Keyifli Hayatın Dergisi

NEJ“2014/15 Sonbahar/Kış”

409 1
   

NEJ / Nejla Güvenç, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express 2014’te Sonbahar/Kış “YADA” koleksiyonu ile yer aldı.

NEJ kadını 21. yüzyılın özgün ve özgür zamansız ve kendine inanan kadınıdır. NEJ koleksiyonları güçlü, tutkulu bilge bir kentli kadını anlatmakta ve vazgeçilemez bir şıklığı yansıtmaktadır. NEJ markası kendi çağını yaratan ve geleceği şekillendiren kadını tamamlamaktadır.
Sonbahar/Kış 2014 koleksiyonunda NEJ, şamanların güçlerini pekiştiren parlak siyah renkli, üzeri ince damarlı, tutulduğunda çok soğuk olan kutsal bir taştan “YADA” dan ilham alıyor.

Yaşamda bereketi sağlayan “YADA” endüstrinin icinde ekolojik yaşamı destekleyen çağımız kadınının doğa ile iletişime geçme ihtiyacını karşılıyor.

Sonbahar/Kış 2014 koleksiyonunda NEJ, şamanizm öğretisinin temel prensibi olan, doğaya saygı ve özeni misyon kabul ediyor, ilke edindiği ekolojik yaşama organik malzemler kullanarak katkıda bulunuyor.

Nej koleksiyonunda, şamanizmde kusursuz denge olarak tanımlanan evrenin üç kademesi; “Yeraltı, Yeryüzü, Gökyüzü” olgusundan yola çıkarak üç ana renk, derin siyah, aydınlık beyaz ve dumanlı gri kullanıyor.

Derin siyah; yeraltı, dumanlı gri; yeryüzü, aydınlık beyaz da gökyüzünü temsil ediyor.

“YADA” taşının damarlarından tasarlanan desenler evrenin şifasını veriyor. Şamanizmin olmazsa olmaz kaftanları, uçuşan ipek şifonlarla koleksiyonun başrolünde. Dans eden uzun etekler, üçetek pantolonlar, özgür elbiseler kadını tamamlarken transparan dokunuşlarla onu yüceltiyor.

NEJ mankenlerinin arınmış yüzlerini adeta bir şaman başlığı gibi aykırı tavırlı saçlar taçlandırıyor. Tanrıya ulaşmamız için sadece tepe çakramızda kızıla ihtiyacımız var ve kızıl, tılsımıyla kadını kutsuyor.
Derken tören şaman davulu ile başlıyor… Şimdi zamanın çizgiselliğini kaybettiği bu anda, olası geçmiş ve gelecekle NEJ koleksiyonunu sergiliyor.

   

İlgili Haberler

One Comment

  • Madlen Postajian dedi ki:

    Hello we are located in Los Angeles California been in business for 20 years. I saw NEJ desighn on internet and i like her design touch. How can i have her contact information.
    Best regards
    Madlen

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.