Keyifli Hayatın Dergisi

Kendimi Anne Olarak Görmeye Başladım

686 0
   

Uzun süre gündemden uzak durmayı tercih eden, ekranların ve moda dünyasının aranılan yüzü Şebnem Scheafer MODA Dergi’ye özel verdiği pozlar ve yaptığı çarpıcı açıklamalarıyla Haziran sayımızın baş konuğu oldu.

Bir dönem gündemden bir an olsun düşmeyen, sunuculuğunu yaptığı TV programları, yer aldığı yarışmalar ve siyasetle adını sıkça andığımız Şebnem Scheafer, uzun bir sürenin ardından MODA Dergi’ye verdiği özel röportajıyla karşınızda. Hollandalı Ünlü fotoğrafçı Jerry Stolvijk’in objektifine çarpıcı pozlar veren Scheafer, hayatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Evliliğe her zaman sıcak baktığını söyleyen Scheafer, 30’lu yaşlara geldiğinde annelik duygusunu da yaşamayı istediğini, şimdiye kadar kendini abla olarak görürken bundan sonra anne olarak görmeye de başladığını dile getirdi.

Röportaj: Emre KARACA
Fotoğraf: Jerry Stolvijk
Styling: İpek Satır
Saç ve make-up: Onur Marangoz
Retouch: Alessandro Crivellaro

şebnem schaefer

Uzun bir süre ekranlardan ve gündemden uzak durmayı tercih ettiniz. Son yıllarda hayatınızda neler değişti, nelerle ilgilendiniz, yeni projeleriniz var mı öğrenebilir miyiz?
Aslında yaşadığım yer hep Almanya’ydı. Kültür Antropoloji ve Avrupa Etnolojisi ile Türkoloji dallarını ve yan dal olarak da psikanaliz bölümünde okudum. Fakat daha sonra 4-5 sene gibi bir dönem Türkiye’ye yoğunluk verdim. 2009’da Frankfurt Goethe Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümüne başladığım için Almanya’ya tekrar döndüm. Eğitimimi tamamlayıp ara verdiğim mesleğime kaldığım yerden devam etmek üzere Türkiye’ye geldim. Modellik ve sunuculuk yanında oyunculuk teklifleri de alıyorum. Bundan sonra Türkiye’de daha uzun kalacağım için oyunculuk tekliflerini değerlendirebileceğim. Çocuklara karşı ilgimden dolayı birçok çocuk organizasyonları ve onlarla ilgili sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyorum. Daha önce sunuculuk yaptığım çocuk programından yola çıkarak kendi yazdığım çocuk televizyon projesini hayata geçirmek istiyorum.

Geçmişte bir çok ülkede katıldığınız güzellik yarışmalarından birincilikle döndünüz. Güzellik Allah vergisi ancak bu güzelliği korumak için Şebnem Schaefer’in özel sırları neler?
Uyku düzenime çok dikkat ediyorum. Günde en az 7 saat uyumaya çalışıyorum. Gece hayatım fazla yok, alkol ve sigaradan uzak duruyorum. Günlük hayatımda makyaj yapmamaya özen gösteriyorum. Yatmadan önce makyajlı veya makyajsız olsam bile muhakkak yüzümü iyice temizliyorum. Cilt tipime uygun kremler kullanıyorum. Zararlı güneş ışınlarından korunmaya çalışıyorum. Ayrıca Almanya’daki zamanım köyde geçtiği için stresten uzak, huzurlu bir yaşantım var. Ama İstanbul’da bundan sonraki hayatım nasıl olur bilmiyorum. (gülüyor) Arada bir enerji depolamakta fayda var.

Evliliğe bakış açınızı öğrenebilir miyiz? Anne olmak istiyor musunuz?
Evliliğe her zaman sıcak bakıyordum. Ama 30’lu yaşlara geldikten sonra annelik duygusunu da yaşamayı istemeye başladım. Şimdiye kadar kendimi çocukların ablası olarak görürken, bundan sonra anne adayı olarak görebiliyorum.

şebnem schaefer

Gerçekleştiremediğiniz hayalleriniz oldu mu ve en büyük hayalinizi öğrenebilir miyiz?
Küçüklüğümden beri Michael Jackson’ın koyu bir hayranıyım. Hatta bir keresinde bir dans grubunda kendisinin dansını bile taklit etmiştim. Her zaman konserlerine gitmek isterdim. Tam gidecekken, kendisi ne yazık ki vefat etti… Şu anki en büyük hayalim üzerinde çalıştığım çocuk televizyon programı ve ayrıyeten çocuklarla ilgili bir marka yaratmak.

Bir dönem siyasete adım attınız. Bu süreç nasıl gelişti ve tekrar siyasete atılma gibi bir planınız var mı?
Hem Almanya’da hem Türkiye’de siyaset çalışmalarım oldu ve tecrübe kazandım. Almanya’da Hristiyan Demokrat Parti’de Frankfurt Kadın Kolları’nda yönetim kurulundaydım. Sonra eski Alman Cumhurbaşkanından kendisiyle çalışma teklifi gelmişti. Tam Berlin’e gidecekken, iki hafta kala kendisi görevinden istifa etti. Almanya’da hala siyasi ilişkilerim devam ediyor. Türkiye’de de Demokrat Parti’de Şişli Belediye Meclis Üyesi Adayı idim. Fakat şuan modellik, sunuculuk, oyunculuk mesleklerime devam etmeye karar verdim. İleriki zaman için siyasete her zaman açık kapı bırakıyorum.

şebnem schaefer

Köklü bir televizyonculuk geçmişiniz var. Sizi tekrar ekranlarda görecek miyiz?

Evet şuan da görüşmelerim devam ediyor. Uygun bir projeyle tabi ki ekranlarda olmak isterim. Hayırlısı olsun…

6 dil konuşuyorsunuz, bir çok spor dalıyla ilgileniyorsunuz, bir dönem siyasette yer aldığınız ve Türk Alman ilişkileri hakkında projeleriniz oldu. Ancak sizinle ilgili yapılan haberlerin yüzde doksanı magazinseldi. Bu sizi rahatsız ediyor muydu?
Çok güzel bir tespit olmuş. Benim de çok yakındığım bir durum bu. Maalesef beni magazin figürü yapmaya çalıştılar. Her ne kadar başarılı projelerde yer alsam da beni hep magazinsel konularla gündeme getirdiler. Ama şimdilerde sanırım magazincilerle barıştık. (gülüyoruz) Hatta bence magazinin boyutu da biraz değişti.

Podyumların en çok konuşulan isimlerindendiniz. Sahne arkasına geçmek, moda tasarımcılığına yönelmek gibi bir düşünceniz oldu mu?

Yıllardır modayla iç içe olduğum için ister istemez bu konuda vizyonum gelişti. Kendim bir şeyler tasarlamak yerine bir moda tasarımcısından destek alarak bir marka kurmayı düşünüyorum. Hatta bu çocuklarla ilgili olacak inşallah.

şebnem schaefer

Formunuzu nasıl koruyorsunuz? Düzenli spor yapıyor musunuz?
Evet son 3 aydır düzenli olarak spor salonuna gidiyorum. Orada istasyon çalışması oluyor. 30 dakika boyunca hiç durmadan, hareketli bir şekilde aletleri değiştirmeniz gerekiyor. Çok sevdim bu sporu. Daha önceleri tenis oynadım, Jiu Jitsu ( savunma sporu) yaptım, 4 sene at biniciliği, 4 sene bale eğitimi aldım. Bir dönem buz pateni yaptım. Oryantal dans gibi farklı dans gruplarında yer aldım.

şebnem schaefer

Uyguladığınız bir diyet programı var mı?
Özel olarak uyguladığım bir diyet programı yok. Tuz ve şekeri fazla kullanmıyorum, yağlı ve hamurlu ürünlerden uzak durmaya gayret ediyorum.

şebnem schaefer

Türkiye’den ve dünyadan beğendiğiniz modacılar kimler?
Dünyadan Givenchy, Cavalli, Chloe, Chanel, Marc Jacobs, Dior, Türkiye’den Hatice Gökçe, Murat Aytulum, Emre Erdemoğlu beğendiğim modacılar arasında.

Gardırobunuzun vazgeçilmez parçaları neler ve günlük hayatınızda nasıl giyinmeyi tercih ediyorsunuz?
Günlük olarak beni rahat hissettiren parçalara ağırlık veriyorum. Basic bir tişört, jean pantolon ve spor ayakkabılarım vazgeçilmezlerim arasında yer alıyor. Tabii aksesuarlarım; güneş gözlüğüm ve spor çantamı unutmamak gerekir. Bebe’den aldığım yüksek bel pantolonumu kullanışlı olduğu için farklı parçalarla sıklıkla kombin ediyorum. Benim gardırobumda vazgeçilmez parçalarım; jeanlerim, beyaz gömleklerim, basic tişörtlerim, spor ayakkabılarım. Bunun dışında özel geceler için bolca stokladığım çanta ve stilletto ayakkabılarım var.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.