Keyifli Hayatın Dergisi

İş dünyasının yükselen ismi Alphan Güven

628 0
   

Most Vip Rentals ve Genç Filo Kiralama’nın genç sahibi Alphan Güven ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Genç yaşına rağmen başarılı projelere imza atan Güven, Most Vip Rentals ve Genç Filo Kiralama şirketini ve sektör hakkındaki deneyimlerini bizimle paylaştı.

Genç Filo ile orta gelir grubuna hitap ettiklerini belirten Alphan Güven, Most Vip Renthals ile her türlü lüks araçlarla hizmet verdiklerini vurguladı.

Sizi tanıyabilirmiyiz?

Genç yaşımda ticaret hayatına ve iş dünyasına girdiğim için başarılı adımlarla büyüttüğüm işletmelerimi yönetmekten keyif alan biriyimdir. Genç yaşın verdiği girişimcilik ruhuna sahip bir yapım var. Yoğun iş temposuna ayak uydurabildiğim için, ailemin verdiği ticari bilgileri kullanarak ailemden ayrı kendi imkanlarımla kurduğum küçük işletmemi kurumsal bir yapıya dönüştürmemde en büyük rolü oynadı. Şimdi sektörde kurumsal yapıya sahip, her geçen gün dahada büyüyen şirketimi yönetmenin gururunu yaşıyorum. Hedefim ise saygı ve prestij unsurlarını kaybetmeden işimi sektörde en üst düzeyde hizmet veren bir şirket haline getirmek.

Most Vip Rentals ve Genç Filo kiralamayı sizden dinleyebilirmiyiz ?

Bu sektör otomotiv bazlı olması nedeniyle çok büyük ve piyasa talebi oldukça yüksek olan bir iş koludur. Büyüklü küçüklü çok fazla firmayı bünyesinde barındıran bir sektördür. 2010 yılında ailemden ayrı olarak, herhangi bir maddi destek talebinde bulunmadan tamamını kendi imkanlarımla temin ettiğim 5 adet ekonomi sınıfı araç ile başladım bu işe. Şimdi ise Genç Filo olarak 500ün üzerinde filo olarak tahsis edilmiş ve de tahsise hazır ekonomi ve orta sınıf aracımız, Most Vip Rentals olarak 100’ün üzerinde her zevke hitap edebilecek lüks aracımız bulunmakta. Aynı zamanda Most Vip Rentals olarak bünyemizde deniz ve hava araçlarınada sahibiz.

Müşteri portföyünüzü kimler oluşturuyor, ne gibi hizmetler veriyorsunuz ?

Kurumsal firmalara uzun dönem kiralama olarak tercih ettikleri araçları genelde ekonomik ve orta sınıf olmak üzere sunuyoruz. Most Vip Rentals olarak ise yüksek ve orta-üst gelirli müşterilerimize dilediklerinde uzun dönem, dilediklerinde özel günlerinde (doğum günü, düğün vs.) kısa dönem kiralama hizmeti vermekteyiz. Most Vip Rentals olarak aynı zamanda bünyemizde bir event organization hizmetide bulunmaktadır. Yine özel günlerinde limuzin, helikopter, tekne ile restoran seçiminden mekan rezervasyonuna ve önerilerine kadar günün tamamının planması şeklinde hiz de vermekteyiz. Bu işte ekip, en az ürün ve hizmetler kadar önemlidir. Deneyimli ve yıllardır beraber çalıştığım ekibimin ve elemanlarımın üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti esaslarını çok iyi benimsemiş olması bugün benim diğer bir çok firmanın önünde olmamı sağlayan en önemli etkenlerden biri.

Mevsimlerin sizin işinize etkileri nelerdir ?

Bu sektörde iş bitmez çünkü ulaşım insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Genç Filo olarak zaten genelde uzun dönem (1 yıl ile 3 yıl arasında) bir kiralama yaptığımız için sezon ya da mevsim bizim işimizde çok büyük bir etken değildir ancak lüks kiralamada Most Vip Rentals özellikle havanın güzelleşmesinden kaynaklı olarak mart ayı ile ekim sonu arasındaki sürede lüks araç talebi gözle görülür bir biçimde sektörde artış göstermektedir.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.