyla ticari görüşmelerde de bulundu.

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD), tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı’nın yurt dışı gezisinde yer aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Danimarka gezisine ANGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Semiz katıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve bir grup işadamıyla birlikte Cumhurbaşkanı Gül’e eşlik eden Fatma Semiz, gezi boyunca önemli görüşmelerde de bulundu. Kraliçe 2. Margrethe’in davetlisi olarak bu ülkeye giden Türk heyetinde yer alan Fatma Semiz, Kraliçe’nin yanı sıra Danimarka Başbakanı Helle Thorning Schmidt ile tanışma fırsatı da buldu.

TÜRK HEYETİ BÜYÜK İTİBAR GÖRDÜ

Cumhurbaşkanı Gül onuruna Amalienborg Sarayı’nda verilen resmî akşam yemeğine de katılan Fatma Semiz, bir sonraki gün gerçekleşen Türkiye – Danimarka Ticaret ve Yatırım Forumu’nda da ANGİAD’ı temsil etti. Danimarka gezisiyle ilgili bir açıklama yapan ANGİAD Başkanı Fatma Semiz; gezinin son derece verimli geçtiğini, Türkiye’nin gördüğü itibarın kendilerini gururlandırdığını söyledi. Semiz, “Gerek Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibinin, gerekse Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’in bu geziye son derece profesyonelce hazırlandıklarını gördük ve iş dünyasının temsilcileri olarak bundan gurur duyduk. Sayın Mehmet Şimşek’in forumdaki sunumu Danimarkalı mevkiidaşını dahi şaşırttı, “Biz ne yazık ki böyle bir sunum yapamayacağız” demesine neden oldu. Yıllardır yurtdışına çıkan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; Türk bürokrasisi, Türk iş dünyasının bu kadar üst düzey tutulduğu, bu denli itibar gördüğü bir döneme rastlamadım” dedi.

ANKARA’DAKİ YATIRIM FIRSATLARINI ANLATTI

Danimarka’da Cumhurbaşkanı Gül önderliğinde son derece güzel karşılanan Türk heyetinin, çok önemli görüşmelerde bulunduğunu da anımsatan Başkan Semiz, “Genelde Türkiye’de, özelde ise Ankara’daki yatırım ortamı hakkında Danimarkalı işadamlarına bilgi verdik, ikili görüşmelerde bulunduk. Değişik sektörlerde ne tür işbirliği yapabileceğimize ilişkin değerlendirmeler yaptık. İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerde daha fazla yol alınması konusunda fikir birliğine vardık” dedi.

ANGİAD ULUSLAR ARASI PLATFORMDA OLACAK

Başkan Semiz, ANGİAD’ın kongre sürecinde dile getirdikleri gibi artık derneği uluslar arası platforma taşıyacaklarını da anımsattı. Semiz, “ANGİAD ilk kez Cumhurbaşkanı’nın yurt dışı gezisinde temsil edildi. Bu bizim için gurur verici bir gelişme. Önümüzdeki günlerde yurtdışı temaslarımız devam edecek. Üyelerimizle birlikte Romanya’ya gerçekleştireceğimiz iş gezisi ve sonrasında yapacağımız yurtdışı ziyaretleriyle uluslar arası arenada ANGİAD’ın varlığını hissettirmeye başlayacağız” diye konuştu.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.