Keyifli Hayatın Dergisi

SİNEM YAŞAR, MOST LIFE CLUB İLE SPORUN KEYFİNİ ANLATIYOR

680 0
   

Sporu yaşam biçimi haline getirmenize yardımcı olacak her şey Most Life Club’da mevcut.

Özel testlerle hazırlanan kişisel programlar, trekking organizasyonları, çocuklar için bakım alanları, spa-sauna ve güzellik merkezi gibi pek çok ihtiyaca cevap verecek hizmetler, kompleks bir çatı altında toplanmış.

Yoğun iş temposu, hızlı yaşam koşulları, yanlış beslenme gibi pek çok sebep büyük şehirlerde bizi her an biraz daha hareketsizleştirerek, spordan uzaklaştıryor. Stresli günlük hayatın içinde spor yapmak da bir tür sorumluluk gibi algılanınca, hep başlanmak istenen ama devamlı ertelenen bir duruma dönüşüyor. Spordan kaçmamak için doğru bir spor merkezine başvurmak çok önemli. Most Life Club isminin hakkını veren konseptiyle, spor hizmetini üyeleri için hem konforlu hem de keyifli hale getiriyor. Most Life Club Halkla İlişkiler Müdürü Sinem Yaşar, bir yaşam külübü olarak tanımladıkları Most’u anlattı.

Sinem Hanım sizi tanıyabilir miyiz?

Ben 16 yıldır Ankaralılar’a spor yapmaları gerektiğini anlatıyorum ve bundan çok keyif alıyorum. Şuanda Most Life Club’ta çalışıyorum. Buranın kesinlikle adını yansıtan, tam bir yaşam kulübü olduğunu düşünüyorum.

Most’u bir yaşam kulübü olarak tanımlamanızın sebepleri neler?

Most ‘sadece spor yapın, gidin’ mantığının dışında bir konseptle kuruldu. Yaşam kulübü diyoruz çünkü bizim amacımız; misafirlerimize spor dışında, kaliteli vakit geçirebilecekleri, çok eğlenecekleri bir ortam sunmak ve tesis içindeki tüm üyelerin birbirleriyle iletişim halinde sosyalleşeceği imkanlar sağlamak. Her ay trekking turlarından, yurt dışı gezilerine, partilerden, sağlık seminerlerine, bisiklet turlarından, kafes futbolu turnuvalarına kadar ayrı ayrı organizasyonlar düzenliyoruz. Eğlence odası bölümümüzde; masa tenisi, bilardo, dart play station hizmetleri sunuyoruz. Spa bölümümüzde; tüm misafirlerimize, huzurlu bir ortamda rahatlayabilmeleri için farklı terapiler uyguluyoruz. Güzellik merkezimizde; cilt bakımı uygulamalarının yanı sıra bölgesel problem yaşayanlar için kavitasyon ve ozon bakımları ile her türlü kişisel bakımın mümkün olduğu bir atmosfer yaratıyoruz. Yani kuaförden, üst katta bulunan restoranımıza, 12 m2’lik tırmanma duvarından, basketbol sahasına, grup dersi verdiğimiz 4 stüdyodan, 0-6 ve 7-14 yaş grubu bakım alanlarına kadar 8000 m2’lik tesisimizin tamamı, ağırladığımız her üye profilinin farklı ihtiyaçlarına cevap vererek, üyelerimizi kendi evlerinin rahatlığında hissettirmek amacıyla tasarlandı.Bu yüzden Most sadece bir spor merkezi değil, yaşam alanı…

Günümüzde en büyük problem zaman. Üyelerin burada ne kadar zaman geçirmesi gerekiyor?

İşte bu yüzden Most Life Club’a gelmeleri gerekir. En büyük avantajlarımızdan biri AVM içinde olmamız. Spora gelip, arabayı yıkamaya verip, çıkışta ev alışverişi yapıp, kuru temizlemeciye uğramak mümkün. Ya da arka girişi kullanarak, hiç AVM havasını hissetmeden, direkt 20 dakikalık hit dersine girip tüm vücudu çalıştırıp, gitmek de… İçerideki ekipman kalitesi o kadar yüksek ki dışarıda 1 saattte yapılacak antremanları, üyelerimiz 25 dakikada tamamlayabiliyor.

Sizi diğer spor kulüplerinden ayıran en önemli özelliğiniz nedir?

Diğer spor kulüplerinin hepsi bizim misyon ortaklarımız. Ama bizi özel yapan sadece yüksek teknolojimiz, Ankara’nın merkezinde bulunan lokasyonumuz, tamamen kişiye özel program hazırlamamız ya da muhteşem mimarimiz değil. Tam bir yaşam alanı kalitesi sunmak için yüksek enerji ile çalışan, konusunda uzman takım arkadaşlarımız. Binayı yaşam klübü yapan şey, içerideki enerji ve çalışan kalitesidir. Bence bu samimiyeti, ilgiyi ve enerjiyi tam anlamı ile yansıttığımız için Ankara’nın en çok tercih edilen spor kulübüyüz.

Spora başlarken herkesin amacı farklı olabiliyor. Kişilere özel programlar için ne tür testler uyguluyorsunuz?

Gelen misafiri analiz etmek çok önemli. Bunun için uyguladığımız analiz aşamalarının 1. basamağı; sağlık kriterleri testi (par q) yani kişinin spor yaparken risk faktörü yaratabilecek sağlık problemleri var mı yok mu sorusunun araştırılması. Bu testle aynı zamanda spor geçmişi var mı yok mu, amacı ne, kaç yaşında, spora kaç gün ve kaç saat ayırabilir, bunları öğreniyoruz. 2. basamak kişinin yağ, kas ve su yüzdesi verilerine ulaştığımız bio impredans testi. Bu testin en güzel tarafı, bu verileri bölgesel olarak tanımlayabilmesi. 3. basamak kuvvet ve esneklik testleri. 4. basamak, 3 ile 8 ayrı bölge arasında uygulanarak, deri altı yağ yüzdesini ölçen kaliper testi. 5.basamakta mezura ölçümü yaparak, bireyin beden ölçümlerindeki değişimleri izliyoruz. 6. aşamada ise bilimsel bir yöntem olan oksijen testleri ile bireyin bazal metabolizma hızını ve maksimum oksijen kapasitesini net bir şekilde tanımlayarak, en doğru beslenme ve spor programlarını hazırlıyoruz ayrıca duruş bozukluğu sıkıntısını düzeltebilmek için posture analiz testi uyguluyoruz. Kısacası gelen misafirimizi iyice tanıyıp, ona özel, doğru ve sağlıklı bir program hazırlıyoruz.

Bu testlerden sonra program hazırlama süreci nasıl gelişiyor? Programlara düzenli uyulmasını nasıl sağlıyorsunuz?

Diyelim ki kilo kaybına yönelik program hazırlıyoruz. Bizim Most Life Club’da amacımız; kas kaybına uğramadan, yağ yüzdesini aşağı çekmektir. 1 kg yağ, bir basketbol topu gibi görünürken, 1 kg kas, tenis topu gibi görünür. Dolayısıyla yağ yüzdesini düşürmek, tartı üzerinde kilo vermekten çok daha önemlidir. Burada eğitmenimiz, doğru nabız aralıklarında yağ yakımı programı hazırlayarak, kişiyi hedefine ulaştırır. Ya da gelen kişi, kas gelişimini sıkılaştırmak istiyor diyelim: Bunun için kişinin fitness seviyesine göre direnç egzersizleri hazırlanır. Kaldı ki Most Life Club’da haftada 78 saat özel grup dersi veriyoruz. Zaman problemi olan kişilerden, tek başına motive olamayan kişilere, kilo almak isteyenlerden, sadece sıkılaşmak isteyenlere kadar herkesin ihtiyacına yönelik bir seans mutlaka sunuyoruz. İşin en önemli kısmı, üyelerimizin bu programları yaşam tarzı haline getirebilmelerini sağlamak. Bu da spordan keyif alarak mümkün oluyor. Programı hazırlarken, hareketli mi yoksa daha durağan bir egzersiz tarzını mı sevdiklerini öğreniyoruz. Most Life Club’da kişilerin hareket etmeleri için o kadar çok seçenek var ki mutlaka sevilebilecek bir tarz buluyoruz. Bunu yakaladıktan sonra sonuç almamaları mümkün değil aslında. Kişi sonuç aldıkça devamlılığı da artıyor. Kaldı ki üyelerimiz, 30 gün programlarına devam etmezlerse, sistem eğitmenlerimizle mutlaka arama yaparak, hedefleri hatırlatıyoruz. Bu sebeple günde 800 kişiyi ağırladığımızı düşünürsek, oldukça başarılı bir işletmeyiz.

Son olarak değinmek istediğiniz bir konu var mı?

Kendiniz için bir şey yapın, Most Life Club’a bir kahvemizi içmeye uğrayın diyorum.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.