Keyifli Hayatın Dergisi

“Hayallerle Sınırlı Bir İş Yapıyoruz”

516 0
“Hayallerle Sınırlı Bir İş Yapıyoruz”
   

Ankara’nın yıldızı yükselen kuruluşlardan La Voj’un kurucusu ve sahibi Jülide Zeynep Aydın ile bir araya geldik. La Voj bünyesinde verdikleri hizmetleri sorduğumuz Aydın, “Hizmetlerimizi bir liste ile sınırlamak ne yazık ki çok zor. Çünkü hayallerle sınırlı bir iş yapıyoruz.” diye konuştu.

La Voj Organizasyon firmasının kurucusu Zeynep Aydın’ı daha yakından tanıyabilmek için Nehehatun Caddesi’ndeki merkezlerinde bir araya geldik. La Voj ile hayalleri gerçeğe dönüştürdüklerini söyleyen Aydın, organizasyon firması seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini de bizimle paylaştı.

Öncelikle sizi yeni tanıyacak MODA okurları için kendinizden bahseder misiniz?
1978 Ankara doğumluyum. İlk ve ortaokul eğitimimi Ankara’da tamamladıktan sonra 2000 yılında ODTÜ Maden Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun oldum. Daha sonra ABD – Chicago’da Illinois Üniversitesi’nden işletme konusunda MBA derecesi aldım.

lavoj

LaVoj markasıyla sektöre giriş hikayeniz nasıl oldu?
Türkiye’ye döndükten sonra 2005 yılından itibaren bir tanesi mühendislik danışmanlığı konusunda hizmet veren muhtelif şirketler kurup Ankara, İzmir ve İstanbul’da hizmet sektöründe faaliyet gösterdim. Ankara’ya döndükten sonra 2015 yılının başında La Voj’u kurarak hep hayallerimi süsleyen hediye tasarımı ve organizasyon işine girdim. La Voj ismi gerçekten çok merak uyandırmakta. Bu ismi seçerken karakteristik olmasına ve bizi yansıtmasına önem verdim. La Voj; Esperanto dilinde yol demek ve benimle çok örtüşen bir isim. Ortaokul yıllarımdan beri kendi yolumu çizmekte ve o doğrultuda hareket etmeye özen göstermekteyim. La Voj isminin de markalaşıp benim istediğim ve çizdiğim yolda büyüyerek hak ettiği yeri bulacağına çok fazla inanıyorum. Yurt dışında katıldığım sektör fuarlarında marka ismimizin ilgi görmesi ve beğenilmesi beni ayrıca çok mutlu ediyor.

Verdiğiniz hizmetleri kısaca tarif edebilir misiniz?
La Voj, öncelikle organizasyonlara tedarikçilik yapmak amacıyla kurulmuştu. Sonrasında oluşan talep karşısında nişan, düğün, doğum günü kutlamaları, iş toplantıları, butik ev davetleri gibi muhtelif organizasyonlar düzenlemeye başladı. Canlı/yapay çiçek tasarımları, profesyonel fotoğraf hizmetleri, hediyelikler ve değişik grafik tasarımları da yine kendi bünyemizde çözümlediğimiz hizmetlerdendir. Sunduğumuz hizmetlerin arasına en severek yaptığımız unsurları da dahil ettik. Yeme/içme alışkanlıkları konusunda çok cesur bir kişiliğim olduğu için, örneğin, muhtelif davetler için menü oluşturma seçeneğini ilave ettik. Bir diğer unsur ise çocukluğumdan beri çok ilgili olduğum müzik konusu. Organizasyonlarda baştan sona çalınacak müziklerin seçimini yapıyoruz. Çok geniş ve çeşitli bir müzik koleksiyonu sahibiyim. Bu konudaki tüm bilgi ve birikimimi de severek bu iş için kullanıyorum.

lavoj

La Voj markasıyla sektöre getirdiğiniz yeniliklerden bahseder misiniz?
Organizasyon öncesinde başlayan ve sonuna kadar devam eden danışmanlık hizmetinin ilk uygulayıcıları arasındayız. Verdiğimiz hizmetlerin pek çoğunu kendi bünyemizde tedarik ediyor olmamız hem kalite hem de müşteri memnuniyeti açısından bize sektörde büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca organizasyon sahipleri bizden organizasyonun parçası olabilecek herhangi bir hizmeti de münferit olarak tedarik edebilirler.

A’dan Z’ye organizasyon koçluğu yaptığınızı biliyoruz. Bu aşamada gelin ve damat adayları için sunduğunuz hizmetleri detaylandırır mısınız?
Aslında düğün organizasyonları, tüm organizasyon türlerinin içinde en detaylı olanı sayılır. Çiftlerimizin hayalini dinleyerek başlıyoruz işe. Düğünün konseptini oluşturup gerekli tedarik adımlarını birlikte izliyoruz. Arzu edilirse gelin ve damat için styling yapıyoruz; hatta anne babalar, nedimeler ve en yakın arkadaşlar için bile. Hizmetlerimizi bir liste ile sınırlamak ne yazık ki çok zor. Çünkü hayallerle sınırlı bir iş yapıyoruz.

lavoj

Ankara’da kaliteyi yakalamak ve bunu sürdürmek oldukça zor. Bu zorlu basamakları çıkarken uyguladığınız prensiplerinizden bahseder misiniz?
Doğduğum şehir olan Ankara’nın her zaman çok iyi şeyleri hak ettiği düşüncesiyle çıktım bu yola. Her şeyin önünde gelen prensibimiz müşteri odaklı hizmet veriyor olmamız. Organizanizasyon sahibini iyi dinliyor ve anlamaya çalışıyoruz. Aklındaki resmi ortaya koymaya gayret ediyoruz. Bunun haricinde kaliteden ödün vermiyoruz. Gerek kendi bünyemizdeki hizmetlerde gerekse dışarıdan tedarik ettiğimiz hizmetlerde sektöründeki başarılı isimlerle çalışıyoruz. Ve en önemli kriterimiz bütçeye sadık çalışıyor olmamız. Kalite/fiyat dengesi müşterilerimizin memnuniyeti ve sürekliliği için çok değerli bir kriter bizim için.

La Voj markasını yukarılara çıkarmak için plan ve hedefleriniz nelerdir?
La Voj için planımız çok ve hedefimiz büyük. Sektöründe en iddialı organizasyonları düzenleyen ve dileyen herkesi hayaline ulaştıran bir marka olmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, Nisan ayı içinde La Voj’un desteğiyle farklı bir marka adı altında Ankara’yla tanışacak olan bir tedarik kolumuz faaliyete girecek. Bunun müjdesini ilk olarak sizin vasıtanızla buradan sevgili Moda okurlarına duyurmuş olalım.

lavoj

Organizasyon günümüzde eskiye nazaran oldukça önem verilen bir noktada. Bu nedenle her organizasyon firması belli hizmetler veriyor ama sizce bu seçim yapılırken nelere dikkat edilmeli?
Bence her işte olduğu gibi frekans çok önemli. Güven duymaksa esas. Hayallerinizi paylaşabileceğiniz kadar samimi görebildiğiniz ve size bu yolda ışık tutabileceğine inandığınız bir ekiple yola çıkmanın çok fark yaratacağını düşünüyorum.

Bugüne kadar yaptığınız ve en çok beğendiğiniz organizasyon var mı? Nasıl bir organizasyon düzenlemiştiniz?
En ilginçlerinden biri, bir evlilik teklifi organizasyonuydu. Senaryosunu damat adayıyla birlikte yazdığımız , masal kahramanları temalı bir organizasyondu.

lavoj

Okurlarımıza son olarak neler söylemek istersiniz?
Biz işimizi ve bu iş kapsamında sunduğumuz hizmetleri değerli müşterilerimize sunabilmek için oluşturduğumuz La Voj markasını çok seviyor ve onu yakın bir gelecekte yeni alt ve üst markalarla geliştirip büyütmeyi hedefliyoruz. Temel amacımız, müşterinin memnun olacağı ve gönül rahatlığıyla satın alacağı ürünleri, ister küçük bir hediye isterse de büyük bir organizasyonun düzenlenmesi olsun, hoş bir sunumla ve makul bir kâr payıyla müşterinin beğenisine sunabilmektir.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.