Keyifli Hayatın Dergisi

MUSTAFA DEMİRALP’TEN DÜĞÜN MAKYAJI İÇİN TÜYOLAR

548 0
   

Düğün gününün en önemli sorunlarından biri de çarpıcı ama sırıtmayan bir makyaja sahip olabilmektir. Bunun için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Makyaj sanatçısı Mustafa Demiralp profesyonel ürünlerle gelinleri en özel günlerinde prensese dönüştürmenin püf noktalarından şöyle bahsetti:

Dünyadaki bütün gelinlerin aslında o gün hem en doğal, hem de en şık ve gösterişli bir makyaj istediği ortadadır. Hangi geline sorarsanız sorun, “ben sade bir makyaj istiyorum AMA” diyerek işin gösterişli olan kısmını anlatmaya kendince başlamıştır bile.

Değişen makyaj trendleri ile kendi sanatımı birleştirip, gelinlerime de bunu yansıtıyorum. Benim herkes gibi görmek istediğim, sadelik. Tabii ki ifadeler en güzel şekliyle ortada olmak zorunda. Bembeyaz kuğu gibi bir gelinliğin içinde, yanlış bir makyaj metodu ile o günün mahvolmasını kimse istemez.

NELER YAPILMALI?
İlk önce o gün birlikte çalıştığınız makyaj sanatçısıyla kontağımız en iyi şekilde olmalı. Sizin istediklerinizi doğru ifade etmeniz gerekiyor. Makyaj trendlerini araştırın. Bloglardan, dergilerden beğendiğiniz ünlülerin makyajını hafızanıza kaydedin ve örneklerini gösterin. Kimse sizin hayal dünyanızı sizden daha iyi bilemez. Sadece sizin anlattığınız kadar içine girmeye çalışır. O yüzden açıklayıcı ve doğru ifadeler çok önemlidir.

Cildinizi o dönem içinde çok iyi bir şekilde nemlendirmeniz gerekiyor. Gelin makyajından en az dört gün öncesinde, yüzde yapılacak tüm bakım işlemlerinin bitmesi gerekiyor, tabii ki günlük bakımlarımızı ihmal etmiyoruz.

Siz de kendinize yakışan makyaj tarzından asla uzaklaşmayın ama gelin makyajında pürüzsüz bir ten makyajı, gölgelendirmeler ve ışık oyunları olması gerekir, bunlar profesyonel dokunuşlardır. Gözlerde daha çok gece makyajı tarzından kaçmak gerekir. O gün doğal ve daha masum bir göz makyajı seçilmeli. Zaten kusursuz ve mükemmel bir ten makyajı yaptığınızda gözler direkt ortaya çıkacaktır. En önemli kısım ise, yüzdeki dudak, göz makyajı ve allık kombinasyonudur. En fazla iki obje yüzde bulunmalı. Bunlar ruj-göz makyajı, allık, sadece dudak ya da sadece göz makyajı olmalı. Gelinin yüzüne bakıldığı zaman boğulma olmamalı. Allık, gözler ve dudaklar aynı derecede yoğun ise, yorucu ve karmaşık bir ifade ortaya çıkar.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.