Keyifli Hayatın Dergisi

SANAT GALERİSİ RUHUNDA DEKORASYON MAĞAZASI

644 0
   

A Day of Design’ın Ankara Distribitörlüğünü Yürüten Gökçe Özcan ve Merve Ağaçlı ile Panora Avm’deki Mağazalarında Buluştuk.

Ankara’da iç dekorasyonda çok özel seçeneklerin adresi olarak bilinen A Day of Design’ın Panora Avm’deki showroomunu ziyaret ettik. Birbirinden özel dokulardaki kumaşlarla; daha önce hiç rastlamadığımız desenlerle bezeli duvar kağıtlarıyla karşılaşınca mağazadan ayrılmak öyle kolay olmadı. Sergi geziyormuş hissiyle dolaştığımız mağazada kumaş ve duvar kağıdı seçeneklerinin yoğun tarzını dengeleyen yalın aksesurlar da göz dolduruyordu. Küçük alanına rağmen çok fazla seçeneği bir arada bulunduran mağazada, sahipleri Gökçe Özcan ve Merve Ağaçlı ile A Day of Design ve iş yaşamlarına dair şık bir röportaj gerçekleştirdik.

Kendinizden ve kariyer geçmişinizden biraz bahseder misiniz?

Gökçe Özcan:1977 Bursa doğumluyum. İlköğrenimimi Arı Koleji’nde tamamladıktan sonra lisede Özel Arı Fen Lisesi’ne gittim. Ardından ODTÜ’de iktisat eğitimi aldım. Yoğun eğitim temposunun ardından hızlı bir şekilde çalışma hayatına atıldım. İlk olarak Ata Yatırım Menkul Değerler Şirketi’nde 3 yıl çalıştım. Sonraki 4 yılda, kariyerime İş Yatırım Menkul Değerler Şirketi’nde devam ettim. Bu dönemde aynı zamanda Bilkent Üniversitesi’nde Executive MBA yaptım. Finans sektöründeki meslek hayatıma 8 yıl kadar ara verdikten sonra ortağım Merve ile A Day of Design markasını Ankara’ya getirerek tempolu iş yaşantıma geri döndüm.

Merve Ağaçlı:İlkokul ve ortaokul eğitimimi Ankara’da tamamladıktan sonra lise ve üniversite eğitimim için İsviçre’de bulundum. 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Ekonomi alanında Avrupa Birliği konusu üzerine yüksek lisansımı tamamlamamın akabinde 2008 yılında Türkiye’ye döndüm. Türkiye’de hala faaliyette olan Ağaçlı Grup bünyesinde profesyonel iş hayatına atıldım. 2012 senesinde Panora Avm’de bulunan Sayın Caroline Koç ve Banu Yentür’ün sahibi olduğu Haremlique İstanbul firmasının frenchiseliğini aldım. Şu anda Haremlique firmasının yanı sıra; Gökçe Hanımla ortağı olduğum A Day of Design’ın da işletmeciliğini yapıyorum.

A Day of Design markasından bahseder misiniz?

G.Ö, M.A:A Day of Design markasını 7-8 yıl önce Ebru Mengencioğlu devralmış. Kendi distribitörlüğünü yaptığı markalar ile biraraya getirmiş. Ebru Hanım ve ortağı Mehmet Yücebaşoğlu’nun sahibi olduğu A Day of Design, dünyanın en saygın markalarını bünyesinde bulunduruyor. Aynı zamanda, İstanbul ve Dubai’deki Hermes mağazalarının vitrin tasarımlarını yapıyor. Bizler de bu değerli markaların şehrimizdeki eksikliğini hissettiğimiz için A Day of Design’ı Panora Avm’deki mağazamızda Ankaralılarla buluşturduk. Çalışmalarımızla markamızın hakkını verecek bir sunum yapıyoruz. Kalabalık uzman bir kadroyla çalışarak; duvar kağıdı ve kumaş servislerimizi ekibimizdeki iç mimarlarla işbirliği halinde yürütüyoruz.

Mağaza ne zaman açıldı?

G.Ö, M.A:Şirketimiz haziran ayında kuruldu fakat mağazamız dekorasyon, tasarım ve kurulum sürecinin ardından kasım ayında açıldı. Resmi açılışımızı ocak ayında düzenlediğimiz bir organizasyon ile yaptık.

Açılıştan, bugüne Ankaralılar’ın ilgisi beklediğiniz gibi oldu mu?

G.Ö:Ankaralılar’ın dünya markalarına olan ilgisi malum. Giyimde ve aksesuarda dünyanın önde gelen markalarından Hermes ve Etro gibi seçenekleri evlerine taşıdığımız için çok pozitif geri dönüşler alıyoruz. Ayrıca döşemelik kumaş konusunda dünyanın en iyileri arasında yer alan İtalyan Dedar, Tayland Jim Thompson, el boyaması duvar kağıdı üretiminde dünyanın bir numaralı İngiliz markası olan De Gournay gibi markaları, Ankaralıllarla buluşturmamız başarılı projelere şimdiden imza atmamıza sebep oldu.

M.A.:Gelişen ve büyüyen Ankara’nın ihtiyaçları doğrultusundaki şıklığa sahip olduğumuz için mimarlar ve iç mimarlar tarafından beğeniyle karşılanıyoruz. Fuarlardan aldığımız az sayıda özel aksesuarlarımızla, sürekli bir sirkülasyon sağladığımızdan, Ankara’ya bu konuda da bir yenilik getirdik.

A Day of Design’ın ürün kategorisinde neler var?

G.Ö:Döşemelik ve perdelik kumaşlar, duvar kağıtları, yastıklar, özel imalat mobilya parçaları ve çok çeşitli aksesuarları mevcut.

M.A.:Ayrıca 200 farklı ressamın hazırladığı, kişiye özel, el boyaması De Gournay, duvar kağıtları başta olmak üzere, Dedar ve Jim Thompson’un belirli kumaşlarından da yapılabilen duvar kağıtları da koleksiyonumuzda bulunuyor.

Hangi markalar mağazanızda bulunuyor?

G.Ö, M.A:Dünyanın en prestijli markalarını mağazamız çatısında topladık. Bunlar arasında daha önce söz ettiğimiz De Gournay, Hermes, Etro, Dedar ve Jim Thompson’un yanı sıra Lora Piana, Sahco, Pierre Frey, Braquenie, Fadini Borghi, Fausel Biskamp ve Guy Masureel de bulunuyor.

Koleksiyonunuz farklı tarzlarda olsa da birbirini tamamlıyor ve mağaza büyük bir tablo gibi görünüyor. Tasarımların çizgisini ve tarzını nasıl tanımlıyorsunuz?

G.Ö, M.A:Farklı tarzların bir arada olduğu geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Etro ve De Gournay ile klasik evlere hitap ederken, Dedar’ın geometrik desenleri modern evlere eşlik edebiliyor, Jim Thompson ile etnik atmosferler yaratbiliyoruz.

A Day of Design’daki ürünlerin fiyat aralığı nasıl?

G.Ö, M.A:Ürün ve markalara göre fiyat aralığımız değişiyor. Mağazaya gelen müşterilerimizin zevklerine ve ayrılan bütçeye göre farklı seçenekler sunuyoruz.

Şirketinizle ilgili hedefleriniz neler?

G.Ö, M.A:Tüm Türkiye ve hatta yurtdışındaki seçkin projelerde ürünlerimiz ile yer almak. Bunu sağlamak için dünyanın birçok ülkesindeki fuarlara, gerek katılımcı gerek ziyaretçi olarak katılmaktayız. Son trendleri müşterimiz ile buluşturmak öncelikli hedeflerimiz arasında.

Evinizin dekorasyonunda yer alan en sevdiğiniz A Day of Design ürünü nedir?

G.Ö.:Hermes ve Etro yastıklarım ve evimin girişine özel olarak tasarlanan De Gournay duvar kağıdım.

M.A.:Yeni evimizin tamamını A Day of Design ekibiyle hazırlıyoruz.

Kendi kişisel projeleriniz ve çalışmalarınız arasında neler var?

G.Ö.:Asıl mesleğim finans üzerine olduğu için iç mimari masterına başladım. Bunu bitirmek ve mesleğimi güzel bir şekilde gerçekleştirmek.

Gökçe Hanım, Merve Hanım’ı üç kelime ile tanımlasanız, neler söylerdiniz?

G.Ö.:İş kolik, içten ve şeffaf

Merve Hanım, aynı soruyu Gökçe Hanım için siz nasıl cevaplarsınız?

M.A.:Arkadaş canlısı,dürüst,iyi niyetli

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.