Keyifli Hayatın Dergisi

İŞTE O’NUN STİLİ

477 0
   

SON DÖNEMİN EN ÇOK KONUŞULAN İSİMLERİNDEN, TÜRKİYE’NİN TATLI SERT İKONCANI IVANA SERT, SAMİMİ, İÇTEN, GÜLERYÜZLÜ VE ALABİLDİĞİNE GÜZEL HALİYLE MAYIS SAYIMIZIN BAŞKONUĞU…

IVANA SERT, ivana sert, kapak

Olağanüstü fiziği ve tarzının yanı sıra, samimiyeti ve içtenliği ile de Türk toplumunun yakından takip ettiği moda ikonu Ivana Sert, bu mükemmelliğinin altında yatan sırları MODA okurları için paylaştı. Attığı her adım neredeyse olay olan Sert, zaman zaman yaptığı sıradanlık kaçamaklarını, oğlu Ateş ile olan maceralarını, henüz adım attığı oyunculuk serüvenini, aşk hayatını ve hayatına dair merak edilen bir çok konuyu içtenlikle anlattı. Türk kadının giyim konusundaki artı ve eksilerinden yaz aylarının vazgeçilmez parçası olan bikini seçimine kadar bir çok detaylı soru yönelttiğimiz ünlü isim, verdiği cevaplarla bizleri kendisine bir kez daha hayran bıraktı.

Türkiye’nin Ivana Sert’i bu denli severek benimsemesini nasıl açıklarsınız?

Tek kelimeyle özetleyecek olsam “samimiyet” diyebilirim. Zaten ben de halktan gelen biriyim ve hiçbir zaman yükseklerde uçmuyordum.

Türkiye’nin ikoncanı olmanızı nasıl yorumlarsınız?

İkoncan benim sevdiğim bir terim. Bu yakıştırma beni beni daha da ünlü yaptı. Modayı takip eden ve yön veren biridir ikoncan. Benim için kıymetli bir terimdir.

Yıllar geçtikçe daha da güzelleşmenizin sırrı nedir?

Kendime bakıyorum (gülüyor). Teşekkür ediyorum bu arada. Düzenli spor yapıyorum. Ayda bir defa hamama kese yaptırmaya gidiyorum. Cilt bakımı yaptırıyorum. Ancak insanın ruh hali de çok önemli. Pozitif düşünüyorsan ve mutluysan bu hayatına da yansıyor.

Her zaman farklı olmak sizi yormuyor mu? Arada bir sıradanlık kaçamağı yapar mısınız?

Tabii ki yapıyorum. Her zaman bakımlı olmalıyım ama salaş tarz da seviyorum. Kuaföre sık gitmiyorum, çok az makyaj yapıyorum. Televizyon dışında çok spor ve çok doğal oluyorum. Benim tarzım zaten street fashion, street style tarzında. Beni dışarıda günlük ya da akşam üstü stiletto, yüksek topuklu ayakkabılarla göremezsiniz. Belki bootieler ama daha spor şeyler olur.

Ekranlarda işini severek yapan, sorumluluk duygusu olan, samimi, cana yakın bir Ivana Sert görüyoruz. Peki günlük yaşamında Ivana Sert nasıl biridir?

Samimiyet olmazsa hiçbir şey olmaz. Ne olursa olsun ekranda sizi izleyen kişiler enerji alıyor. Sahte bir resim veremezsin. Olduğun gibi olacaksın ve olduğun gibi davranacaksın. En önemlisi de kendin olmak.

Aynı zamanda bir anne olarak oğlunuzun tüm etkinliklerinde de bizzat yer alıyorsunuz. Bu zaman ayrımını nasıl yapıyorsunuz?

Ateş’le beraber olmayı çok seviyorum. İmza günlerine bile beraber gidiyoruz. Onun kamera karşısında herhangi bir korkusu yok. Şovu seven bir çocuk olduğu için çok şanslıyım o konuda. Nereye gidersem Ateş’i hemen yanıma alıyorum.

Türkiye’nin en çok konuşulan stil yarışmasında jüri üyesi olarak görev alıyorsunuz. Bu yarışmalarda sizi en çok etkileyen ne oldu?

Bu yarışmada 14 kız ile beraber çalışıyoruz. Onların hikayelerinden, yaşadıkları şeylerden çok etkileniyorum. Kavgaları beni de etkiliyor ama sonuç olarak programın konsepti ve formatı dahilinde oluyor bu kavgalar. 14 kızı bir yere koyarsanız mutlaka kavga çıkar. Bunun en büyük nedeni de bence kıskançlık. Sonuçta bu bir yarışma ve aralarında bir yarış var.

Sizce şık olmak için belirli vücut ölçülerine sahip olmak şart mı?

Şart değil ancak tabii ki vücudunuz da bakımlı olmalı. Bunun için de spor yapmak çok önemli.
Ancak ben iç güzelliğin daha da önemli olduğunu düşünüyorum. İç güzelliği olmazsa, vücut ölçüleri ne kadar güzel ve ideal olursa olsun insan güzel görünemiyor.

Türk kadınlarının stili ve tarzı konusunda neler söylersiniz?

Türk kadınları bence çok bakımlılar ve güzel giyiniyorlar. Modayı yakından takip ediyorlar. Son trendleri giyiyorlar, giymeye çalışıyorlar. Sadece biraz daha kendi vücutlarını tanımalarını ve kendilerine yakışanı giymelilerini tavsiye edebilirim. Herhangi bir parçayı sadece sevdiği için giymemeleri, yerine göre giymeleri gerekir. Bunları göze alarak kombin seçmeli ve giyinmeliler. Şuan yaptığımız programla birlikte kadınları giyim konusunda bilgilendirdiğimizi düşünüyorum. Eskiden de hep bunu söylüyordum; en önemli şey kişinin kendi vücudunu tanıması. Kusurları örtmeli, güzel yerlerini öne çıkarmalılar.

“Kadınlar mantıklı alışveriş yapmalı” demiştiniz. Mantıklı alışveriş nasıl olur, detaylarını anlatır mısınız?

Çoğu insan kafasının karışık olduğu, mutsuz olduğu zamanlar alışverişe çıkıyor, terapi gibi… Bu çok yanlış bir şey. Alışverişte her zaman bir hedef olmalı. Mesela; bugün benim beyaz gömlek ihtiyacım var ya da kot pantolan ihtiyacım var gibi. Hedef belirleyip alışverişe gitmek lazım. Sadece bakmak ya da herhangi bir şey almak için değil. Moral bozulduğu zaman kuaföre gidiyorsunuz, saç değiştiriyorsunuz, sonra pişman oluyorsunuz. Alışverişte de öyle…. Çok para harcıyorsunuz, ihtiyacınız olmayan şeyleri alıyorsunuz ve yanlış seçimler yapıyorsunuz. Özel parçalar, ana parçalar ya da uzun dönemli kullanılan parçalar biraz daha pahalı olabiliyor. Ya da kumaş olarak kaliteli ürünler biraz daha maliyetli olabiliyor ama kıyafet için çok fazla para harcanmasına karşıyım.

Formunuzu neye borçlusunuz?

Spor, en önemlisi o işte. Spor yapmak hem sağlık hem de fizik için önemli.

Yaz aylarında özellikle taşıdığınız mayo ve bikiniler gündem konusu oluyor. Yaz aylarına hazırlık yapan kadınlara mayo ve bikini seçiminde dikkat etmeleri gerekenler konusunda tüyolar verebilir misiniz?

Vücudu tanıyarak bikini seçilmeli. Mesela kalçalı bir vücudunuz var ve göğüsleriniz küçükse ona göre bikini seçmelisiniz. Canlı renkler bronz tende mükemmel oluyor. Çok kilolu değilseniz canlı renkler tercih edebilirisiniz. Kilolu iseniz büyük bedenlerde tek ve koyu renkler tercih edilmeli. Ve tabii ki aksesuarlar önemli. Pareolar, şapkalar… Yazın bikini modası var. Ancak sadece bikini giymek yetmiyor, bence aksesuar da çok önemli.

Yapışık Kardeşler filmi ile sinema dünyasına adım attınız. Bu anlamda yeni projeleriniz var mı?

Şuanda bir şey yok çünkü programım çok yoğun. Şuan zamamın yok ama zamanı geldiğinde inşallah tekrar beyaz perdede kendimi görmek istiyorum.

TV Ekranlarında yer almayı planladığınız yeni projeler var mı?

Şu an yok. Sadece “İşte Benim Stilim.”

Özel hayatınızla ilgili olarak son dönemde ikinci çocuk sahibi olmak istediğiniz haberleri gündemde. Bundan sonraki ilişkinizde ciddi kararlar gerektiren adımlar atacağınızı söyleyebilir miyiz?

Zaman, iş, her şey uygun olursa, iş çok önemli şuan benim için, tabii ki tekrar anne olmak istiyorum. Ateş tek başına kalmasın (gülüyor). Ama doğru bir insanla…

En büyük pişmanlığınız nedir?

Hiç yok. Herşeyi yaptım hayatımda. Her şeyi öğreniyorum. Hata yapsam dahi, “iyi ki oldu, beni daha da güçlü yaptı” diyorum. İnsan her gün tecrübe kazanıyor. Onun için hiçbir pişmanlığım yok.

Ivana Sert nasıl bir anne?

Ben biraz sert bir anne olabilirim (gülüyor). Terbiye benim için çok önemli, çünkü ben de öyle büyüdüm. Ailem asker olduğu için hep kurallar vardı evde. Ateşi de öyle büyütüyorum. Tabii ki çok fazla korkunç değilim ama evimde kurallar var. Çocuğum da bunu bilmeli.

Kendinizde bulduğunuz kusurlar var mı?

Tabii ki var. Hiç kimse kusursuz değil. Çok spor yaptığım için kaslarım baya kuvvetli. O da zaten siparişle olmuyor, doğal olarak böyle işte (gülüyor). Zaten vücut olarak kaslı bir insanım. Hatlarım incecik, bel ya da yuvarlak hatlarım yok. Daha düz hatlarım var. Beni rahatsız etmiyor ama daha ince olabilirdi (gülüyor).

Kadınlara neler tavsiye edersiniz?

Bakım olarak ben hamamı hakikaten çok seviyorum. Cilt için ayda iki defa yüz bakımına gidiyorum. Çünkü çok ağır makyaj yapıyorum. Beslenmek, spor yapmak en önemlisi. Bol bol su içiyorum. Uyanınca aç karnına en az üç litre su içiyorum. Biraz limon koyuyorum içine, bütün toksinleri temizliyor ve çok iyi geliyor bana. Bunu her gün yapıyorum. Gün içerisinde 1-2 litre su içmeye devam ediyorum. Bol meyve, özellikle mandalina yiyorum, portakal suyu içiyorum. Meyve çok önemli. İlaç kullanmayı hiç sevmiyorum. Vitaminleri meyveden, gıdadan almaya çalışıyorum.

İş dışındaki zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?

Genellikle spor yapıyorum. Bizim Ateş’le kickbox sevgimiz var. Dışarıda yemek yiyoruz. Köpeğimiz var onu gezdiriyoruz. Böyle işte…

Moda dışında başka yetenekleriniz var mı?

Konservatuar okudum ben. Piyano çalıyorum. Küçükken de televizyonda piyano çalıyordum. Müziği çok seviyorum. İkinci aşkım o.

Çekim esnasında tarihten gelen hikayeli takıların markası dünyatakilari.com’un takılarını çok beğendiğinizi görüyorum. Takılarla aranız nasıl? Sever misiniz?

Çok seviyorum. Benim için aksesuar, takı çok önemli. Doğru kıyafetle kombinlendiğinde aksesuar kıyafetin tamamlayıcısıdır.

Röportaj:SELİN HİSARCIKLILAR

Fotoğraf:CENGİZ DİKBAŞ

Kıyafet:HANEDAN BOUTIQUE

Takı:DÜNYATAKILARI.COM

Mekan:DIGI ONE PLUS STUDIO

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.