Keyifli Hayatın Dergisi

“Şarkılarımda kalp dilini kullanıyorum”

311 0
   

Moda Dergi, bu ay özel bir ismi sayfalarında misafir etti. Dünyaca ünlü Kanadalı şarkıcı Ima, turne kapsamında geldiği Türkiye’de yalnızca MODA Dergi için objektif karşısına geçti. Büyüleyici sesi ve romantik şarkılarıyla dinleyenleri mest eden Ima, güleryüzü, samimiyeti ve doğallığıyla bizleri de kendine hayran bıraktı.

Dünyaca ünlü şarkıcı Ima turne kapsamında geldiği Ankara’da MODA objekitflerinin karşısına geçti. Çocukluğundan günümüze hayatının detaylarını ele alıdığımız Ima, objektiflerimize renkle pozlar verdi.

Şarkıcılık serüveninizin başlangıç sürecine ve bugününe dair neler söylemek istersiniz?
Genç bir kızken hem şarkı söylemeye hem de oyunculuğa heves duyuyordum. Oyunculuk eğitimiyle eğlence işinin içine girmiş oldum ve harika filmlerde ve dizilerde de rol aldım. 2000’lerin başında özellikle çevremin ısrarıyla oldukça prestijli bir şarkı yarışmasına girdim ve aldığım dereceyle François Guy bana Fransızca bir albüm yapmam için büyük cesaret verdi. François’nın desteğiyle ilk albümümün kayıtlarına girdik ve yıllardır şarkı söylüyorum. Sanırım kendimi yenileyerek çok uzun yıllar şarkı söylemenin de bir yolunu hep buluyor olacağım…

Şu anda çocukluk hayallerinize ne kadar yakınsınız?
Çocukluğumdan beri dans etmek ve şarkı söylemek bana çok heyecan veriyordu ve sahnede şarkı söylerken hatta bazen ayakkabılarımı da çıkararak hep şarkı söylüyorum ve müzisyen arkadaşlarımla çok eğlenerek konserler veriyorum, hayallerimi yaşıyorum ve çok şanslıyım.

Dinlenmek için neler yaparsınız?
Sevgilimle vakit geçirmek ve güzel bir şampanya olabilir. Türkiye’ye gelmeden önce erkek arkadaşımla Hawaii’de tatil yaptık ve bana o kadar iyi geldi ki… Sevdiğim erkekle vakit geçirmek bana harika geliyor çünkü aşk bana hep iyi geliyor ve şarkılarımda da aşk var.

Türkiye’de sizi en çok etkileyen ya da şaşırtan ne oldu?
Türkiye’de herkes çok sıcak ve içten bana herkes çok arkadaş gibi geliyor ama özellikle beraber çalıştığım ekiple, Pasion Turca ile böyle bir sıcaklık yaşıyorum ve uzun zamandır aile gibi olduk.

Çılgınlık limitiniz nedir?
Her an ayakkabılarımı çıkarabilirim ve dans edebilirim. Dans etmeyi çok seviyorum ve özel bir çekimde de olsam, hatta televizyonda veya konserde de olsam uzun süre topuklu ayakkabılara dayanamıyorum ve çıplak ayak kalmam için bulunduğum ortam hiç fark etmiyor.

Modayı takip eder misiniz?
Özellikle ayakkabı modasını takip ediyorum. İstanbul’a gelir gelmez de yine bir ayakkabı alışverişi yaptım. Gece elbiselerini de çok seviyorum ve sahne elbisesi seçmek benim için büyük bir keyif…

Dünyada takip ettiğiniz tasarımcılar kimler?
Sanırım en sevdiğim tasarımcı New York’tan. Michael Kors’un şık ve rahat spor kıyafetlerini ve ayrıca ayakkabılarını çok seviyorum.

Stilinizde vazgeçemediğiniz parçalar nelerdir?
Kırmızı ve siyah en çok sevdiğim renkler. Kırmızı rujumdan ve kırmızı gece elbiselerinden vazgeçmem. Tek istediğim yüksek topuk yerine bambaşka şık bir alternatif bulmamız, sanırım hiçbir kadının itirazı olmayacaktır.

Bize müziğinizi nasıl tarif edersiniz?
Şarkılarımda kalp dilini kullanıyorum hem Latin şarkılar, hem soul ve disko lezzetinde şarkılar söylüyorum. Şimdi Türkiye’de Pasion Turca’nın yayınlayacağı albümüm “Precious” soul, funk ve folk ve rock şarkıları söylediğim bir albüm. 60 sonları ve 70 başlarının erkekler tarafından söylenen aşk dolu şarkılarını bir kadın olarak söylüyorum aslında tüm şarkılarım aşk şarkıları.

Sizin için itici güç etkisi yapan kişi kimdir?
Ben aşık bir kadının ve aşka inanıyorum. Tüm dünyanın da daha çok aşka ihtiyacı var. Tüm dünyanın gerilimleri içinde toplumların birbirini daha iyi anlayabilmesi için, daha çok empati için en çok aşka ihtiyacımız var.

Sizin için sanatın başkenti neresi?
Ben İtalya’ya aşığım. İtalya benim için hikayelerle dolu ve şimdi de benzer anıları İstanbul’la yaşıyorum. İstanbul çok canlı ve hayat dolu. Tarihini ve sokaklarını sevdiğim şehirler bana ilham veriyor ama özellikle İtalya hem sanat hem tarih dolu.

Şu sıralar ruh halinizi nasıl tanımlarsınız?
Şu aralar çok heyecanlıyım çünkü hem turnedeyim , şarkılarımla geziyorum hem de 7. albümüm Kanada’da da piyasaya çıkıyor. Precious albümünden sonra sizde de çıkıyor olacak. Son albümüm heyecan veriyor çünkü şarkıları ben yazdım.

Sizi rahatlatan veya zaman zaman zora sokan karakter özelliklerinizden söz edelim mi?
Kendimle çok mutluyum, kendimi şarkılarla ifade etmeyi seviyorum. Sadece kimi zaman özellikle turnelerde bir an için çevremdekilerden kaçarak odamda sessiz bir zaman geçirmeye ihtiyacım oluyor ama sanırım abartmıyorum.

Şu sıralar gündeminizin birinci sırasında ne var?
Gündemimde Türkiye’de yarattığımız anılar ve Pasion Turca ekibiyle İstanbul ve Ankara konserlerinde yaşadığımız keyifli anlar var. Ajda Pekkan şarkısını söylerken seyircinin bana eşlik ettiği anlar benim için çok özel anlardı.

Ima çekim künyesi
Röportaj: Çiğdem Koyuncu
Fotoğraf: Yusuf Emre Turan
Make-up artist: Elif Fırat Turan
Saç tasarım: Red&White Kuaför-Doğan Özdemir
Stüdyo: Joker Ajans
Ayakkabı: Next Level AVM Alberto Guardiani
Elbise: Kavaklıdere Vakko

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.