Keyifli Hayatın Dergisi

Nur Atan Demirağ

1.25K 0
Nur Atan Demirağ
   

Yılın ilk sayısında kapağımıza Başkentlilerin her zaman asilliği, güzelliği ve zarafetiyle hatırladığı bir ismi taşıdık. Nur Atan Demirağ…

HD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Demirağ ile evliliğinin ardından İstanbul’a yerleşen Nur Hanım’ı pek çoğunuz yıllar önce aldığı o unutulmaz evlenme teklifiyle hatırlayacaktır. 2009 yılında Ankara Koçak Uluslararası Binicilik Kulübü’nün açılışında Kaan Demirağ’ın kiraladığı özel uçaktan atlayan paraşütçünün açtığı “Nur benimle evlenir misin?” pankartı herkesi şaşkına çevirirken Kaan Demirağ beyaz atıyla pistte görünmüştü. Bu eşine az rastlanır teklifi tekrar hatırlattıktan sonra röportajımıza dönmek istiyorum. Nur Atan Demirağ’ın yıllar sonra hayatında neler değişti? Evliliği nasıl gidiyor? İstanbul’da günleri nasıl geçiriyor? Hakkında merak ettiğimiz birçok soruyu yanıtlayan Demirağ, ünlü fotoğrafçı Cengiz Dikbaş’ın objektifine verdiği çarpıcı pozlarla ise bizleri adeta büyüledi. Ana vatanının Türkiye, ata vatanının ise Abhazya olduğunu söyleyen Demirağ, kendisini birçok kültürün sentezi olarak tanımlıyor.

NUR ATAN DEMİRAĞ (1)

Nur Atan Demirağ’ı sizden dinleyebilir miyiz? Nasıl bir çocukluk dönemi geçirdiğiniz? Ankara sizin için ne ifade ediyor? İstanbul’a yerleştikten sonra hayatınızda neler değişti?

Biz aslen göçmeniz, ana vatanımız Türkiye ata vatanımız Abhazya. Geniş bir sülalemiz var. Bizler Abhaz gelenek ve görenekleriyle büyüdük. Birbirine çok bağlı, sevgi dolu bir ailede büyüdüm. Çekirdek ailemle beraber babaanne, anneanne, amca, hala, teyze, dayı, kuzen sevgisini tadarak, maneviyatı güçlü, değerleri olan değerli insanlar tarafından yetiştirildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bunun için Allah’ıma şükrediyorum. Ankara’da doğdum. İlkokul üçüncü sınıfa kadar Yükseliş Koleji’nde okudum. Daha sonra babamın işi nedeni ile Arabistan’a taşındık. Cidde’de lise birinci sınıfa kadar bir Amerikan okulunda okudum.1997 yılında Ankara’ya geri döndük. Liseyi Büyük Kolej’de bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü kazandım ve 2007 de mezun oldum. Mezun olur olmaz da eşimle tanıştım ve evlendim. Birçok kültürü bir arada yaşayarak ve özümseyerek büyüdüğüm için aslında ben kendimi bu kültürlerin bir sentezi olarak görüyorum.

NUR ATAN DEMİRAĞ

“Benim için deniz demek hayat demek, şifa demek”

Ankara’da doğup büyüdünüz. Ankara’da özlemini duyduğunuz şeyleri anlatır mısınız?

Ankara’nın düzenini ve rahat trafiğini çok özlüyorum açıkçası. Ankara’ya dair özellikle ailemle çok güzel anılarım var. Ankara’yı çok seviyorum. İstanbul ise çok renkli ve güzel bir şehir. Her şeyden önce deniz var. Benim için deniz demek hayat demek, şifa demek. Suyun enerjisine çok inanıyorum, suya yakın olmak bana çok iyi geliyor. İstanbul aynı zamanda kendimi her alanda geliştirmeme olanak sağlayan bir şehir. Sanat ve kültürel aktiviteler açısından zengin bir yer. Vaktim her anlamda çok dolu dolu geçiyor. İstanbul’u da çok seviyorum. Aslında ben evime ve ülkeme çok bağlı bir insanım. Dünyanın neresine gidersem gideyim, birkaç gün sonra yurdumu çok özlüyorum. Ben Türkiye’yi çok seviyorum.

NUR ATAN DEMİRAĞ

Kaan Bey’le tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

2007’de üniversiteden mezun olunca Ankara’da ortak bir arkadaşımız aracılığı ile tanıştık. 2008’de görüşemeye başladık. Bir buçuk sene sonra bana evlenme teklifi etti. 2010’da nişanlandık. 2012’de evlendik.

NUR ATAN DEMİRAĞ

Peki o unutulmaz evlenme teklifi…

Kaan gerçekten çok özel bir evlenme teklifi yaptı. Benim için unutulmayacak bir gün unutulmayacak bir anı yaratmış oldu.

Sizce mutlu evliliğin sırları nelerdir?

Bence mutlu evlilik diye bir şey yok. Hepimiz insanız. Mutlu ve mutsuz olduğumuz günlerimiz oluyor. Bence asıl önemli olan evliliği sahiplenebilmek. Sadece iyi bir eş olmak değil, yerine göre anne, baba, abi, sevgili, arkadaş olmayı öğrenebilmek çok önemli. İnsanın eşini kendinden bir parçaymış gibi görebilmesi, eşinin acısını kendi acısı, mutluluğunu kendi mutluluğu gibi hissedebilmesi çok önemli. Kısacası iyi günde kötü günde bir bütün olabilmek, bir olabilmek… Bana göre bu dünyadaki en tatmin edici duygulardan biri sevmek ve sevildiğini bilmek.

NUR ATAN DEMİRAĞ

“Çocuk için hiç acelem yok”

Eminim aileleriniz sizden artık bir torun bekliyordur. Sizin böyle bir planınızı var mı?

Ben çok vefalı, merhametli, duygusal, anaç, her anlamda mükemmel olarak nitelendirebileceğim bir kadın tarafından yetiştirildim. Benim için annelik çıtasını o kadar yükseltti ki onun gibi bir anne olabileceğime emin olduğum zaman çocuk yapmak istiyorum. Bunun için doğru zamanı bekliyorum. Çocuk yapmak için çocuk yapmak istemiyorum. Sevildiğini bildiği huzurlu bir ortamda sağlıklı ve mutlu bir evlat yetiştirmek istiyorum. Her anlamda her şeyin içime sinmesi çok önemli benim için. Hiç acelem yok bu konuda.

NUR ATAN DEMİRAĞ

İstanbul’da vakit geçirmekten en çok keyif aldığınız yerleri öğrenebilir miyiz?

İstanbul’da en çok sanat galerilerini gezmekten ve deniz kenarında oturmaktan keyif alıyorum.

Seyahat etmeyi çok seviyorsunuz. Türkiye’de ve dünyada tatil yapmaktan en çok keyif aldığınız yerler nereler?

Türkiye’de yazları Çeşme ve Bodrum’a gitmeyi çok seviyorum. Her yaz ailecek Çeşme’deki yazlığımızda bir araya geliriz. Çeşme’nin yeri benim için çok ayrı. Çok şükür şartlarımız müsait olduğu için canımız ne zaman nereye gitmek istiyorsa gidebiliyoruz. Hep yeni yerler görmekten ve keşfetmekten hoşlandığımız için bir kere gittiğimiz yere tekrar gitmemeye özen gösteriyoruz.

NUR ATAN DEMİRAĞ

“Hayat boyu öğrenciyim”

Okçuluk, binicilik, pilates… Nur Atan Demirağ için bir spor aşığı diyebilir miyiz?

Kesinlikle öyle. Özellikle son yıllarda sağlığımın ne kadar kıymetli olduğunu çok daha iyi anladım. Sık sık spor yapıyor, sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Kişisel gelişimimle alakalı da ciddi eğitimlere katılıyorum. Öğrenmeye çok açık bir insanım. Hayat boyu öğrenciyim diyebilirim. Bol bol kitap okuyor ve kendimi hep geliştirmeye çalışıyorum. Öğrendiklerimi de insanlarla paylaşmaktan büyük keyif alıyorum. Bu alanda ileriye yönelik planlarım var.

NUR ATAN DEMİRAĞ

En büyük hayalinizi bizimle paylaşır mısınız?

Geçen sene ciddi bir uyanış yaşadım, her anlamda. Özellikle de spiritüel anlamda. Her türlü canlıya; insanlara, hayvanlara yardım etme arzum ve empati yapabilme gücüm büyük ölçüde arttı. Başka insanları mutlu görmek beni çok mutlu etmeye başladı. Bu konuda yetenekli olduğumu fark etmeye ve keşfetmeye başladım. Elimden geldiği kadar insanların ruhlarına dokunabilmek, hayat diye adlandırdığımız bu yolculukta onlarda da bir farkındalık yaratabilmek, onların da uyanmalarına yardımcı olabilmek en büyük hayalim.

NUR ATAN DEMİRAĞ

Son olarak, Nur Atan Demirağ’ın hayat felsefesi nedir?

Hayatta iyilik ve kötülük, negatif ve pozitif enerjiler var. Bunların aynısı bizim içimizde de var. Bana göre önemli olan yaşadıklarımızın sonucunda ne olmayı seçtiğimiz. Bence hayatlarımız çoğu zaman seçimlerimizle şekilleniyor. Hayata nasıl baktığımız da yapmış olduğumuz bir seçim. Ben artık bardağı dolu tarafından görmeyi seçiyorum. Benim için esas olan yaşadığımız her türlü acı tatlı olayları sahiplenebilmek ve daha dengeli, daha bütün, daha üstün bir varlık olabilmek adına bu yaşanılanlardan dersler çıkarıp kendini hep geliştirebilmek. Şahsen beni bugüne kadar üzen herkese teşekkür ediyorum, hayata bakışımı değiştirdikleri için, daha güzel bir insan olmama vesile oldukları için, olmam gereken kadına dönüşmeme sebep oldukları için. Hayat çok güzel. Ataol Behramoğlu’nun çok sevdiğim “Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var” adlı şiirinde de belirttiği gibi “Hayat, sunulmuş bir armağandır insana”

NUR ATAN DEMİRAĞ

Röportaj: Emre KARACA
Fotoğraf: Cengiz DİKBAŞ
Makyaj: Mustafa DEMİRALP
Saç: Hairport Kuaför (İstanbul) Çağlar ÖZCAN

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.