Keyifli Hayatın Dergisi

YENİ BURCUNUZU BİLİYOR MUSUNUZ?

331 0
   

Astroloji üzerine yapılan araştırmalar, Dünya’nın eksen hareketindeki kaymaların sonucunda burç takviminin değiştiğini ve yeni bir burç olan ‘yılancı’nın ortaya çıktığını gösteriyor.

Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nün geçtiğimiz günlerde burç takvimi üzerine yaptığı açıklama astrolojiye ilgi duyanlar arasında büyük yankı uyandırdı. Açıklamaya göre, Dünya’nın dönme eksenindeki hareketinin 30 derece batıya kayması sebebiyle burçların kapsadığı tarih aralığı değişiyor ve 12 burca yeni bir burç daha ekleniyor. Yeni takvime göre 29 Kasım-17 Aralık tarihlerinde doğanlar artık ‘yılancı’ burcundan.

Özellikle sosyal medyada, yıldız falı meraklıları ve astorojiye ilgi duyanlar arasında büyük ilgi uyandıran bu yeni takvimle ilgili Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Selim Osman Selam’ın açıklaması ise şöyle; “Bölümümüzün yaptığı yeni bir araştırma yok. Uluslararası Astronomi Birliği’nin çizmiş olduğu takvim geçerli. Bize özgü bir hesap yapmadık. Sadece astrologların direttiği “Her burç Güneş’te bir ay kalır” klişesinin doğru olmadığını vurguladık. Yerin dönme ekseni, 26 bin yıldır dönüyor. Tabiki yıllar geçtikçe, Güneş’in burçlarda kalma süresi de değişiyor. Yerin dönme ekseni hareket ettikçe yeni bir burç “Yılan” burcu ortaya çıktı. Bu zaten 2008 yılında kamuoyuyla paylaşılan bir bilgiydi. Mevcut bilgiyi tekrarladık o kadar.”

Değişen takvime göre yeni burç tarihleri ise şöyle;

Oğlak: 20 Ocak-16 Şubat

Kova: 17 Şubat-11 Mart

Balık: 11 Mart-18 Nisan

Koç: 19 Nisan-13 Mayıs

Boğa: 13 Mayıs-21 Haziran

İkizler: 21 Haziran-20 Temmuz

Yengeç: 20 Temmuz-10 Ağustos

Aslan: 10 Ağustos-16 Eylül

Başak: 16 Eylül-30 Ekim

Terazi: 30 Ekim-23 Kasım

Akrep: 23 Kasım-29 Kasım

Yılancı: 29 Kasım-17 Aralık

Yay:17 Aralık-20 Ocak

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.