Keyifli Hayatın Dergisi

Elif Gönlüm’den MODA’ya özel tatil günlüğü

570 0
Elif Gönlüm’den MODA’ya özel tatil günlüğü
   

Milli basketbolcu Kerem Gönlüm’ün zarif eşi Elif Gönlüm ile Çeşme’de eğlenceli bir röportaja imza attık.

Ailesi arkadaşları ve çocukları ile birlikte renkli bir tatil geçiren Gönlüm, MODA’ya özel verdiği pozlarla Çeşme’deki tatilini bizlerle paylaştı.

Tatil için gittikleri Çeşme’de, içtenlikle sorularımızı cevaplayan Elif Gönlüm, tatilini bol bol dinlenerek ve sörf yaparak geçirdiğini söyledi.

Çeşme’yi sizin için özel kılan nedir?

Ege benim için, havasıyla, deniziyle tercih ettiğim bir bölge. Bu yüzden yazlık evimizi Çeşme’den aldık. Alaçatı’da köy içindeki evimizde çocuklarımla rahat ettiğimi söyleyebilirim. Yürüyerek istediğimiz her yere gidebiliyoruz, çok doğal ve huzurlu bir yer.

Çeşme’de daha çok nerelere gitmeyi tercih ediyorsunuz?

Alaçatı Beach Resort hem ortamı hem de plajı gereği tercih ettiğim yerlerden. İmrenhan’a sakızlı muhallebi yemeye giderim. Alavya Otel’in atmosferi çok hoşuma gidiyor, gündüz havuzu akşamda Fogo Restoran’ı tercih ediyorum. Ilıca’da Reyhan Pastanesi ve Dost Pide de sıkça gittiğim yerlerden.

Burada günleriniz nasıl geçiyor? Çeşme’de atmosferini sevdiğiniz mekanlar hangileri?

Alaçatı’da günlerim bol bol dinlenerek geçer, sörfe zaman harcıyorum, deniz bana inanılmaz iyi geliyor. Çocuklarımla akşam olur, Hacımemiş’ten çarşıya yürümeye bayılırım. Haftada bir Keremcan’ı Ilıca’da Aqua Park’a götürürüm, orada beraber vakit geçirmek hoşumuza gidiyor. Arkadaşlarım tatil için geldiklerinde onlarla buluşup yemek yemeği severim. Aile büyükleriyle birlikte burada olmayı çok isterim. Özellikle Keremcan’ın onlarla vakit geçirmesi tatil sürecinde ona çok şey katıyor. Her hafta sonu evimin arka mahallesindeki Alaçatı pazarından oğlumla taze sebze meyve almaya çıkarız, bu da en büyük keyiflerimizden.

Yurt dışında tatil için nereleri tercih edersiniz?

Yurt dışı tatillerimi genellikle Amerika’da geçirmeyi severim. Deniz, güneş ve dinlenme ağırlıklı olmalı. Cote D’azur, tatili ve alışverişi bir arada yapabildiğim için tercih ettiğim bir bölge. Mavi yolculukta tüm kışın yorgunluğu için birebir. Özellikle nezih adalara uğramayı severim.

Alaçatı’da sörf yapıyor musunuz? Bu merakınız ne zaman başladı?

Alaçatı’da yazlık ev tercih etmemin nedeni; hem atmosferinin bana göre olması hem de ‘wind sörf’ için çok güzel bir rüzgarının olması. Bol bol sörf yapabiliyorum, üç sene önce başladım. Keyifle devam ediyorum. Kendimi denizle bütünleşmiş ve hür hissettirdiği için sörf tam bana göre bir spor.

Formunuzu nasıl koruyorsunuz? Özellikle yaz ayları için uyguladığınız bir diyet var mı?

İki hamileliğimin dışında hayatımda hiçbir zaman kilo problemim olmadı. Bu yüzden özel bir diyet ya da kilo kontrolüne ihtiyacım olmuyor. Hamilelik dönemlerimde 27-30 arası kilo almama rağmen çabasız, doğum sonrası normal süreciyle attı bünyem. Ama tabi şöyle bir gerçek var ki, spor ve dengeli beslenme yaşam biçimim olduğundan çok rahat ediyorum, böylelikle formda kalabiliyorum. Abur cubur yiyen, içki içen, olur olmaz şeyler yiyen biri degilim. Öğünlerimi saf ve doğal besinlerle geçirmeye özen gösteriyorum. Pozitif düşünce felsefem, o da beden-ruh ikilisinin dengesinde büyük rol oynuyor.

   

İlgili Haberler