Keyifli Hayatın Dergisi

EBRU ŞALLI İLE ÇOK ÖZEL

681 0
   

Son günlerde gündemden bir an olsun düşmeyen Ebru Şallı, MODA Dergi yılbaşı özel sayısının kapak çekimi için objektif karşısına geçti.

LİSE YILLARINDA MODA VE PODYUM DÜNYASINA ‘TÜRKİYE GÜZELİ’ SEÇİLEREK HIZLI BİR GİRİŞ YAPAN EBRU ŞALLI, YILLARA MEYDAN OKUYARAK HALA MODA DÜNYASININ SEVİLEN VE ARANAN İSİMLERİNİN BAŞINDA GELİYOR. ŞALLI’NIN SAHİP OLDUĞU TABLOMSU GÜZELLİĞİNİN SIRRINA HAYATA GÜLÜMSEYEREK BAKABİLMESİ VE PİLATESE OLAN TUTKUSU ETKEN OLURKEN İŞ HAYATINDAKİ BAŞARISINI DA PODYUMDA BULDUĞU ENERJİYLE ZİRVEYE TAŞIYOR.

ebru şallı, kapak, moda

Zamana meydan okuyan güzelliği, hipnotize edici bakışları ve içinizi ısıtan gülümsemesi ile zirvedeki yerini daima koruyan Ebru Şallı, MODA Dergi’ye verdiği samimi röportajla yaşamındaki ayrıntıları, değişimleri ve yeni projelerini anlattı. Şallı, gündemden düşmeyen başarılı müzisyen Sinan Akçıl ile ilgili olarak da “Sinan, benim için son derece önemli ve özel bir insan” açıklamasını yaptı.

Ebru Şallı’yı sizden dinleyebilir miyiz?
Hareketli, çalışkan, çocuk ve insan seven, anne, yemek yapmayi, evi, gülmeyi, yeni yerler keşfedip yeni kültür ve mutfaklari denemeyi seven, kafasına koyduğunu yapan, kitap okuyan, müzik dinleyen, spor düşkünü ve tabii ki pilates seven ve sevdiren biriyim galiba …

Sinan Akçıl sizi “Kutsal bir kadın” olarak tanımladı. Peki siz onu nasıl tanımlarsınız?
Sinan benim için son derece özel bir insan. Çok başarılı bir müzisyen olduğunu düşünüyorum. Hatta müzik için yaratılmış desem abartmış olmam. Aynı zamanda müthiş bir espiri yeteneğine sahip, gülmeyi ve güldürmeyi seven bir yapısı var. Sinan için yeni lezzetler keşfetmeyi seven gurme, aşkın tarifi de diyebilirim.

Kameralarla tanışma hikayenizi öğrenebilir miyiz?
1995 yılında henüz lise öğrencisiyken ‘Türkiye Güzeli’ seçilerek podyum ve moda dünyasına adım attım. Kısa bir süre sonra da televizyonlarda sunucu olarak yer almaya başladım.

Bir dönem televizyon dizilerinde rol aldınız. Teklif gelmesi durumunda yeniden dizi ya da filmlerde rol almayı düşünür müsünüz?
Dizilerde çok kısa bir dönem oyunculuk yaptım. Çok istekli değildim. Ayrıca oyunculuk için herhangi bir eğitim de almadım. Şu anki planlarım arasında bu tarz projeler yok.

Son olarak da IFW’de podyumda yürüdünüz. Mankenlik yapmaya devam edecek misiniz?
Son yıllarda Cengiz Abazoğlu’nun bazı defilelerinde yer aldım. Podyum benim için çok büyük bir keyif. Enerjisini seviyorum. O yüzden istediğim zamanlarda podyumda olabilirim.

Platesle tanışma hikayenizi öğrenebilir miyiz?
11 yıl önce ilk oğluma hamileyken tanıştım pilatesle. Bedenime, ruhuma çok yakıştığını ve pilates sonrası farkındalığımın arttığını hissettim. Pilatese adeta aşık oldum. Hamilelik pilatesi tabi normaline göre daha kısıtlı olduğu için, bir an önce doğumdan sonra normalini yapmak istedim. Doğum sonrası pilatese başladım. Ama olmayan, bana yetmeyen bir şeyler vardı, daha fazlasını öğrenmek istiyordum. Bunu düşünürken sadece kendim için daha iyi yapmak ve bedenime hakim olmaktı amacım. Ama bu işin içine girince öyle olmadı. Kendimi öyle bir kaptırdım ki stott pilatesin ileri seviye eğitimine kadar ilerleyip ardından hamilelik pilatesi gibi eğitimlere kadar gittim. Sonrasında da Türkiye’de Jimnastik Federasyonu’nun pilates eğitimine de gidip hem yurt dışında hem Türkiye’de geçer akçe bir pilates eğitmeni oldum. Daha sonra DVD projesi geldi ve pilates DVD’si yaptım. Televizyonda ilk kez pilates yaptırıp canlı yayında pilates öğrettim. Herkes evinden pilates yaparak faydalarından yararlanır oldu. 8 DVD yaptım. Hepsi de en çok satanlar listesinden inmedi çok şükür. Ben pilates yapmayı, yaptırmayı, o insanların bedenlerinde ve ruhlarındaki muhtesem değişimleri takip etmeyi çok seviyorum. Pilates yapan kişi her zaman pozitif ve mutludur. Sekizinci ve yeni DVD çalışmam hanımlar tarafından tabi ki çok bekleniyor. DVD’min ismi Ebru Şallı ile ‘3K’ yani kol, karın, kalça… Kür halinde uygulandığında dümdüz bir karın, sımsıkı kollar ve selülitsiz diri kalçalara sahip olmak asla hayal değil.

Yakın zamanda yeni bir kitap projeniz var mı?
Sekiz pilates DVD’si, beş de kitabım var. Son olarak çok iyi bir pilates kitabı yaptım. Hatta o kitap saysesinde kişi nerede olursa olsun platesini yapabilecek. Şimdi de sırada çocuk yemekleri 2 kitabım var. Çalışmalarına başladım.

Ebru Şallı bugünkü formunu neye borçlu. Güzelliğinizin gizli bir formulü ya da sırrı var mı?
Gerçekten beslenmeye, gülmeye, pozitif düşünmeye ve tabii ki pilatese borçluyum. Pilatesle kendimi hep güzel ve daha genç hissediyorum. Bana huzur, sağlık ve güzellik veriyor. Daha ne isteyebilirim ki?

Sporun hayatınızdaki önemini biliyoruz. Çevrenizdekilerin de spora bakış açısını etkiliyor musunuz?
Artık herkes spor yapıyor. Tabii ki çocuklarımı da, yakınlarımı da sürekli spora, pilatese özendiririm. Böyle bir özelliğim yok diyemem.

Pars ve Beren’le genellikle nasıl vakit geçirirsiniz?
Her şey yaparız esasında; sinema, tiyatro, market, çarşı… Evde de vakit geçiririz. Mutfağa, yemek yapmaya çok meraklılar. Beraber mutfakta vakit geçirmeyi severiz. Birlikte pilates, spor yaparız.

Moda ile aranız nasıl, tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Küçük yaştan bu yana modanın içinde olmam nedeniyle moda ile aramın iyi olduğunu söyleyebilirim. Ben genelde moda olan her şeyi giymeyi sevmem. Daha çok vücudumu taşıyabilen, bana yakışan kıyafetleri tercih ederim. Türkiye’de moda sektörünün inanılmaz bir ivme kazandığı ortada. Bu durumu başarılı tasarımcı ve modacılardan da görebiliyoruz. Özellikle İstanbul Fashion Week, Türkiye’deki gelişimin en keyifli göstergesi diyebilirim.

Spor yaparken kullandığınız parçalarda olmazsa olmazlarınız nedir?
Bildiğiniz gibi spor esnasında tercih ettiğim taytlarım çok meşhurdur. Kısa ve uzun ölçülerde çok sayıda taytım var. Bunun yanında pilates için üstlerim ve mesaj içeren tişörtlerim de olmazsa olmazlarım arasındadır. Ayrıca bilekliklerim ve yine mesaj içeren çoraplarım olmadan asla…

Aşağıdaki kelimeleri tek cümle ile tanımlayabilir misiniz?
Hayal: Olmadan olmaz.
Aşk: Bence onsuz yasanmaz.
Moda: Etkileyici ve yeni.
Huzur: Sıcacık bir fincan yeşil çay.
Spor: Pilates.
Güzellik: Işıl ışıl, pırıl pırıl bir ışık.
Geçmiş: Bazen hatırlanır.
Gelecek: Yeni, yepyeni ve heyecanlı.
Yemek: Lezzetsizse asla yemem.

KÜNYE
MEKAN: LE MÉRİDİEN ISTANBUL ETİLER
KIYAFETLER: VAKKO
AYAKKABILAR: ALBERTO GUARDIANI
FOTOĞRAF: CENGİZ DİKBAŞ
SAÇ TASARIMI: RED & WHITE İRAN CADDESİ
MAKE UP: MUSTAFA REVAN MAKE UP STUDIO
MUSTAFA REVAN & MEHMET CAN AĞIM
MAKE UP ÜRÜNLERİ: M.A.C COSMETICS

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.