Keyifli Hayatın Dergisi

SAÇ DOSYASI

459 0
SAÇ DOSYASI
   

“Güneşten, tuzdan, klordan etkilenen saçları bu kış hangi modeller bekliyor?” Sorunun cevabı için yılın sonbahar kış defilelerini mercek altına aldık.

VERSACE

Fransız dalgası
Fransız kadınlarının uğraşılmamış hissi yaratan dalgalı saçlarına gönderme yapan akım, saçın dalgasını ön plana çıkarmayı ve tüm doğallığıyla kullanmayı hedefliyor. Bu kış saçları etkisi altına alacak akımın öncüleri ise Celine, Burberry Prorsum ve Versace.

STELLA MCCARTNEY

ALEXANDER WANG
Islak ve Grunge
Islak dokulu saçların en önemli kuralı ise, 90’lardaki gibi geriye yatırmak yerine kaküllerin yüze düştüğü doğal, uğraşılmamış bir görünüm. Islak dokulu saçların en iyi örneklerini Alexander Wang, Saint Laurent, Hermes ve Stella McCartney defilelerinde görüyoruz.

GUCCI

Fütüristik Topuz
Birkaç sezondur zevkle kullandığımız rastgele topuzları bu sezon daha fazla göreceğiz. Isabel Marant’taki gibi olmadık yerden bırakılan tutamlar ve Victoria Beckham’daki gibi parmaklarla düzeltilip toplanmış topuzlar olacak. Geriye yatırılmış net saçların yanından ya da topuzun bir parmak altından bırakılan tutamlar, topuza futuristik bir hava katacak.

Tek Ton
Birkaç sezon önce saçlarda tek ton modasına şahit olmuştuk, bu kış Chloe, Gucci ve Tom Ford defilelerinde gördüğümüz üzere tek ton geri dönüyor. Yumuşak düşüşlü, sağlıklı ve kesinlikle tek tondan ibaret saçlar kadınsı duruşu destekleyen detaylardan biri.

DIOR (1)

Uzun Saç
Uzun saçlar bu kışın simgelerinden olacak. Hatta Dior defilesindeki gibi yeri geldiğinde postiş kullanmak bile oyunun kurallarına dahil. Bakımlı ve katsız kullanılacak uzun saçlara en fazla kakül kestirerek hareket getirebilirsiniz.


At Kuyruğu
Artık at kuyruğu sadece genç kızlara ve çocuklara özgü değil. Defilelerde gördüğümüz sofistike saçlar her yaştan kadına hitap ediyor. DerekLam’in 1970’ler ve çöl temalarını bir araya getirdiği defilesinde, Orlando Pita, liseli kızların saçlarını andıran bir model yaptığını söyledi. Pita, saçlara taktığı baret tokaları ise DerekLam’in atölyesinden arda kalan deri parçalarını ve chopstickleri birleştirerek kendisi yapmış. Hacimli saçlara bu sezon mola veren Hugo Boss defilesinde, ortadan ayrılan ve serumlar ile kabarıklığı giden ve olabildiğine pürüzsüz görünen saçlar ortaya çıktı. Guido Palau kuyruğu ensenin olabildiğince aşağısında topladı. Tepeden at kuyruğu ile geceye hazır olunabileceğinin bir başka kanıtı Prada defilesindeydi. Guido Palau, modellerin saçlarının üst kısımlarını sıkıca topladıktan sonra, at kuyruklarını yanlara alıp renkli ve taşlı tokalarla tutturdu.

NARCISO

Yandan ayrılmış saçlar
Bu sezon sıkça karşılaşacağımız saç modellerinden biri de yana ayrılmış saç modelleri. Zac Posen, Donna Karan ve Narciso Rodriguez, modellerinde bu saç şeklini kullananlardan bazıları. Bu trende uymak için saçınızı geniş bir şekilde yana ayırmanız ve mümkünse ön tarafına biraz ıslak görünüm vermeniz yeterli.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.