Keyifli Hayatın Dergisi

MODA KARMA

471 0
   

GÜLÜMSETEN FİGÜRLER


Melis Kolyozyan’ın gülümseyen karakterleri, mutsuzluğun yasak olduğu, masalsı ve ütopik bir dünyadan evlerimize konuk oluyor. Kolyozyan, Happy People adını verdiği koleksiyonda, renkli detayları olan heykelleriyle mutluluğu yansıtmış. Karakterler; taşıdıkları küçük kalpler, uçan balonlar, çiçekler ve tatlı rüzgara kendini bırakmış renkli fularlarıyla fazlasıyla sevimli görünüyor. Sanatçının yetenekli ellerinden çıkan bu kırmızı yanaklı, şişman heykelleri İKSV tasarım mağazası, Nişantaşı Z-Mix, Galata Lunapark Shop gibi mekanlarda bulabilirsiniz. Dilerseniz, size özel mutluluk detayları olan Happy People karakterleri de sipariş verebilirsiniz.

İSKOÇ TASARIMCILARDAN, PRINT DESENİ


Tergan’ın yeni sezon koleksiyonundaki print desenli çantalar, İskoç tasarımcı kardeşler Andrew ve Iain Foxall tarafından hazırlandı. İskoç esintisinin desenlerde yer aldığı Print Koleksiyonu’nda çantaların yanı sıra çanta aksesuarları da dikkat çekiyor. Ağırlıklı olarak siyah, beyaz ve camel tonlarının hakim olduğu çantalarda, turuncu, yeşil ve turkuaz renk ayrıntıları yazın enerjisine göndermeler yapıyor. Tergan’ın yeni koleksiyonunun önemli bir özelliği, çıkarılabilir çanta aksesuarlarının uzun-kısa askılı, el çantası ya da bavul tipi olarak farklılaşan modellerde birbirinin yerine kullanılabilmesi.

SHOPPING FEST BU YIL SOKAKLARDA


İstanbul’un heyecanla beklenen alışveriş festivali İstanbul Shopping Fest’in 4.sü bu yıl farklılaşan konseptiyle 7-29 Haziran tarihlerinde gerçekleşiyor. İstanbul’un tüm merkezlerini kapsayan ve zengin bir içerikle organize edilen Shopping Fest programı, festival ruhuna yakışır şekilde sokaklarda da karşımıza çıkacak. Osmanbey Weekend olarak adlandırılan bir festival etkinliği, 14-15 Haziran’da Osmanbey sokaklarını canlı müzik performansları, ışık gösterileri ve sokak sanatçılarının şovlarıyla renklendirecek. 100 metrelik podyumlarda iki farklı açık hava defilesi gerçekleşecek ve 15 Haziran’da mağazalar gece yarısına kadar açık olcak. Şehrin tüm ticaret kanallarını canlandırmayı amaçlayarak, AVM’lerden dışarı çıkan İstanbul Shopping Fest’e bu sene sokaklarda rastlamak mümkün.

MODA TASARIMCILARI DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ


Türkiye’deki moda tasarım anlayışını, dünya moda akımlarının oluşumunda belirleyici bir ekol haline getirmeyi vizyon edinerek, 2006 yılında kurulan Moda Tasarımcıları Derneği, Mayıs ayında yeni yönetimini belirlemek için toplandı. Seçim sonuçlarına göre geçtiğimiz yıllarda yönetimde görev alan isimler, yeni dönemde de çalışmaya devam ediyor. 2 yıldır sektörün tanım ve standartlarını oluşturmak, geliştirmek, etik değerlerini belirlemek ve kültürel katmanları moda ile buluşturmak adına yürütülen projelere öncülük eden Mehtap Elaidi yeniden yönetim kurulu başkanı seçildi. Yönetim kurulunda yer alacak olan diğer isimler ise şöyle; Niyazi Erdoğan, Gül Ağış, Özgür Masur, Gamze Saraçoğlu, Elif Cığızoğlu, Nejla Güvenç, Özlem Kaya, Simay Bülbül, Tuvana Büyükçınar Demir ve Zeynep Tosun.


SPRINGFIELD’I LEGO İLE KURUYORUZ


Lego’nun son serisi The Simpsons ile Springfield şehri yeniden kuruluyor. Geçtiğimiz aylarda serideki mini figür tasarımlarının fotoğraflarını yayınlayan Lego, The Simpsons takipçilerinin beğenisini kazanmıştı. Popüler kültüre dönüşmüş filmlerden ve hikayelerden karakterlerle, kendi tarzını birleştiren efsane oyuncak firması yeni çıkan serisi The Simpsons’da es geçmediği detaylarla dikkat çekiyor. Seride Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggi gibi ana karakterlerin yanı sıra Grampa, Ned Flanders, Ralph Wiggum, Nelson Muntz, Apu ve Wiggum gibi hikayeyi geliştiren karakterlere de kendi yaşam tarzlarına uygun aksesuarlarıyla birlikte yer verilmiş.

PATİLERİN DOSTU


Menis Doğan’ın hayvanlara karşı hasssasiyetiyle ortaya koyduğu Pati Butik projesi, büyümeye devam ediyor. Menis, 2011 yılında hayvanlara mama ve sağlık konusunda yardımcı olabilmek için kendi kıyafetlerini ve takılarını satan bir yardımseverdi. Şimdilerde ise hayvan sevgisi yüzünden Kadıköy, Ceferağa’da açtığı butik ile kendini ticaretin içinde bulmuş ve kariyerini hiç tahmin etmediği bir yöne doğru çevirmiş, başarılı bir genç kadın. Menis’in butik için seçtiği kıyafetler oldukça sıra dışı. Hem yurt dışından gelen ürünler hem de yapılan bağışlarla, müşterilerine özel bir vintage koleksiyon sunuyor. Bu özel modelleri satın alarak, hayvanlara yardım etmek isteyen İstanbul dışındaki takipçiler, Pati Butik’in facebook sayfasından alışveriş yapabiliyorlar. Menis’i yardıma ihtiyacı olan hayvanların kahramanı olarak tanıtan ve onu güvenilir kılan nedir diye sorarsanız; Pati Butik’in facebook hesabı üzerinden yapılan samimi paylaşımlara göz atmalısınız.

ARMANİ’NİN YENİ JUNIOR YÜZÜ


Oscar’a aday olan en genç kadın oyuncu ünvanıyla, 2012 Akademi Ödülleri’nde adından söz ettiren Quvenzhané Wallis, Giorgio Armani’nin sonbahar kreasyonu reklam yüzü oldu. Southern Wild filminde oynadığı karizmatik karakteriyle, ‘doğadaki sevimli çocuk’ olarak tanınan Wallis, Armani’nin reklam çekimleri için giydiği smokinle oldukça havalı görünüyor. Yine de Stefano Azario’nun fotoğrafladığı karelerde siyah smokinin asaleti, sevimli ve içten ifadesinin önüne geçmemiş. Armani, Wallis’in yetenekli, doğal ve meraklı bir çocuk olduğuna ve onu Armani’nin junior yüzü yapmak istediklerine dair açıklamalar yaptı. Wallis ise bu projenin onu, Southern Wild kadar heyecanlandırdığını söylüyor. Merakla beklenen, reklam kampanyası Haziran ayında medyada yer alacak.

WOODY ALLEN’DAN SİHİRLİ BİR FİLM GELİYOR


Woody Allen’ın romantik-dönem filmlerine bir yenisi daha ekleniyor: Magic in the Moonlight. 1920’li yıllar, caz çağı ve Güney Fransa’da pastel tonların hakimiyetinde, yaz havası. Dönemin romantik öğeleriyle örülü hikayede, Emma Stone ve Colin Firth buluşuyor ve senaryo şöyle gelişiyor: Stanley adında bir İngiliz, psişik güçleri olduğu iddia edilen Sophie adında bir kadınla tanışır. Gerçek kimliğini açığa vermeden Sophie’ye yaklaşıp, insanları kandırıp kandırmadığını anlamaya çalışırken, Sophie’nin sevimli cazibesi karşısısında kayıtsız kalamaz. Magic in the Moonlight”ı merak edenler, geçtiğimiz günlerde yayınlanan sürpriz fragmanı izlemeli.

MEK’AN, YENİ MEKANINDA İZLENMELİ


Alternatif ve farklı üretimleriyle, cesaret gerektiren bir yolda ilerleyen performans tiyatrosu Domus Sanat Çiftliği, Ankara’ya genç ve yenilikçi bir topluluk kazandırdı. Domus’da uzun yıllardır çalışmalar yapan ekip, şimdi kendi oluşumuyla “Mek’an” olarak devam ediyor. Serdest Vural’ın yazdığı, Şamil Yılmaz’ın yönettiği ve Ahmet Melih Yılmaz’ın oyunculuğuyla hayat verdiği, ‘Kadınlar, Aşklar, Şarkılar’ gösteriminin yapıldığı her şehirde büyük bir beğeniyle sahiplenildi. Mek’an, Kadınlar, Aşklar, Şarkılar’ın yanı sıra; yeni oyunları Artık hiçbi’şii eskisi gibi olmayacak! Sil gözyaşlarını! ve Kafka 360° ile Ankara, Konur’da izleyicilerini ağırlıyor. Bu başarılı topluluğu, yeni mekanında ziyaret etmek gerek.

’94 SHADES OF SUMMER’ İÇİN RENKLİ POZLAR


Sunglass Hut “94 Shades of Summer” koleksiyonunun reklam kampanyasında, Global Marka Elçisi Georgia May Jagger ve yakın arkadaşları Alexandra ve Theodora Richards yer alıyor. Miami’de yapılan çekimlerde moda fotoğrafçısı Angelo Pennetta ile stilist Beth Fenton’un çalıştığı ekip, 94 Shades of Summer koleksiyonun enerjik ruhunu yansıttı. Çekimler sırasında verdikleri keyifli pozlarla dikkat çeken modellerden Jagger; Sunglass Hut’ın 94 farklı seçeneğini eğlenceli ve seksi olarak tanımlıyor.
Hazırlayan: Buket Kıcıman

   

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.