Keyifli Hayatın Dergisi

Haziran ayı kültür-sanat takvimi

424 0
   


DENİZ, KUM, GÜNEŞ VE MÜZİK
Elektronik müzik sevenlerdenseniz, festival yeri olarak Kilyos sahilini seçen Minipax Festival 2014’ü kaçırmayın. 21 Haziran tarihinde Kilyos Suma Beach’de deniz, kum ve güneşin cazibesiyle düzenlenecek olan Minipax’da 18 saat boyunca elektronik müzik sanatçıları sahne alacak. 3 farklı sahnenin kurulduğu organizasyon, festival keyfini şehirden uzakta mini bir tatile dönüştürmek isteyenler için ideal.


NAİF TAŞLAR
Sert malzemelerle, yumuşak ve naif bir hissiyat yaratan objelerin yaratımı üzerine çalışan Carole Turner’in ilk kişisel sergisi ‘Pofuduk’ İstanbul, Galeri Selvin 2’de izleyici karşısına çıkıyor. 4-30 Haziran tarihleri arasında sunulacak olan sergide yer alan eserler, Turner’in ironik yaklaşımına dair izler taşıyor. Yontma taş ve çelik sac ile üretilen yumuşak ve şehvetli figürleri; göz alıcı, kıvrımlı, kümelenmiş formları ve dalga dalga bulutları bu koleksiyonda görebilirsiniz.


PICASSO’NUN DOĞDUĞU EVE UZANAN SERGİ
Pablo Picasso’nun 1923 ve 1969 yılları arasında kullandığı kalıplardan ve tekniklerden ipuçları sunan “Picasso: Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler” sergisini 6 Mayıs-20 Temmuz 2014 tarihleri arasında Cermodern’de ziyaret edebilirsiniz. 56 gravür, 8 seramik ve Picasso’ya ait bazı özel eşyaların yer aldığı sergi, Picasso’nun doğduğu evden ve Malaga’daki Museo Casa Natal’dan parçalarla derlenmiş. Picasso’nun yaşamına kısaca tanıklık etmek isterseniz, Mario Virgilio Montañez Arroyo’nun küratörlüğünü üstlendiği koleksiyonu görmelisiniz.


PARİS’TE BİR HAFTA SONU
Nick ve Meg, ilişkilerini tekrar canlandırabilmek umuduyla evliliklerinin 30. yıl dönümü için Paris’e giderler. Tıpkı 30 yıl önce balayı için yaptıkları gibi. Ancak planladıkları gibi gelişmeyen seyahatte, Paris’in romantik silüeti bile gerilimleri yumuşatmaya yetmeyecektir. Roger Michell’in yönettiği ve başrolünü Lindsay Duncan ile Jim Broadbent’in paylaştığı, komedi-dram türündeki Le Week-End 20 Haziran itibariyle Başka Sinema salonlarında gösterime girecek. Vizyondaki filmlere alternatif arayanlar, Başka Sinema’nın seçkilerine göz atmalı.

   

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.