Keyifli Hayatın Dergisi

MODERN, EVCİMEN, ŞIK VE GÜZEL – ELİF GÖNLÜM

560 0
   

ELİF GÖNLÜM

İSTANBUL CEMİYET HAYATININ ÜNLÜ İSİMLERİNDEN ELİF GÖNLÜM, MODA DERGİ İKİNCİ YIL ÖZEL SAYISI’NA KAPAK RÖPORTAJIYLA KONUK OLDU.

EVLİLİĞİNDEN SOSYAL YAŞAMINA, MODAYA OLAN İLGİSİNDEN SPORA BAKIŞ AÇISINA DETAYLI SORULAR YÖNELTTİĞİMİZ GÖNLÜM, SAMİMİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. RÖPORTAJIMIZDA SPORCU EŞİ OLMANIN ZORLUKLARINDAN DA BAHSEDEN ELİF HANIM, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI “SEVGİ BAĞI KURMAK” OLARAK AÇIKLADI.

Türkiye Milli Basketbol Takımı Kaptanı Kerem Gönlüm’ün zarif eşi Elif Gönlüm, İkinci Yıl Özel Sayımızın özel konuğu oldu. Ünlü Modacı Raşit Bağzıbağlı’nın yeni koleksiyonundan seçtiğimiz parçalarla Fotoğraf Sanatçısı Cengiz Dikbaş’a poz veren Gönlüm, birbirinden çarpıcı karelere imza attı.

Elif Gönlüm’ü sizden dinleyebilirmiyiz?

Elif Gönlüm hayat enerjisi çok yüksek bir kişi. Hayatı çok severim. Çocuklarımı çok seviyorum, çocuklarımla birlikte olmaktan çok keyif alıyorum. Aile birliğine çok önem veririm. Çocuklarımla geçirdiğim zamanı hiçbir şeye değişmem. Bunun dışında sanatsal bir tarafım var. Hem sanatı seviyorum hem de sanatçıları seviyorum. Kendimle başbaşa kaldığımda icra ettiğim bir takım yazılarım, şiirlerim var. Hem özgür hem duygusal bir insanım. Modayı da giyinmeyi de severim. Modayla alakalı etkinlikleri de beğenerek takip ederim.

Kerem Bey ile tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

Bizim uzun zamana dayanan bir geçmişimiz var. On yıllık evliliğimiz, öncesinde de beş yıllık bir arkadaşlık dönemimiz var. Biz birbirimizi daha önce tanımıyorduk. Yani bir arkadaş ortamında falan tanışmadık. Kerem beni ilk olarak havalimanında görmüş. İlk görüşte benden etkilenmiş. Tabi bana ulaşabilmek için ortak bir arkadaş arayışına girmiş. Bulduğu ilk ortak arkadaşımızdan da telefonu numaramı almış. Tabi ben bundan biraz rahatsız oldum. İlk başlarda görüşmek istemedim ama sonrasında güzel bir iletişim kurduk. Tanımaya değer olarak düşündüm. İlk buluşmamız bir yemekle başladı. O zaman 18 yaşındaydım, üniversiteye hazırlanıyordum. Ciddi bir ilişkiye, aşka hazır değildim. Eğitim hayatımla ilgili hedeflerim vardı. Kerem’in sporcu oluşu beni etkiledi. Acaba bu ilişki olur mu, olmaz mı, sporcu oluşu ilişkimizi etkiler mi, soruları kafamı kurcalıyordu. Birde o dönemde boyunun uzun olması da farklı ve marjinal gelmişti. Kendisini tanıdıkça tüm ön yargılarımı yıktım. Kerem beni ilk gördüğünde arkadaşına ‘Evleneceğim kız bu’ demiş. Ve dediği de oldu, evlendik. Şu anda mutlu bir evliliğimiz var.

Elif Gönlüm nasıl bir anne nasıl bir eştir?

Çok özverili bir insanım. İletişim konusunda çocuklarla çocuk gibi eğlenirim. Çocuklarım benimle zaman geçirmeye bayılır. Onlara taklitler yaparım. Aslına bakarsanız Kerem çocuklarla benden daha çok oynar. Ben de daha çok dışarıda ilgilenirim. Onları okuldan alır, aktivitelere götürürüm. Kerem deplasmanda oluyor, geldiğinde de vaktinin tamamını çocuklarla geçiriyor. Kerem genellikle vaktinin çoğunu dışarıda geçirdiği için evde kalmayı çok seviyor. Çocuklar babalarıyla bir olup bazı eşyaları basket potasına, evi de basketbol sahasına çevirirler. Ben daha çok banyoları, yemek saatleri, uyku saatlerini takip ederim. Keremcan’ı her sabah ben öperek uyandırır, okula hazırlarım. Hamile olduğumda bile saat yedi olur olmaz kalkar, oğlumu hazırlardım. Seyahatlerime denk gelirse yerimi annem alıyor. Keremcan da bundan keyif alıyor.

İstanbul’da nasıl zaman geçiriyorsunuz?

Ben doğma büyüme İstanbullu’yum. Tüm eğitim hayatım burada geçti. İstanbul, benim için çok özel bir şehir. Burada yaşanmışlıklarım olduğu için bana özel ve güzel geliyor. Rutin bir hayatımız var, eşimiz dostumuzla zaman geçiriyoruz. Yine aynı şekilde ailelerimiz burada. İstanbul tabi ki çok kalabalık ve yorucu bir şehir. İzmir ve Ankara’yla karşılaştırdığımızda oralar biraz daha rahat. Oralara gittiğimde de çok keyif alıyorum ama ben İstanbul olmadan yapamam heralde.

Bir sporcu eşi olarak sporun hayatınızdaki yeri nedir, ilgilendiğiniz bir spor dalı var mı?

Kerem’in sporcu olması beni çok mutlu ediyor. Bir an önce sezon başlasın da maçlara gidelim diyorum. Spor zaten çok güzel bir şey. Sporcu insandan da zarar gelmez, çünkü enerjisini doğru yere kanalize etmiştir. Erkek çocuklarının bir spor dalıyla veya sporla uğraşmaları çok daha doğru. Ailelerin çocuklarını yetenekli olduğu bir alana yönlendirmeleri gerekir. Keremcan’ı beyin sporu olan santrança da yönlendirdim. Babamın satranç eğitmeni olması nedeniyle, bu spor bizde aileden gelir. Hatta erkek kardeşimin ve kuzenlerimin bu alanda ödülleri var. Ben daha Keremcan üç yaşındayken bu durumu onada kanalize ettim. Mesela Keremcan basket oynadı, aikidoya gitti, yüzdü ama hepsini bir andan yapamıyor. Her sene duruma göre istediği bir alana gönderiyorum. Belki de böylelikle yetenekli olduğu alanı bulacağız. Benim yaptığım sporlara gelince, ben pek takım sporu yapabilen biri değilim. Yani bakmayın fiziğimin sporcu gibi durduğuna. Sadece bireysel sporlar yapıyorum; kış sporları, sörf, yüzme gibi.

Kerem Bey’le mutlu ve örnek bir birlikteliğiniz olduğunu düşünüyoruz. Bunun püf noktaları sizce nedir?

Aslında ilişkilerde ekstra birşey yapmak durumunda değilsiniz. Eğer karşınızdaki kişiyle bir sevgi bağınız varsa o kişiyle uzlaşabiliyorsunuz. Eğer o bağınız sağlamsa, olumlu ve olumsuz her durumda ilişkiniz ayakta kalıyor. O kuvvet, o aşk, o sevgi olduktan sonra kaç sene de geçse de o bağ sizi sapasağlam ayakta tutuyor. Elbette o aşk çocuğunuz olmadan önceki gibi tutkulu olmuyor. Bir aile oluyorsunuz. Onun ağırlığı olmaya başlıyor ve daha farklı bir boyuta geçiyorsunuz. Kerem mesela; çok sakin bir karakterdedir, uyumludur, hoş görülüdür. Uzun vadeli evliliklerde kişinin karakteri de önemli. Sevginin beraberinde hoşgörü, saygı gibi birçok şeyin önemi var. Mesela benim eşim o konuda bana hep güvenir ve hoşgörülüdür. Bu nedenle ben o sınırı hep bilirim ve evimi de asla ihmal etmem. Kerem’in uzun deplasmanları oluyor. Bu dönemlerde birbirimizi çok özlüyoruz. Hatta bazen espirisini yapıyoruz; ‘Basketbolu bırakınca ne olacak? 15 senedir alıştık. Ben dayanamam hergün evde olmana” diye.

Modaya bakış açınızı öğrenebilir miyiz ?

Alışveriş yaparken sezonun parçalarını belirlerim. Ne kullanacağıma ve neleri sevdiğime karar veririm. Gördüğümü almak gibi bir alışveriş tarzım yok. Almak istediğim şeyi belirler, gider alırım. Çünkü tarzımı ve aldığım şeyi daha sonra neyle kullanacağımı biliyorum. Bunun yanında çok klasikçiyimdir. Moderni ve klasiği harmanlamaktan çok mutlu olan biriyim. Modayı da çok seviyorum, çünkü; yaşam enerjisi olan biriyim. Bu enerjimi de alışveriş yaparak, modayı takip ederek sağlıyorum. Gardrobuma güzel parçalar katmayı seviyorum. Bana yakışan şeylerde enerji bulmak hoşuma gidiyor. Bir şeyi taşıdığınız zaman, dışarıya yansıttığınız şey; içinizdeki enerji oluyor. Hazır giyimde olduğu gibi giyinirim, kesinlikle değiştirmem.

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planladığınız bir projeniz ya da hayalini kurduğunuz bir çalışma var mı?

Nefes terapisiyle ilgili eğitimler aldım. Doğru nefes aldığında hayatına kattığın doğru şeyleri öğrendim. Birkaç seyahatim var, o seyahatlerden sonra bu alanda çeşitli çalışmalarım olacak. Arkadaşlarıma, dostlarıma, çevreme, faydalanmasını istediğim insanlara bilgiler verdim. Farklı ülkelerde de yapacağız bu programları. Nefes terapisi, özellikle günümüzde çok önemli. Çünkü; insanlık farklı yerlere gidiyor ve kimse özünü yaşayamıyor. Onun için bu konuda yardımcı ve faydalı olmak istiyorum.

Son dünya kupasındaki heyecanınız sosyal medyaya da yansıdı. Eşinizin Türkiye Milli Basketbol Takımı’nı kaptan olarak temsil etmesi nasıl bir duygu?

Kerem kulüp takımalarında da kaptanlık yaptı. Onlar da gurur vericiydi ama Milli Takım’da kaptan olması daha büyük bir gurur benim için. Branşında gelebileceği son noktaydı bu. Çocuklarımızın da babalarını sahada görmesi oldukça gurur verici ve güzel bir duygu.

Doğal bir güzelliğiniz var. Güzellik sırlarınız ya da düzenli yaptırdığınız güzellik uygulamalarınız var mı?

Normalde de doğalım aslında, botoks dahil hiç bir estetik operasyon geçirmedim. Düzenli cilt bakımı yapıyorum, cildimi temiz tutuyorum, spor yapıyorum ve doğru besleniyorum. Asitli içecek ve alkolden uzak dururum. O yüzden yaşımı yaşıyorum.

Sanatla aranız nasıldır. İlgilendiğiniz bir sanat dalı var mı?

Caz konserlerini hiç kaçırmam. Resme çok meraklıyım ama yapamıyorum. Sanat sergilerini takip ederim. Özellikle resim sergilerini incelemekten büyük keyif alıyorum. Kendimle başbaşa kadığımda icra ettiğim bir takım yazılarım, şiirlerim var.

Son olarak, MODA Dergi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

MODA Dergi olarak yaklaşımınız, kapak çekimi için beni ikna edişiniz son derece önemliydi benim için. Çekimler hakikaten tam istediğim şekildeydi. Bundan dolayı da Moda Dergi’nin iyi bir ekiple çalıştığına inanıyorum. Güzel işler yapıyosunuz. Belirli seviyere gelmiş kişilerle röportajlar yaptığınızı görüyorum. Umarım ikinci yılınızdan sonra daha büyük başarılara imza atarsınız. Başarılarınızdan dolayı hepinizi kutluyorum.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.