Keyifli Hayatın Dergisi

“ÖNCE AİLE OLMAK” DEDİ AMA HAYALLERİNDEN DE VAZGEÇMEDİ

401 0
   

20 yaşında hayranı olduğu ünlü müzisyen Ozan Doğulu ile tanışarak dünya evine giren Ece Doğulu, erken yaşta anne olduktan sonra yaşamına nasıl yön verdiğini ve modaya olan merakını anlattı. Yazmayı sevdiğini her fırsatta dile getiren Ece Hanım, önümüzdeki dönemde de bir sanat sitesinde sanat ve modaya dair yazılar yazacağını söyledi.

Çok genç evlendiniz ve 20 yaşında anne oldunuz. Hem okul, hem evlilik, hem çocuk hepsini birlikte nasıl yürüttünüz?
Üniversite yıllarım söylediğiniz gibi çok hareketli geçti. Erken yaşta anne olmayı her zaman istemiştim, o yüzden zorluklarına karşı hazırlıklıydım. İçinde yaşarken sihirli değneğim varmış gibi hissetmiyordum. Okulumu hakkını vererek bitirmek için uğraşırken üzerine annelik eklendi ve tüm düzenimi sil baştan hazırlamam gerekti. Arya’yı yalnızca anneanne ve babaanneye emanet edebiliyordum ben okuldayken. Ozan’ın desteği de çok önemliydi. Bir sırrım yok, yalnızca disiplinli davrandım, çok çalışkandım ve zamanı verimli kullanmaya gayret ettim. Bu esnada öyle günlerim oluyordu ki toplasak komik ve duygusal bir film çıkabilir. Sonra bir baktım, yanımda kızım ve eşim, elele diplomamı kutluyoruz.

Sizce stil nedir?
Stilin moda ve popüler kültürle kesişen noktaları olduğunu ama günün sonunda hepsinden bağımsız kalıp karakterinizi yansıttığını düşünüyorum. Stil sezonluk veya dönemlik değil, çocukluğunuzdan beri üzerinizdeki ifade oluyor aslında.

Kendi stilinizi nasıl tanımlarsınız ?
Klasik fakat genç, sade.

Gardrobunuzun vazgeçilmez parçaları nelerdir?
Her mevsim ihtiyaçlarım arasında jean, deri ceket, babet, kokteyl elbiseleri ve güneş gözlükleri mutlaka vardır.

Giyinirken size neler ilham veriyor?
Sanırım en çok havanın durumundan etkileniyorum. Hava kapalı, bulutlu ve yağmurluysa elim hep koyu renklere gider. Soğuk havada rengarenk giyinmek pek içimden gelmez. Onun dışında izlediğim bir dönem filminin birkaç gün etkisinde kalabilirim.

Asla giymem dedikleriniz var mı?
İçten topuklu spor ayakkabılara alışamadım, alışabileceğimi de sanmıyorum.

Stil ikonunuz…
Jane Birkin, Grace Kelly, Natalie Wood. Günümüzün en beğendiğim isimleriyse Olivia Palermo, Alexa Chung, Kate Beckinsale ve Sienna Miller

En büyük hayaliniz…
En büyük hayalim ödüle layık görülecek bir edebi eser yazmak.

Modaya yakınlığınızı biliyoruz. En son bir marka için ayakkabı koleksiyonu hazırladınız. Var mı yeni projeleriniz?
Hamileliğim ilerlediği için bir projede aktif yer almam bu dönemde zor. Ancak önümüzdeki aydan itibaren çok severek takip ettiğim ve bir sanat sitesi olan Artkolik’in online dergisinde sanat ve modayı birlikte konu alan metinler yazıyor olacağım. Benim için yazmak her zaman daha keyifli.

İnternetten alışveriş yapıyor musunuz? En çok hangi parçaları online almayı tercih ediyorsunuz?
İnternetten sıkça alışveriş yapıyorum. Kendim için online almayı tercih ettiğim ürünler kozmetik, aksesuar ve ev dekorasyonu için bazı parçalar oluyor. Çocukların oyuncaklarını ve bazı mutfak eşyalarını da online sipariş ediyorum.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.