Keyifli Hayatın Dergisi

Sertaç Darcan ile #Fashion Yorumları

SHARE
, / 234 0
Sertaç Darcan ile #Fashion Yorumları
   

Artık sizlerle her ay bu köşede buluşuyoruz. Ben çok heyecanlıyım… Yıllardır bu sektörün içinden biri olarak, küçük püf noktalarımla, yeri geldi mi tatlı, yeri geldi mi sert ve yeri geldi mi tatlı-sert bir şekilde bu sayfamda sizlerle olacağım. Her yaptığım yorumum, level atlamanıza belki de yardımcı olacak ama bir gerçek var ki “şık” kavramı asıl şimdi başlıyor.

 

ENGİN KEÇELİ

ENGİN KEÇELİ

İnşaat sektöründe saygın bir iş adamlarından Engin Bey koyu renkteki takımı ile karşımızda. Kendisini şık buldum. Ceket boyu ve kol manşetinde bir hata görmüyorum. Ancak çok gözüme çarpmasa da pantolon paçası biraz daha kısa olabilir ve tam oturabilirdi diye düşünüyorum.

ADNAN POLAT

ADNAN POLAT


Uzun yıllar Galatasaray Spor Kulübü’ne başkanlık yapan, hepimizin yakından tanıdığı bir isim Adnan Polat. Giyimine iş hayatı ve günlük yaşantısında dikkat eden ve özen gösteren biri. Yalnız yaşının olgunluğu ile renk seçimini çok doğru bulmadım bu kombininde. Evet olgun erkekler, daha olgun renk seçimleri yapıyor ülkemizde ama artık biraz daha açık renk seçimi yapalım derim. Kravat seçimin de mesela daha düz renkler kullanalım, ayrıca rugan ayakkabı yerine daha spor şık-rahat ayakkabı tercihi yaparsak hem daha konforlu oluruz hem de modadan uzak kalmamış oluruz.

BÜLENT ECZACIBAŞI

BÜLENT ECZACIBAŞI


Duayen bir iş adamı Bülent Eczacıbaşı. Türkiye’de ve dünya sayılı markalarımızın birinin patronu. Kendisinin özel davetler de ve günlük yaşantısında her daim rahat ve şık tercihler yaptığını görüyorum ve izliyorum. Yine koyu renk seçimleri ve rugan ayakkabının buluştuğu bir kombin ile karşımıza çıkıyor. Ben artık gerçekten bu görüntüyü görmek istemiyorum ve bunu defalarca tüm yazılarımda ve konferanslarımda dile getiriyorum. Daha dinamik ve genç görünmek için lütfen; Sezon renklerini seçerken bir tık açık tonlar tercih edin. Bunun sizi 10 yıl genç göstereceğinin altını çiziyorum. Ayrıca; ceket kolunda bir bolluk ve ceket kol manşetinin de uzun olduğunu görüyoruz… Acil bir durum…

   

CEFİ KAHMİ

CEFİ KAHMİ


Türkiye’nin çok değerli bir siyasetçisi ve iş adamı olarak tanıyoruz Cefi Bey’i. Özel davetlerde ve gecelerde de kendisini sık sık görüyoruz. Bu kombininde siyah bir takım ile karşımızda ama ceketin kendisinden bir kaç beden büyük olduğunu ve takıma ait olan kumaş pantolonun da proporsiyonuna göre olmadığını görüyoruz. Ben bu durumun en acil tarafından, bir terzi ile photoshop yapılır gibi kırpılmasından yanayım. Ya siz?

CEM HAKKO

CEM HAKKO


Moda sektörünün dev isimlerinden Cem Bey. Vakko markası ile Türkiye’nin göz bebeği. Her sezon defileleri ve her sene değişimi ile hepimizin ağzının açık kaldığı bir markanın patronu. Cem Bey çok renkli bir isim ve tarzı ile de hep konuşulur. Şimdi ben bu kombininde de renkli kişiliğinin ne kadar öne çıktığını görebiliyorum. Sezon rengi lacivert ve yeşilin harmanlandığı bu kombininde, sadece spor tarzında bu ayakkabının yerinin olmadığını düşünüyorum. Ve öneri olarak da; spor-şık tamamlayıcısı olarak koyu lacivert ya da siyah tercihim olurdu…

EROL KAYNAR

EROL KAYNAR


Ülkemizin çok önemli bir işletmecisi Erol Kaynar. Markaları ile hem yeme-içme sektöründe, hem de eğlence sektöründe zirve bir isim. Kombinini incelediğimde her daim renk seçimleri uyumlu ve renk tercihleri ile de zevkli bir isim çıkıyor karşıma. Açık renk jean seçimi ve ceket-kazak-fuları ile bir kez daha renk uyumunu gözler önüne seriyor. Ama ayakkabıda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çünkü daha tarz seçimler yapılabilirdi diye düşünüyorum ve bunun size hem şıklık kazandıracağını, hem de bu zevkli kombinlerinizi daha tamamlayıcı olacağını düşünüyorum.

Twitter @sertacdarcan Instagram sertacdarcan 

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.

PASSWORD RESET

LOG IN