Keyifli Hayatın Dergisi

“MÜZİK, YAŞAMIMIN HER ANINDA VAR”

422 0
   

TÜRK POP MÜZİĞİNE GETİRDİĞİ YENİ SOLUK İLE MİLYONLARIN KALBİNDE TAHT KURAN VE NEREDEYSE ATTIĞI HER ADIM OLAY OLAN, MÜZİK DÜNYASININ KABUĞUNA SIĞMAYAN İSMİ HADİSE İLE ÇOK ÖZEL BİR RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİK.

MÜZİK DÜNYASINDAKİ BAŞARISI KADAR TV8 EKRANLARINDA YER ALDIĞI O SES TÜRKİYE JÜRİ ÜYELİĞİ İLE DE BİR GÜN OLSUN GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN HADİSE, MODA DERGİYE ÖZEL AÇIKLAMALARDA BULUNDU. HAZIRLADIĞI “HADİSE FOR TWIST” KOLEKSİYONUNDAN YOLA ÇIKARAK MODAYA DAİR SORULAR YÖNELTTİĞİMİZ ÜNLÜ POPÇU, HAYATA VE MÜZİĞE DAİR MERAK EDİLEN YÖNLERİNİ ANLATTI.

Hadise’yi sizden dinleyebilir miyiz?
Bu gerçekten zor bir soru çünkü insanın kendini anlatması kadar zor bir şey yok. Bence en güzeli Hadise’yi şarkılarından dinlemek. (Gülüyor)

HADISE2

Müzik sizin için ne ifade ediyor?
Müzik benim hayatımın en önemli parçası. Yaşamımın bir parçası değil, her anı. Çünkü her anımda müzik var. Yaptığı işi sadece iş olarak gören biri değilim. Sanatımı aşkla yapıyorum. Bu anlamda müzik, benim aşkım diyebilirim.

HADİSE

Jüri üyeliği, konserler ve albüm çalışmaları derken bir de Twist ile koleksiyon hazırladınız. Tüm bunlara zaman ayırmayı nasıl başarıyorsunuz?
Şu anda yoğun bir dönem yaşıyoruz. Ama bu sürekli böyle olmuyor. Dinlendiğim, sadece kendime ayırdığım zamanlarım oluyor. Bu dönem yoğun geçiyor ve bunun tadını çıkarmaya çalışıyorum. Sağlıklı ve mutluyum. Bence en önemlisi bu. Doğru planlanmış bir ajanda ile en yoğun dönemlerin bile üstesinden gelebilirsiniz. Biz de ekip olarak bunu yapmaya çalışıyoruz.

HADİSE

“Yeter, yoruldum artık” dediğiniz olmuyor mu?
Böyle bir cümleyi kurmam. Çünkü çocukluğumdan beri hayalini kurduğum, gerçekleşmesi için olağanüstü çaba sarf ettiğim bir dönem yaşıyorum. Böyle bir cümle kurmak insafsızlık olur, elindekinin kıymetini bilmemek olur. Tam tersine “Çok şükür ki bugünleri yaşıyorum” diyorum.

HADİSE

Hayatınızda modanın yeri nedir?
Moda, her zaman ilgi duyduğum bir alandı. Ancak son dönemde “Hadise for Twist” koleksiyonumun çalışmalarının başlamasıyla beraber daha önemli bir yere geldi. Bir gün kendi koleksiyonumu hazırlamak, hayalini kurduğum ve istediğim bir şeydi. Doğru işbirliği ise çok önemliydi. Twist’ten böyle bir teklif gelince doğru bir ikili olacağımızı düşündüm. Ortaya çıkan sonuçlar da bizi yanıltmadı ve güzel bir iş çıktı.

HADISE6

Koleksiyonunuzu hazırlarken nelere dikkat ettiniz?
Benim için en önemli nokta; koleksiyonumdan yansıyacak kadının güçlü bir kadın olmasıydı. Çünkü biz kadınlar hayata karşı çok güçlü olmalıyız. Güçlü, kendine güvenen, ayakları yere basan, çalışkan bir kadın koleksiyonu yaratmak istedik ve aldığımız tepkiler de çok olumlu oldu.

Günlük hayatta Hadise’nin giyim tarzı nasıl?
Benim için günlük kıyafetlerimde en önemli kriter; giydiğim kıyafetin içinde kendimi rahat hissetmem. Tarzı o dönemki ruh halime göre değişebiliyor. Farklı tarzlar denemeyi seviyorum.

Yeni albüm ne zaman çıkacak?

Açıkçası “Tavsiye” albümüyle ilgili daha yapmak istediğim şeyler var. Kısa bir süre içinde dördüncü klibi “Tavsiye” albümüyle aynı adı taşıyan şarkıma çekeceğiz. Bunun yanında elbette sürekli yeni şarkılar üzerinde çalışıyorum. Bazılarını stüdyoya girip okuyorum. Ama yeni albüm için şu anda tarih veremem.

Bizim aracılığımızla hayranlarınıza ne söylemek istersiniz?
Hepsine her an yanımda oldukları için çok teşekkür ediyorum. Aramızda saygı ve sevgiyle örülmüş çok güzel bir bağ var. Hepsini çok seviyorum…

Röportaj: Gökhan RENKLİOĞLU

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.