Keyifli Hayatın Dergisi

Şıklığın Görkemin ve Sanatın Buluşma Noktası Lily Collection Mobilya

605 0
   

Ünlü iç mimar Duygu Doğramacılar ile kurucusu olduğu Lily Collection Mobilya’nın başarı öyküsünü ve tercih edilme nedenlerini, iç mimarisini üstlendiği Pelit İnşaat’ın sahibi Ahmet-Seher Pelit’in evinde konuştuk. Seher Pelit’in ev sahipliği yaptığı bu keyifli röportajda, Doğramacılar’ın tasarımlarını da yakından görme fırsatı bulduk.

Öncelikle Duygu Doğramacılar kimdir? Sizi yakından tanıyabilir miyiz?
Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nü fakülte birinciliği ve İhsan Doğramacı ödülü ile bitirdim. Mezuniyetim sonrasında uyguladığım projelerim halen Ankara ve Antalya’nın seçkin otellerinde kullanılmakta. İhsan Doğramacı ödüllü bir iç mimar olarak genç yaşta kurucularından olduğum Lily Collection Mobilya firması ve markasının uzun süredir yönetici ve ortaklarındanım.

lily collection mobilya

Sektöre giriş hikayenizi bizimle paylaşır mısınız?
İstanbul Nişantaşı’nda filizlenen firmamızın ortaklarından olan eşim Gürhan Mustafa Doğramacılar’ın dedelerinin İstanbul’da köklendirdiği İngiliz stili el işi mobilyayı Ankara’nın ilk alışveriş merkezi olan Karum İş Merkezi’nde sergileyerek ve mobilyanın klasik teşhir kültürünü de revizyon ederek getroik ve butik mobilya konseptini çok üst bir kalite anlayışı ile başlattık.

 Sektöre giriş hikayenizi bizimle paylaşır mısınız?

Mobilya sektöründeki yeniliklerden ve trend olan ürünlerden bahseder misiniz?
Mobilya sektöründe şuan trend ve kalite çeşitliliği arttığından, alıcıya doğru bilgi vererek yönlendirebilmek çok önemli. Şu an dekorasyonda karma seçimlerin gündemde olduğu bir tarz, kişiye özel yaratıcılığı yansıtan dekorasyon unsurları ve özellikle renk olgusu gündemde.

Lily Collection olarak verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?
Lily Collection Mobilya’nın ana olgusu İngiliz stili orijinal ve el işi detaylara dayanmasına rağmen pratikleşen ve hızlanan yaşam koşulları için modern ve klasiği karıştırmak isteyen müşterilerimiz ve genç alıcılar için hazırladığımız Cosmopolitan ve Genç Style’ın yanında orijinal İtalyan konseptimiz; çocuk, hayvan dostlarımız, abajur, avize ve kumaş gruplarımızla bir müşteriye hem stil, hem seçim özgürlüğü getirip bir mekanın A’dan Z’ye tümünde seçim şansı yaratıyoruz. Bunu yaparken kişiye özel danışmanlığımız ve kişiye özel tasarım ve üretimi içeren D. D. Design koleksiyonumuz bizim etiketimizdir.

 Sektöre giriş hikayenizi bizimle paylaşır mısınız?

Lily Collection markasını yaratırken hedefleriniz nelerdi?

Lily Collection markasını yaratırken her zaman ulusal ve uluslararası kulvarda kalite ve müşteri mutluluğunu hedefledik.

lily collection mobilya

Yaptığımız büyük projelerden bahseder misiniz?
Biz genelde özel hizmeti, kaliteyi ve seçkinliği isteyen kitlenin, ofis, makam katı gibi mekanlarını çalıştığımız için her projemiz önemli ve büyüktür. Ama bunun içinde Chicago ve Nijerya’da konsolosluklar, rezidanslar, İstanbul’daki bazı yalılar önemli projelerimiz arasında.

lily collection mobilya

Türkiye genelinde şubeleşmeyi düşünüyor musunuz?

Şu anda birkaç bayilik talebini değerlendiriyoruz ve alt yapısını oluşturuyoruz.

Mobilya sektöründeki diğer markalardan sizi ayıran özelliklerinizden bahseder misiniz?
Lily’yi diğer markalardan ayıran en önemli özellik; dünya çapında kanıtladığımız kalitemiz ve firma idarecisi olarak işin başından bitimine kadar bizzat yer alma prensibimizdir.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.