Keyifli Hayatın Dergisi

STİLİ ÖZGÜR BIRAKMAK / NEŞET GÜNE

419 0
   

Özgürlük tutkusuna hayat veren her şey Neşet Güne’nin yaşam tarzının bir parçası. Dinlediği müzikler, çaldığı enstürmanlar, kullandığı motosikletler ve gittiği seyahatler… Bu tarza sahip olmak için yaptığı tek şey ise sevdiği işi yürütmek ve anı yaşamak.

İç mimari alanında yaptığı çalışmaların yanı sıra tarz sahibi duruşuyla da dikkat çeken Neşet Güne’nin stiline dair detayları yakalamak için hem evine hem de ofisine konuk olduk. Müzikle ilgili yaşanmışlıkları, gittiği konserler, dinlediği sayısızca albüm her köşede çıktı karşımıza. Motosiklet tutkusunu ise dolabından çıkardığı kask koleksiyonu ve deri ceketleriyle anlattı. Sehpalara ve pencere önlerine serpiştirilmiş vintage küçük objeler ile berjer koltukların üzerinde yerini almış örgü kırlentler evin ‘yaşayan’ ruhuna dair ipuçları veriyordu. Hikayesini sorduğumuz her eşya için en az 9-10 yıllık bir geçmişten bahsedince, sahip olduklarına ne kadar sadık olduğunu anladık. Dekorasyonun mizansenden uzak duruşu ve plansız, çabasız yerleşimi o kadar huzurluydu ki “Evinizin stilini nasıl tanımlıyorsunuz?” diye sormadan edemedik. Aldığımız cevap ise bir iç mimardan alınabilecek en samimi cevap oldu: “Stilsiz, o kadar çok ev yaptım ki bu tatmini onlardan sağladım. Terzi meselesi yani…” Neşet Bey keyif aldığı her şeyi yaşam alanında bulundurmayı tercih etmiş. Bunun için özel bir çaba sarf etmeyince, mekan doğal bir estetiğe kavuşmuş.
Araba kullanmayı sevmeyen, işe motosikletle gidip gelen, müzikle iç içe yaşayan ve devamlı seyehat eden biri olarak estetik ve güzel olan her şeyden ilham alıyor. İtalya’nın Bologna kentinde gerçekleşecek olan Ducati Partisi’ne katılacağından bahseden Neşet Güne tatil programını da kendi tarzına göre planlamış. Renkli ve kalabalık hayatının kısa bir bölümüne konuk olduğumuz Neşet Bey’in stilini mümkün olduğunca yansıtmaya çalıştık. Detaylara göz atmak da size kaldı.

Ofisteki çalışma odasının bir duvarı, arasına post-itler konulmuş pek çok mimari, sanat, gezi ve dizayn kitabıyla dolu. Şapka koleksiyonundan bir tanesi de kitapların üstünde yerini almış.

Seyehatlerden geriye kalan küçük objeler ve Bon Jovi, Steve Winwood, U2 konserlerinden alınan plaklar kitaplığa sığmıyor.

Elvis Presley kostümlü bu sosis köpek, Los Angeles hatırası.

Borsalino tarzı ayakkabılar, stilinin güçlü tamamlayıcıları. Londra ve New York gezilerinden bu şık parçalarla dönmüş.

Gezgin kurbağalar, gezmeyi çok seven Neşet Bey’e bir arkadaşından hediye.

“Gitmekten en çok keyif aldığınız yer?” sorusuna hiç düşünmeden “ABD” cevabını veren Neşet Güne’nin Teksas’dan getirdiği bu kovboy, yolculuk sırasında biraz örselenmiş olsa da evin en neşeli obejelerinden.

Evin en çok kullanılan oturma bölümünde bulunan bu posterler 9 yıllık bir geçmişe sahip.

Motosiklet tutku olunca, farklı deri ceketler de dolapta baş köşeyi almış.

Evin bu bölümü sadece müzik yapmak için.

Motor aksesuarlarının en havalısı bu kasklar. Roland Sands tasarımı sarı askeri kask üzerinde kurşun parçaları var.

Neşet Güne ofisine, Steve Mcqueen’in The Great Escape filminde kullandığı Triumph ile gidiyor.

Ev arkadaşı ve çok sevdiği kedisi Mükü yakın zamanlarda vefat etmiş. Ondan hatıra kalan bu fotoğraf ise salonda yerini almış.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.