Keyifli Hayatın Dergisi

MOZAİK Karma sergisi Güler Sanat’ta

397 0
   

Uzun soluklu sergileri ile sanatseverlerle buluşan Güler Sanat, Türk Sanat Tarihinin mozaik yapısını anlatacağı, 21 özel sanatçının nadir eserlerinin sergilendiği karma sergisi ile sezona devam ediyor.

Türk Resim Sanatının Mozaiğini oluşturan isimler 14 Mart’ta açılacak olan Mozaik isimli karma sergisinde Güler Sanat, sanatseverleri modern sanatımızın mihenk taşlarıyla buluşturuyor. 21 sanatçının seçkin eserlerinin bulunduğu sergide Türkiye’de soyut sanatın öncülüğünü yapan Sabri Berkel’den oksitlenme ve pas gibi doğal etkileri sanatına katan Canan Tolon’a; özgün bir dışavurum estetiği ile Ömer Uluç’tan kent dramlarını anlatan Balkan Naci İslimyeli’ye; Doğu-Batı ikilemini kendine özgü çözüm modeliyle ele alan Nurullah Berk’ten Türk Resmi’nin gelişim çizgisi içinde “öncesiz-sonrasız” bir konuma sahip olan Mübin Orhon’a kadar birçok isim yer alıyor. Uluslararası
sergileriyle yaptığı atılımlar, sanat eleştirmenleri ve tarihçilerinden aldığı olumlu eleştiriler
ve dünyanın en önemli sanat galerilerinden Marlbororugh Galeri’nin temsil ettiği dünyaca
ünlü sanatçılar arasında olmasıyla adından sıkça bahsettiren Ahmet Güneştekin de boyutlu
çalışması Ferhat ve Şirin ile sergide yer alacak. Sergide tekil varlıklarıyla kendi hikâyelerini anlatan çalışmaların bir yandan da Türk sanat tarihinin eşsiz mozaiğini oluşturması dikkat çekiyor. Küratörlüğünü Güler Ercan’ın üstlendiği Mozaik, bizi bize anlatan 21 özel sanatçının 21 nadir eserinin bir araya geldiği bir sergi. Diğer sergilerindeki gibi anlatımlı olarak gezilebilecek Mozaik, 14 Mart- 1 Mayıs tarihleri arasında, Pazar günleri hariç her gün 10:00 – 20:00 arasında ziyarete açık olacak. Sanat zevkinin daha yaygın olması için her yaş ve bölümden okul gezilerine de sıklıkla teşvik eden Güler Sanat gurup gezileri için randevu alınmasını rica ediyor.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.