Keyifli Hayatın Dergisi

Tuğba Melis Türk, GÜZEL VE İDDİALI

491 0
   

“Güzellik bazen dezavantaj olabiliyor fakat bunu avantaja dönüştürmek sizin elinizde.”

Oyuncu Tuğba Melis Türk, Best Model of Turkey yarışmasında aldığı birincilik derecesiyle, aynı zamanda tescilli bir güzel. Hobi olarak yaptığı mankenliğin yanı sıra, oyuncu olarak yön verdiği kariyerinde pek çok dizi ve film projesinde yer aldı. İlk 3D Türk filmi olan Cehennem’deki cesur sahneleriyle adından söz ettiren başarılı oyuncu, kendisine ve kariyerine dair sorularımızı yanıtladı.

Oyuncu ve model Tuğba Melis Türk’ü bir de sizden dinleyebilir miyiz?
Oyunculuğa 2006 yılında başladım. Bugüne kadar geçen her yeni yılda kendime bir şeyler kattığımı daha çok hissediyorum. İşime aşığım. Oyunculuk benim için büyük aşk. Okulum varken yine dizi ve sinema filmlerinde rol alıyordum ancak okulla birlikte oyunculuğu yürütmek biraz zor oluyordu. Geçen yıl haziran ayında İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk bölümünden mezun oldum. Artık kendimi işime daha fazla verebildiğim bir yıldayım. Bu yıl benim yılım diyorum. Hep emin adımlarla yavaş yavaş ilerledim, bu yıl emeklerimin karşılığını alacağıma inanıyorum.
Sizce kariyerinizi bu noktaya getiren hangi projeler oldu?
Bir işimi diğer işimden ayırmam, ayıramam. Yer aldığım her projenin hayatımda ayrı ayrı yeri var. Bir bütün gibi hepsi benim için. Şuan bulunduğum noktaya adım adım geldim ve bundan çok mutluyum.
Gözönünde meslekler yapmayı önceden planlamış mıydınız?
Mesleğimi sevdiğim için seçtim. İşime aşığım. Severek yapılan, aşkla yapılan her işin sonunda başarı ve mutluluk olduğunu biliyordum.
Güzelliğinizin ve formunuzun oyunculuk için avantajları var mı? Dezavantaja dönüştüğü oluyor mu?
Güzellik bazen dezavantaj olabiliyor fakat bunu avantaja dönüştürmek sizin elinizde. Dış güzellik insanlarda ön yargıya sebep olabiliyor ancak siz bunu bilginiz, çalışkanlığınız, işinize olan saygınız ve sevginizle avantaja dönüştürebilirsiniz.
‘Manken-oyuncu’ ön yargısıyla karşılaşıyor musunuz?
Böyle bir ön yargı ile karşılaştığım yerler oluyor. Onlar da genellikle beni tanıdıktan, aldığım eğitimleri öğrendikten ve modelliğe sonradan sadece hobi olarak başladığımı duyduktan sonra bu önyargılarından vazgeçiyorlar.
Hangi yönetmenle çalışmayı isterdiniz?
Çağan Irmak ile bir sinema filminde çalışmayı çok isterim.
Gelecekle ilgili düşünceleriniz neler? Planlar, projeler var mı?
Hayatımda fazla plan, projeyi sevmem. Sürprizleri severim. Kendimi en kötüye alıştırıp, hayatın bana getirdikleriyle mutlu olurum.
Kendi stilinizi nasıl tanımlıyorsunuz? Özel marka-tasarımcı tercihleriniz var mı?
Doğallığı tercih ediyorum genellikle ayrım yapmam, üzerime yakışıyorsa bir kıyafet hiç düşünmem alır, giyerim. Modayı takip etmeye çalışıyorum ama her zaman kendime yakışanı giyiyorum.
Yeni projeleriniz var mı?
Yakında Osman Sınav’ın “Hatasız Kul Olmaz” dizisiyle ekranlarda olacağız. Çok güzel bir proje bomba gibi geliyoruz. Oyuncu kadromuz da çok sağlam. İyi bir iş çıkarmak için tüm ekip hızla çalışmalara devam ediyor.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.