Keyifli Hayatın Dergisi

Gala Modern eğitime destek olmaya devam ediyor

389 0
   

Bugüne kadar 190 bin çocuk ve gencin sanat eğitimine destek veren Gala Modern’in 6’ncısı İstanbul Modern’de gerçekleşti. Aralarında Oya Eczacıbaşı, Cem Hakko gibi isimlerin de yer aldığı ve kendilerine İstanbul Modern Kültür Elçileri ismini veren 16 ismin organize ettiği davete 600 seçkin konuk katıldı.

13 sanatçının 15 çalışmayla yer aldığı destek yarışında eğitim projelerine 2 milyon 870 bin TL katkı sağlandı.

“Gala Modern” gecesinin ana sponsorluğunu Finansbank Quartz Varlık Bankacılığı üstlendi. Gala Modern’in diğer sponsorlarından İstanbul Modern Restoran, her yıl olduğu gibi bu yıl da gece için özel menü hazırladı.

Vakko Espace gecenin mekan tasarımını, Dream Design Factory ise organizasyonunu yaptı. Sunuculuğunu, gönüllü olarak Rana Erkan Tabanca’nın üstlendiği Gala Modern gecesinde, müzenin eğitim etkinliklerine destek sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal Bitargil yönetiminde destek yarışı gerçekleştirildi.

Gala Modern gecesine sanatçılar Merih Akoğul, Barbara-Zafer Baran, Tosun Bayrak, Hüseyin Çağlayan, Ergin Çavuşoğlu, Murat Germen, Ara Güler, Huri Kiriş, Ozan Oganer ve Canan Tolon İstanbul Modern’in eğitim projelerine destek olmak için özel çalışmalar hazırladı.

Bu yıl ilk kez, İstanbul Modern koleksiyonunda da çalışması yer alan uluslararası sanatçı Tony Cragg de Gala Modern gecesine özel bir heykel yaptı. Naile Akıncı’nın bir yapıtı ise “Naile Akıncı’nın İzinde” adlı eğitim programının hayata geçirilmesi için Akıncı ailesi tarafından destek yarışına verildi. 13 sanatçının 15 çalışmayla yer aldığı destek yarışında müzenin eğitim projelerine 2 milyon 870 bin TL katkı sağlandı.

Bugüne kadar Gala Modern gecelerinden sağlanan katkılarla 190 bin çocuk ve gencin sanat eğitiminden yararlandığını belirten İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, “10’uncu yılını kutlayan İstanbul Modern, Türkiye’nin çok kültürlü birikimine ve evrensel değerlerine ev sahipliği yaparken, farklı disiplinlerdeki etkinliklerle ve sanat eğitimi projeleriyle geleceğin izleyicilerinin yetişmesine katkıda bulunmayı sürdürüyor” dedi.

Gala Modern gecesini düzenleyen İstanbul Modern Kültür Elçileri, Esra Ekmekçi Çalıcıoğlu, Levent Çalıkoğlu, Banu Çarmıklı, Oya Eczacıbaşı, Şeli Elvaşvili, Cem Hakko, Banu İpeker, Esra Özsüer, Maya Portakal Bitargil, Raffi Portakal, Okşan Atilla Sanön, Aslı Soyak, Asuman Şener, Rana Erkan Tabanca, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ve Taha Tatlıcı’dan oluşuyor.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.