Keyifli Hayatın Dergisi

RAHATLIĞIN EN ŞIK ŞEKLİ

433 0
   

Yıllar geçse de modası asla geçmeyen espadriller ile bu sezon hem şık hem de konforlu adımlar atın.

Hazırlayan: Buket Kıcıman

1980’li yılların sıcak günlerinde herkesin ayağında olan keten espadriller, yıllar geçse de modası asla geçmeyen ayakkabılardan. Her çeşit kombinle uyumlu ve şık duruşu, konforlu formu sebep olsa gerek, Salvador Dali’den Grace Kelly’e, John Kennnedy’den Lauren Bacall’a kadar pek çok ünlü isim 80’li yıllarda bu modellerle poz verdi. Espadriller bu yaz da trend olmaya devam ediyor, fakat geleneksel keten modellerin dışına çıkarak… İşlemeler, nakışlar, boncuklar, danteller, fotoğraf baskıları, el çizimleri, renkli boyamalar ve transparan detaylar ayakkabılara farklılık katıyor. Stella McCartney, Valentino, Sophia Webster gibi markaların sezon konseptlerini yansıttıkları espadrillerin yanı sıra, kişisel çalışmalar yapan tasarımcıların özgün çizimlerle süslediği modeller de dikkat çekici.

İspanya’nın Katalonya bölgesinde yaşayan köylülerin, rahat çalışmak için ince bir taban ve keten kumaş ile diktiği ayakkabılar, 80’li yıllarda herkes tarafından çok sevildi. Lauren Bacall da bu modayı takip eden ünlüler arasındaydı. Key Largo filminde kısa şortunun altına giydiği espadrilleriyle çok şık görünüyor.

Hem uzun boylu görünmek hem de rahat etmek istiyorsanız, platform modelleri denemelisiniz.

Toms’un yeni koleksiyonundaki boyama modeller Haiti Sanat Kolektifi tarafından hazırlanıyor. Her biri el yapımı olan boyamalarda sanatçıların imzası da var.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.