Keyifli Hayatın Dergisi

Dilek Tozlu ile Stil Analizi

717 1
   

Merhabalar…
Her ay olduğu gibi bu ay da Ankara ve İstanbul cemiyetinin değerli isimleri bizimle birlikte. Kimler modayı yakından takip ediyor, kimler modanın dışında kalmış birlikte göreceğiz.

 

DİLEK TOZLU

DİLEK TOZLU

Aynı zamanda tüm bunları incelerken rengarenk, canlı, pırıltılı bir kış sezonunun bizi beklediğini söylemeden geçmek istemiyorum. 80’lerin o aykırılığı, abartılı ve gösterişli tarafı bu sezon her yerde bize kendini yakından hissettirecek gibi gözüküyor ve emin olun yine çok konuşulacak bir sezonu daha geride bırakıyor olacağız.
Sevgiyle, ama en çok MODA’yla kalın..

EDA TAŞPINAR

EDA TAŞPINAR

Stiliyle her daim kendinden söz ettiren Eda Hanım, bu sefer siyah tül detaylı bir elbiseyi deri bir ceket ve metalik detaylarla ile kombinlemeye çalışarak farklı bir hava katmak istemiş. Üzerine aldığı ceket ile bunu sağlamış olmasına rağmen çantası, terlikleri ve takıları tam bir uyumsuzluk içerisinde. Salaş ile şık bir hava yakalamak arasında kararsız kalmış gibi gösteriyor kombin kendisini. Bu sebeple 10 üzerinden ancak 3 alabiliyor bizden.

GAMZE CİZRELİ

GAMZE CİZRELİ

Gamze Hanım şık elbisesi ve şapkasıyla başka bir davette çıkıyor karşımıza. Elbise detayları bize modayı yakından takip ettiğini fısıldar gibi. Ayakkabı ve şapka uyumu da harika. Çantasındaki desenler ise biraz fazla geldi gözümüze. Bu şekilde desenli bir clutch yerine düz ve canlı bir renk kulanmış olsaydı hem elbisenin desenli kumaşı ile bir uyum oluşturmuş olur hem de çok daha çarpıcı bir stil yakalayabilirdi. Kendisi bu kombin ile 10 üzerinden 6 alıyor.

GÖKÇE ÖZCAN

GÖKÇE ÖZCAN

Yine siyah, yeniden siyah, hep siyah… Gökçe Hanım biraz renklenin artık. Gerçi hakkını yemeyeyim, çok güzel renk ve desenli elbiseler içerisinde de gördüm kendisini. Ve renkler inanılmaz yakışıyor Gökçe Hanım’a. Bu kombinde ceketin uzunluğu şortun ortaya çıkmasını epeyce engellemiş, Bu şekilde uzun bir ceket yerine daha kısa bir ceket kullanarak şortun ceplerini ortaya çıkarmış olsaydı bence çok daha şık ve spor bir hava yakalanabilirdi. Çorap kalınlığı ideal olmasına rağmen bootie seçimi kıyafete göre fazla spor kaçmış. Kendisine 10 üzerinden 4 veriyoruz.

GÜL GÖLGE

GÜL GÖLGE

Gül Hanım da modayı yakından takip eden isimlerden. Longines Daveti için seçtiği, 80’leri yansıtan kombininden bunu açıkça görebiliyoruz. Elbisenin omuz ve yaka detayına bayıldık. Ayakkabı ve elbise uyumu ise harika. Çanta ve şapka detayı renk olarak biraz alakasız olsa da bütüne baktığınızda gözü rahatsız etmiyor ve bir uyum yakalamış gibi görünüyor. Kendisine 10 üzerinden 7 veriyoruz.

IŞIL REÇBER

IŞIL REÇBER

Işıl Hanım da son zamanlarda tasarımları ile adından oldukça sık söz ettiriyor. Stiliyle de her daim dikkat çeken Işıl Hanım’ın bu kombini ilk bakıldığında uyumsuz gibi gözükse de parçaları aslında birbirini tamamlayacak şekilde seçmiş. Ayakkabılarındaki pırıltıya bayıldım. Çantası da blue jean’le harika bir uyum yakalamış. Siyah bir üst yerine daha canlı ve sarı renkli bir ton seçmiş olsaydı, daha dikkat çekici gözükebilirdi. Kendisine 10 üzerinden 6 veriyoruz.

LERZAN BARUTOĞLU METE

LERZAN BARUTOĞLU METE

Lerzan Barutoğlu’nun ayakkabılarındaki detaya bayıldık, hem çok trendy, hem de renk olarak harika. Kombinindeki renk uyumları da gözümüzden kaçmadı. Tüm bunlara rağmen kıyafeti yaşına göre biraz ağır geldi bize. Eski Yeşilçam filmlerinden çıkmış gelmiş gibi gözükse de kendisine yakıştığını söylemeden geçmeyelim. Takı uyumunu da sağlayabilmiş olsaydı güzel bir kombine imza atabilirdi. Kendisine 10 üzerinden 5 veriyoruz.

MİNE AYGÜN

MİNE AYGÜN

Mine Hanım’da ilk gözümüze çarpan büyük takıları oldu. Bu takılar hem son dönemlerde çok moda, hem de kendisine çok yakışmış. Ayakkabı, çanta ve pantolon uyumu çok iyi. İçine giymiş olduğu beyaz t-shirt’ü fazla göz önüne çıkarmamalıydı bizce. Üstelik bir de böyle kısa blazer bir ceket ile kombinliyorsa… Ceketinin rengi maviden biraz uzaklaşmış olsa da pastel tonlarda olduğundan gözü fazla yormuyor. Kendisi bu kombinle 10 üzerinden 7 alıyor bizden.

TÜLİN ŞAHİN

TÜLİN ŞAHİN

Tülin Şahin gerçek bir top model bence. En çok da bu seneki Londra Moda Haftası’nda Türk tasarımcılarımızın kıyafetlerini baş manken olarak tanıttığında gurur duydum kendisiyle. Bu kadar düzgün vücut hatlarıyla taşıyamayacağı kıyafet de yok benim fikrime göre. Bu sefer siyahlar içerisinde görüyoruz kendisini, tabii pırıltı da olmazsa olmazlarımızdan. Çorap kalınlığına ise bayıldım. Tek gözüme çarpan pek takı kullanmamış olması. Pırıltılı, sallantılı bir küpe ve düz fönlü saçlarla daha da efsane olabilirdi. Kendisine 10 üzerinden 8 veriyoruz.

   

İlgili Haberler

One Comment

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.