Keyifli Hayatın Dergisi

Sanat Çikolata İçin

648 0
Sanat Çikolata İçin
   

Ünlü Sanatçı Ahmet Güneştekin’in Godiva’nın 90. yıl dönümü için hazırladığı eserler, New York Marlborough Gallery’de sergilendi. Güneştekin’in “Godiva’nın Başkaldırısı” olarak adlandırdığı eseri, büyük beğeni topladı. Davete Dünyaca ünlü yıldız Drew Barrymore da katıldı.

Godiva’nın 90. yılını New York Marlborough Chelsea Gallery’de düzenlenen özel davette kutlandı.
Davete New York iş dünyası ve akademik çevrelerin önde gelen isimlerinin yanı sıra, Drew Barrymore gibi dünyaca ünlü isimler katıldı. Davette ünlü Sanatçı Ahmet Güneştekin Godiva’nın 90. yıl dönümü için hazırladığı eserler sergilendi. Davetin ev sahipliğini Burberry’nin eski Ceo’su ve moda dünyasının önde gelen danışmanlarından Rose Marie Bravo yaptı.
 

Ünlü Sanatçı Ahmet Güneştekin’in Godiva’nın 90. yıl dönümü için hazırladığı “Godiva’nın Başkaldırısı” eserine Lady Godiva’nın cesareti ilham kaynağı oldu. Ahmet Güneştekin: “Lady Godiva da bir performans sanatçısıydı bana göre. Sanat dahil olmak üzere, insanlık mirasının temelini cesur insanların attığını düşünüyorum. İnsanlığın ortak mirasına dahil olacak bu sanat eserinin de Lady Godiva’nın cesaretini yansıtmasını istedim” diyerek eserini nasıl tasarladığını anlattı.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.