Keyifli Hayatın Dergisi

Farklı Kültürler, Özgün Tasarımlar

538 0
Farklı Kültürler, Özgün Tasarımlar
   

Sevgili Moda okuyucuları,
Yaşam alanlarımızı farklı detaylarla kendimize özgü kılmak, bize bu mekanları huzurlu ve güzel anılarla doldurma fırsatı veriyor. Özellikle dünyanın farklı bölgelerinde, farklı kültürlere sahip insanlar ile tanışmak, onlara yeni yaşam alanları oluşturmak ve bu kültürleri öğrenmek bizlere ayrı bir zevk veriyor. Bu sebeple bizim de yeni yaşam alanları yaratırken asıl amacımız, farklı tarz ve kültürlerdeki kullanıcıların kendilerini ait hissedebilecekleri alanlar yaratmaya çalışmaktır. İşte bu sayıda sizlerle, faklı yaklaşımlar ile tasarladığımız, Tataristan’ın başkenti Kazan şehrinde bulunan bir otel projesi ile ilgili fotoğraf ve detayları paylaşmayı istedik.

anıl güngör, lale çınar öskiper

TABURET

Tataristan’ın Kazan şehrinde bulunan klasik tarzda tasarlamış olduğumuz Otelin giriş alanında kullanıcıları ilk olarak karşılayan Art Deco’ya ait formları kullanarak tasarladığımız altın varak detaylı asansör ve iki kollu merdiven olmaktadır. Duvarlarda ise toprak tonlarında İtalyan sıva kullanmayı tercih ettik. Tavandan sarkan kristal avizeler ile mekanın yüksekliği vurgulanırken zeminde kullandığımız açık renk mermeri banko tasarımımızda da devam ettirdik ve klasik form ile bütünleştirerek güçlü bir karşılama yaratmaya çalıştık.

TABURET

Otel koridoru tasarımımızda duvarlarda kumaş kaplama paneller üzerinde altın rengi desen ve çizgisel formları seçmiş olduğumuz şık bir dresuar ve aplikler ile bütünleştirerek giriş katta yakalanan ihtişamlı görüntüyü burada da devam ettirdik.

TABURET

Kral dairesini tasarlarken amacımız müşteriler için lüks ama rahat bir ortam yaratmaktı. Misafirlerin, kısa süre de olsa hoş vakitler geçireceği bu alanda aynı zamanda ev konforunu da bulabilmelerini amaçladık. Kullanıcının tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tasarladığımız odada otelin genelinde kullanmayı tercih ettiğimiz renk olan altın rengi profil kullanarak, oluşturduğumuz bölücü ile yemek alanını tanımladık.

TABURET

Otelimizin restoran bölümünde, otel genel konsepti klasik tarzı duvarlarda yaptığımız ahşap kaplama ve tavan tasarımı ile devam ettirdik. Bu klasik yapının içinde, seçmiş olduğumuz mobilyalar ve tavan aydınlatması ile daha modern bir tarz izledik.

İş dünyasını yoğun bir gündemin beklediği nisan ayının sizler için güzel geçmesini diliyoruz. Fikir almak istediğiniz konularda bize e-mail veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

TASARIM:
TABOURET INTERIOR DESIGN
ANIL GÜNGÖR
LALE ÇINAR ÖSKİPER

www.tabourettasarim.com
www.facebook.com/TabouretDesign
[email protected]
T:+90 (533) 458 02 38
T:+90 (312) 436 14 40

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.