Keyifli Hayatın Dergisi

Dengeli Yaşam, Yüksek Enerji

408 0
   

SPİRİTÜEL DENGE VE SAĞLIKLI YAŞAM ÜZERİNE YAZDIĞI KİTAPLARLA DİKKAT ÇEKEN ECE VAHAPOĞLU, AYSUN KABA’NIN SORULARINI YANITLADI

Gazeteci, yazar, sunucu ve wellness eğitimeni Ece Vahapoğlu yoğun iş temposuna rağmen dinamik ve genç kalmayı başaran bir kadın. Hayatın karşısındaki dengeli durşunu, hem ruhsal hem de fiziksel çalışmalarını paylaştığı kitapları, çoğu insana rehberlik ediyor. Vahapoğlu kitaplarına yansıyan yapıcı enerjisinin ve pozitif bakış açısının sırrını bu keyifli sohbette anlattı.

İdeal ve sağlıklı yaşam dengesini nasıl oturtuyorsunuz? ‘Yaşam biçiminiz kitaplarınıza yansıyor’ diyebilir miyiz?

Düzenli spor yapıyorum, doğru besleniyorum ve bunu yıllardır sürdürüyorum. Bu bende bir yaşam tarzı haline geldiği için enerjim hep yüksek oluyor. Tabi sadece fiziksel boyut yetmiyor. Daha derinlerde içsel ve ruhsal boyutta da kendimle ilgilendiğim için, meditasyon yapıyorum, yoga disipliniyle ilgileniyorum. Belirli ritüellerim var ve yeni kitabımda da bu ritüelleri paylaştım. Fiziksel ve ruhsal boyutu bir arada harmanladığım için ve tutkuyla yaptığım bir işim olduğu için enerjim hep yüksek oluyor ve dengeyi stabile edebiliyorum. Hayat bir masanın dört ayağı gibidir. Hiç bir ayak aksamamalı. Bu nedenle o dört ayağı da oturttuğum için her şey dengede gidiyor.

“İNSANLARA DOKUNDUKÇA BEN DE BESLENİYORUM. İŞİMİ ÇOK SEVEREK YAPIYORUM. KALBİMİN TA İÇİNDEN FIŞKIRIYOR.”


Önümüzdeki dönem projeleriniz ne üzerine olacak?

Kitap yazmaya devam edeceğim. Spor, wellness konusundaki çalışmalarım devam edecek ayrıca spiritüel dünya çok ilgimi çekiyor. Çok faydasını gördüm. Işığım daha da arttı. Bu yüzden bu derin, kadim bilgileri insanlarla paylaşmak istiyorum. Bu ışığı yaymak istiyorum. Spiritüel konularda kitaplar yazmaya devam edeceğim. Çünkü insanlara dokundukça ben de besleniyorum. İşimi çok severek yapıyorum. Kalbimin ta içinden fışkırıyor. Kitapların dışında önümüzdeki sezon büyük ihtimalle bir tv programı olacak. Gündüz kuşağı için teklifler alıyorum. Bu sezon işlerimin yoğunluğundan dolayı ara vermiştim ama ekranda olmayı özledim. Kitaplarımla ilgili olarak birçok programa konuk olsam da ev sahibi olmak daha keyifli.

Işıltınızı ve neşenizi korumanızın sırrı ne?

Birini eleştirirken, sizin içinizde ne varsa o dışarıya yansır. Bana ‘güzelsin ve seviliyorsun’ diyen kişinin kendi içinde sevgi vardır. Hayattaki durumları ve kişileri olumsuz yorumlayanların aslında kendi içindeki öfke dışa vurur. Benimki de bir tür yansıma.

Aşka dair ne söylersiniz?

Ben kendimi her an aşk dolu, her zaman aşıkmış gibi hissediyorum. Aşık gibi parladığımı ve enerjik olduğumu düşünüyorum. Aşık olacağım erkek de bir gün karşıma çıkacaktır, acelem yok. Zaten aşk karşıma çıkarsa önceliklerimi değiştirecektir.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.