Keyifli Hayatın Dergisi

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI MÜZAYEDE

412 0
   

Türk Eğitim Derneği (TED) Sosyal Hizmetler Komitesi’nin maddi durumu yetersiz öğrencilere destek olmak amacıyla düzenlediği müzayedede birbirinden değerli antika eserler, mücevherler alıcısını buldu.

Ankara cemiyetinin seçkin isimlerinin katıldığı müzayede Beymen Kavaklıdere mağazasında gerçekleştirildi. Birbirinden değerli 175 eserin satışa sunulduğu organizasyona ilgi büyüktü.

Sultan Reşat’ın kızı Lütfiye Sultan’a ait mücevherlerin de içinde bulunduğu değerli eserler, maddi imkanı olmayan öğrencilere burs sağlamak amacıyla satışa sunuldu. TED Sosyal Hizmetler Komitesi Başkanı Funda Esen, davetlilere “Alacağınız ürünler, bir çocuğun mutluluğu olacak” diye seslendi. Daha sonra müzayedeye geçildi.

Uğur Batur’un sunduğu müzayedede değerli antikalar, gümüşlükler, çay takımları gibi bir çok değerli eser görücüye çıktı. Sultan Reşat’ın kızı Lütfiye Sultan’a ait mücevherler müzayedenin en çok dikkat çeken eseri oldu. Necdet Kalay, Alp Bartu, Turgut Atalay, Hayri Cizel, Turgut Zaim gibi önemli ressamlara ait tablolar da yardım müzayedesinde alıcı buldu.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.