Keyifli Hayatın Dergisi

Suyu Enerjiye Çeviriyoruz – Mirzeydin İlhanlı

2.53K 0
Suyu Enerjiye Çeviriyoruz – Mirzeydin İlhanlı
   

Enerji, bilişim ve inşaat ana iş kollarında faaliyet gösteren İlhanlı Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Mirzeydin İlhanlı sektördeki faaliyetlerini, tamamlanmış ve devam etmekte olan projelerini anlattı.

Temelleri 1997 yılında ARC Yazılım’ın kurulmasıyla atılan İlhanlı Grup’un Türkiye’nin hızla büyüyen hizmet ve enerji gruplarından biri olduğunu söyleyen Mirzeydin İlhanlı, firmalarının bugün enerji, bilişim ve inşaat alanında faaliyet gösterdiğini belirtti. Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki enerji santralleri ile ülkenin elektrik üretimine büyük katkı sağladıklarını belirten İlhanlı, güçlü alt yapıları sayesinde enerji yatırımında bulunan firmalar ile çözüm ortaklıkları yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Daha Temiz Bir Dünya…

Daha Temiz Bir Dünya sloganını ilke edindiklerini dile getiren Mirzeydin İlhanlı, “Tüm yatırımlarımızda mevzuat ve uluslar arası standartlara uymaktayız. Faaliyetlerimizin çevreye ve insan yaşamına olan olumsuz etkilerini en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu. İlhanlı Enerji Grubu’nun, enerji üretirken aynı zamanda temiz bir dünya yaratmanın en önemli yolunun yenilenebilir ve yerel kaynakları kullanmak olduğunu düşündüklerini söyleyen İlhanlı, firmalarının kurulduğu ilk yıllardan beri, kurulu gücünün tamamının yenilenebilir enerji kaynaklarından oluştuğunu dile getirdi. Bu oranı yükseltme yönünde sürekli olarak kurumsal stratejiler geliştirdiklerini belirten Mirzeydin Bey, “İlhanlı Grup, dünyanın geleceğine artan oranda katkıda bulunmaya kararlı, sorumlu bir şirketler topluluğudur” dedi. Yıllık üretimi 13,30 GWh ile 64,8 GWh arasında değişen tamamlanmış 4 nehir tipi enerji üretim santralleri olduğunu belirten başarılı iş adamı, yapımı devam etmekte olan 5 enerji santralinin de önümüzdeki yıllarda aktif hale geleceğinin müjdesini verdi.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.